Úvod > Výlety > Výlety s příběhem

Výlety celá ČR

Výlety s příběhem vás zavedou na zajímavá místa po stopách známých osobností nebo důležitých historických událostí. Nechte si vyprávět bájné legendy i strašidelné historky a objevujte nepoznaná zákoutí měst i přírodní zajímavosti. Zábavnou formou se dozvíte spoustu nových informací, které vás obohatí a rozšíří vám obzory. Proniknete do světa slavných umělců, vynálezců nebo architektů a navštívíte tajuplná sklepení i věže hradů a zámků. Vyberte si z naší bohaté nabídky a těšte se na nezapomenutelné zážitky.

Po stopách šlechtických rodů: s Kryštofem Harantem z Klenové do Bezdružic

Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic (1564 Klenová – 21. června 1621 Praha) byl český šlechtic z rodu Harantů z Polžic a Bezdružic, spisovatel, válečník, diplomat, cestovatel a hudebník. V roce 1598 podnikl dokonce cestu do Svaté země a Egypta a popsal ji v cestopisu.
Výlety s příběhem
Bezdružice, Plzeňský kraj

Po stopách šlechtických rodů: za Valdštejnovou šťastnou hvězdou do Jičína

Vévoda frýdlantský Albrecht z Valdštejna si Jičín nezamiloval pro nic za nic. Kdyby se mu tady nelíbilo, jen těžko by z města v Českém ráji učinil svou rezidenci a hospodářské centrum panství. O pozornost návštěvníků ovšem musí svádět boj s velmi vyrovnanými soupeři – s Rumcajsem, Mankou a Cipískem.
Výlety s příběhem
Jičín, Královéhradecký kraj

Výlet za krotitelem blesků do Přímětic

Když se nad Znojemsko přihnala mračna černá jako bota, pršelo, duněly hromy a šlehaly blesky, lidé na oknech zapalovali svíčky zvané hromničky. Těm, kteří měli výhled na farskou zahradu, přinášely bouřky ještě jedno vítané divadlo: pana faráře, který ve spolupráci s běsnícími živly vylepšoval svou povětrnostní mašinu.
Výlety s příběhem
Přímětice-Znojmo, Jihomoravský kraj

Výlet za nejslavnějším vystřeleným okem v Česku na Rabí

Je tak slavné, že se o něm píše v učebnicích dějepisu a učí ve školách. V Praze má dokonce hospodu, zmiňují se o něm průvodci nejméně na dvou českých hradech, objevilo se na bankovkách a poskakuje na webových stránkách hradu Rabí. Jeho majitelem byl významný husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova.
Výlety s příběhem
Borovany, Jihočeský kraj

Příběh "básníka dřeva" architekta Dušana Jurkoviče

Pestrobarevné lázeňské domy v Luhačovicích, pohádkové turistické chaty Libušín a Maměnka v sedle Pusteven poblíž hory Radhošť i zbrusu nová rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm – to je jen namátkový výběr staveb slovenského architekta Dušana Jurkoviče (1868–1947).
Výlety s příběhem
Trojanovice, Zlínský kraj

Příběh nemravného opata, zastrčeného kláštera a jedné převzácné knihy z Broumova

Krajina na konci světa téměř na česko-polských hranicích, chráněná věncem stolových hor a skalních stěn – to je dnešní Broumovsko. Vraťte se v časech přesně o osm set let zpátky, do roku 1213. Právě tehdy daroval Přemysl Otakar I. broumovský výběžek benediktinům z Prahy-Břevnova.
Výlety s příběhem
Broumov a okolí, Královéhradecký kraj