Úvod > Kam pojedete? > Jižní Čechy > Podkletí
Podkletí
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Podkletí

Pravý jihočeský venkov, tedy mírně zvlněná krajina s poetickými rybníky a rozkvetlými loukami, ideální pro výlety pěšky a na kolech, na koních a v zimě i na lyžích, to je Podkletí. Její zdaleka viditelnou dominantou je Kleť.
Turistická oblast se rozkládá jihozápadně od Českých Budějovic a zahrnuje roviny a rybníky Zbudovských Blat, okolí města Netolice a renesanční zámek Kratochvíle. K výletům zve i malebná vesnice Holašovice, zařazená mezi památky UNESCO, Chvalšiny a Kájov s překrásnými kostely a také Blanský les s horou Kleť. Říká se, že na vrchol v nadmořské výšce 1 084 metrů by měl alespoň jednou za život vystoupat každý správný Jihočech. Nahoře stojí rozhledna s nádhernými výhledy na velký kus jižních Čech, výstup usnadní lanovka z Holubova. Milovníkům památek by neměl uniknout hrad Dívčí Kámen, klášter Zlatá Koruna anebo zřícenina hradu a kláštera Kuklov. Celé Podkletí je protkáno hustou sítí turistických stezek a cyklistických tras, na vodáky čekají kouzelné meandry řeky Vltavy, na rybáře pak desítky rybníků.

Aktuality z oblasti

18. srpen 2021 11:00

Klášter ve Zlaté Koruně láká na večerní prohlídku

Zlatá Koruna
Klášter Zlatá Koruna zve všechny milovníky historie na netradiční noční prohlídku, která se koná v sobotu 21. srpna 2021 od 20 hodin. Během prohlídky projdete vybranými exteriéry i interiéry.