Úvod > Co chcete dělat? > Chalupa Na Vyšehradě u Michalova na Šumavě
chalupa
"> chalupa "> "> Pokoj "> Sednice "> Koupelna "> Pokoj
Přidat foto
Ubytování

Chalupa Na Vyšehradě u Michalova na Šumavě

Zrekonstruovaná roubenka v blízkosti lesa, ve stráni nad vsí Michalov nabízí úžasný výhled do kraje. Chalupa je vhodná především pro klidnou, oddychovou dovolenou. Cyklostezky v létě, běžecké trasy v zimě a turistické cesty v okolí jsou ideální i pro dovolenou strávenou aktivně.

Chalupa poskytuje možnost ubytování pro až 20 osob v celkem 4 pokojích. Ubytování je možné ve dvou až čtyřlůžkových pokojích. Všechny pokoje mají vlastní koupelnou s WC. Na každém pokoji je možnost využít rozkládací gauč (šířka 140cm) jako přistýlku až pro dvě další osoby.

Pokoje jsou vytápěné centrálně, ve společenské místnosti je možné topit i dřevem v peci. Chalupa je po kompletní rekonstrukci nově zařízena. Samozřejmostí je vysokorychlostní Wi-Fi připojení zdarma. K dispozici je místnost pro kola a lyže, společenská místnost.

První zmínky o chalupě (a datování trámů krovu je potvrzuje) jsou z druhé poloviny 17. století. Během celé rekonstrukce jsme se snažili, abychom zachovali atmosféru šumavské chalupy, ve které i v největším letním horku fungují metrové kamenné zdi lépe než moderní klimatizace.

Chalupa stojí těsně u lesa na kopci nad vsí Michalov a nabízí úžasný výhled na okolní Šumavskou krajinu, přímo z oken. Na severu se nad údolím tyčí vrch Javorník, svého času nejvyšší hora válečného protektorátu, s rozhlednou.

Na východě je při dobrém počasí možné dohlédnout až k 60 kilometrů vzdálenému Temelínu. Podle oblačnosti kolem Boubína, který je vidět na jihovýchodě, nás náš děda učí předpovídat počasí. Od západu nás chrání před rozmary šumavského počasí hora Popelná. Kromě nově zařízených pokojů v podkroví u nás najdete kolárnolyžárnobotárnu pro uložení svého sportovního vybavení. Sednici s dřevěným stropem a hlavně s pecí, za kterou si můžete lehnout a pít horký čaj. Do budoucna plánujeme vybudování malé sauny a snad koupání v nedalekém rybníčku. Přestože v chalupě zároveň bydlíme s našimi dvěma dětmi, zbývá dost a dost místa pro ty z vás, kteří mají chuť využít naši chalupu a strávit v ní svůj volný čas, ať už ji využijete jako klidného místa ke čtení knížek, jako výchozího bodu na svých toulkách Šumavou, jako zázemí pro výlety na kole nebo pro odpočinek po celém dnu na lyží, běžkách.

Zobrazit více

Provozovatel

Chalupa Na Vyšehradě

Vyšehrad 129
384 73 Stachy
Tel.:
+420 605 416 040
Email:
chalupa@navysehra...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.navysehrade.cz
GPS:
49,101393 13,639883
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Šumava
Město:
Stachy
 

Vstupné

Cena: 850 Kč

Poznámka:

Cena za ubytování je podle pokojů: pokoj 2 lůžka + 2 přistýlky 850 Kč. Pokoj 3 lůžka: 950 Kč. Pokoj 4 lůžka + 2 přistýlky: 1.250 Kč. Ceny jsou uvedeny za noc a pokoj.

 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Divoký Bistro

Divoký Bistro

Stachy, Jihočeský kraj
Hotel Zadov na Šumavě

Hotel Zadov na Šumavě

Stachy, Jihočeský kraj
Hotel Zámek Zdíkov

Hotel Zámek Zdíkov

Zdíkov, Jihočeský kraj