Úvod > Co chcete dělat? > Farma Mošna – samota uprostřed šumavských lesů
Farma Mošna - samota uprostřed šumavských lesů
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Ubytování

Farma Mošna – samota uprostřed šumavských lesů

Příroda, klid, relaxace, ubytování na farmě na samotě... To všechno a mnohem víc nabízí biofarma Mošna s možností ubytování v nově restaurovaných apartmánech s vlastními kuchyňkami. Okolní příroda láká k pěším i cyklistickým výletům.

K dokonalému odpočinku přispěje finská sauna, vířivá vana a masáže. Děti potěší setkání s domácími hospodářskými zvířaty, dětské hřiště a lesy plné borůvek.

Farma Mošna hospodaří na zhruba 40 hektarech luk v bezprostřední okolí Mošny, na nichž se pase stádo šumavských ovcí, hovězí skot plemene Higland a Salers a koza Líza. Celé léto jsou zvířata na pastvinách kolem domu. Část stáda krav se na léto stěhuje na Knížecí Pláně, kde vypásají louky a pastviny v samém srdci Národního parku Šumava. Po dohodě se správcem farmy je možná její prohlídka. Děti mohou pozorovat zvířata na pastvě, pohladit si ovci a kozu, pomoci s jejich krmením, ošetřováním a čištěním.

Farma získala osvědčení o bio chovu, tzv. biocertifikaci, která se uděluje zemědělcům hospodařícím dle pravidel ekologického hospodaření.

Poloha farmy hostům umožní věnovat se letním i zimním sportům. V létě nabízíme půjčení horských kol, k dispozici je ping-pong, odvážnější mohou zkusit kite boarding. Ke koupání láká nedaleký rybník v Křišťanově nebo koupaliště v Prachaticích. V okolí jsou turisticky atraktivní cyklostezky – směrem na Černé jezero, Ostrý a další zajímavé turistické šumavské cíle. Nejbližší sjezdovka je ve vesnici Libín. Pro děti zde zajistíme instruktora lyžování. Na přání domluvíme také projížďky na koních. Okolní lesy jsou ideální pro sbírání hub, borůvek a malin.

Provozovatel

Farma Mošna - Gabreta spol. s r.o.

Koryto 1
Zbytiny
383 01 Zbytiny
Tel.:
+420 776 288 055
Email:
info@farmamosna.cz
WWW:
www.farmamosna.cz
GPS:
48,937579 13,996537
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Šumava
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Harmonie Rohanov

Penzion Harmonie Rohanov

Prachatice, Jihočeský kraj
Penzion Tina Prachatice

Penzion Tina Prachatice

Prachatice, Jihočeský kraj
Albatros Hotels & Resorts v Prachaticích

Albatros Hotels & Resorts v Prachaticích

Prachatice, Jihočeský kraj