Úvod > Výlety > Na hrady a zámky

Výlety celá ČR

Portál Kudy z nudy vám přináší množství aktuálních tipů, kam vyrazit za poznáváním historie. Na hrady a zámky můžete vzít celou rodinu. Některé prohlídky jsou uzpůsobené také pro děti, kdy průvodci zábavnou formou a v dobových kostýmech vypráví legendy o statečných rytířích a krásných princeznách. Spojíte tak příjemné s užitečným a kromě pěkného odpoledne si užijete také příjmnou zábavu a odnesete si zajímavé informace o historických stavbách, které nám tu naši předkové zanechali.

Českým rájem s karavanem: Skály a pohádkové hrady v jednom místě

Český ráj je protkaný skalními městečky a mezi nimi jsou jako korálky poházené hrady a zámky. Asi neexistuje v Česku jiné území, kde najdete tolik přírodní krásy a historických památek. Nejlepší je, že tam pohodlně dojedete od Prahy po dálnici. Blízkost k hlavnímu městu oceňují i filmaři, a tak se v tomto malebném kraji natáčela řada pohádek i filmů, například Jak dostat tatínka do polepšovny, Arabela, Princ a Večernice, Bajaja, Nesmrtelná teta anebo S čerty nejsou žerty.
Na hrady a zámky
karavanem Českým rájem, Liberecký kraj

Vydejte se do Lednice za zážitky

Víte proč máme uprostřed Evropy muslimský minaret? Lednicko-valtický areál, zapsaný na seznamu UNESCO, určitě znáte. Víte, že jsou tu zámky, parky a zahrady. Ale pozastavili jste se někdy nad tím, že zdejší slavná rozhledna ve tvaru minaretu spíš než do Česka patří do nějaké islámské země?
Na hrady a zámky
Lednice, Jihomoravský kraj

Vydejte se do středověku a do pohádky Českého Krumlova

Muzeum na náměstí je proměněné ve středověkou mučírnu, další v jedno velké loutkové divadlo. Na zámku jsou krom historického vybavení medvědi a v jednom z krumlovských domů můžete naráz potkat Klause, Jacksona i Matku Terezu. Málokteré město si zápis na seznam UNESCO zaslouží tak jako Český Krumlov.
Na hrady a zámky
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Do Litomyšle na zámek i za Bedřichem Smetanou

Hledáte hrad či zámek, kde se určitě nebudete nudit? Pak se vydejte do Litomyšle! Zdejší zámecký areál není zajímavý jen tím, že byl zapsán mezi památky UNESCO, ale nabízí mnohem víc než jen pouhou prohlídku interiérů, za vidění stojí i leccos ve městě a v jeho okolí.
Na hrady a zámky
Litomyšl, Pardubický kraj

Cesta do dávno minulých časů po Hradní stezce

Skryté poklady, tajné chodby, dávná tajemství, slavnosti s hudbou, divadlem a výstavami – to všechno můžete vyzkoušet při putování po Hradní stezce. Hlavně si však prohlédnete řadu památek a v některých dokonce můžete znamenitě přenocovat a vybraně stolovat. Tam, kde bývali kdysi hosty králové, dnes kralují hosté.
Na hrady a zámky
Cheb, Karlovarský kraj

Výlety po stopách Lichtenštejnů

Lednicko-valtický areál coby jedna ze vzácných památek UNESCO, zámky v Lednici a ve Valticích, zámek Mikulov, zámek Bučovice a další místa lákají k putování za příběhy rodu Lichtenštejnů. Patří mezi nejstarší šlechtické rodiny ve střední Evropě a na česko-rakouském pomezí žili a panovali více než osm set let.
Na hrady a zámky
Lednicko-valtický areál a další místa, Jihomoravský kraj