!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Rekreační středisko Radava u Orlíka
Ubytování

Rekreační středisko Radava u Orlíka

Rekreační středisko Radava se nachází přímo na břehu Orlické přehrady, ve stínu borového lesa. Na rozlehlé vodní ploše můžete koupat, rybařit, dovádět s dětmi a provozovat nespočet vodních sportů jako windsurfing, jachting a další.
Rekreační středisko Radava vám nabízí dovolenou v oblasti s nádhernou přírodou obklopenou  lesy, přímo u břehu Orlické přehrady. Rozlehlá plocha přehrady umožňuje kromě koupání a rybaření také příležitost pro provozování vodních sportů jako jachting a windsurfing. Na Radavě se můžete koupat, lenošit na dece u vody, podnikat vycházky do okolní přírody spojené se sběrem hub. Pobyt zde je vhodný pro rodinnou dovolenou, seniory, pejskaře a rybáře

Samotný rekreační areál Radava je situovaný uprostřed lesíku. Chaty i karavany jsou ukryté ve stínu stromů, které umožňují příjemný odpočinek, což oceníte zejména v parných letních dnech. Ubytovat se můžete ve stylových chatkách s terasou, jejíž součástí je jídelní sezení, gauč a lednička. Máte bolavá záda ze spaní ve stanu a chcete zkusit něco netradičního? Pak je pro vás dovolená ideální v karavanu. Interiery karavanů jsou v dřevěném provedení. Všechny karavany mají terasu s výhledem na vodní hladinu Orlické přehrady. Součástí vybavení terasy je jídelní sezení, gauč a lednička.
 

Vybavení, zábava v kempu a turistika

Připojení WiFi je v rámci celého areálu Rekreačního střediska Radava i Hospody Radava k dispozici zdarma. V areálu Rekrečního střediska Radava je pro vás k dispozici pingpongový stůl, malé hřiště na míčové hry,  pro nejmenší návštěvníky je připraveno dětské hřiště s houpačkou a pískovištěm a  udržovaný trávník v celém areálu. 
Po domluvě je možné vzít s sebou i domácí drobné zvířectvo (psy apod.).

V bezprostředním sousedství Rekreačního střediska Radava najdete stylovou dřevěnou Hospodu Radava s vnitřním i venkovním posezením, kde si můžete zatancovat či jen tak posedět u živé hudby.

V blízkém okolí Rekreačního střediska Radava se nachází velké množství turistických a cykloturistických stezek s různými přírodními a kulturními zajímavostmi. Můžete využít i parník a navštívit zámek Orlík nebo hrad Zvíkov. Po domluvě je možné uspořádat rodinné oslavy, společenské nebo firemní akce včetně ubytování.
 

Kde nakoupit potraviny

Během hlavní sezony je v rámci Radavy obchod se základními potravinami a pečivem (na objednávku), ve vzdálenosti 150 m od rekreačního areálu. Mimo sezonu je obchod 2 km ve vesnici Chrást. Větší prodejna je v provozu celoročně v Kovářově, cca 6 km od Radavy.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 11. 6. 2020
5.7.
31.10.
Když lososi táhli Vltavou

Když lososi táhli Vltavou

Orlík nad Vltavou, Jižní Čechy
25.5.
1.11.
Výstava Inspirace Zvíkov

Výstava Inspirace Zvíkov

Zvíkovské Podhradí, Jižní Čechy
25.5.
1.11.
Výstava Zvíkov v krásné literatuře

Výstava Zvíkov v krásné literatuře

Zvíkovské Podhradí, Jižní Čechy
25.5.
1.11.
Výstava Přijměte srdečný pozdrav

Výstava Přijměte srdečný pozdrav

Zvíkovské Podhradí, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Tvrz Holešice u Orlické přehrady

Tvrz Holešice u Orlické přehrady

Kovářov, Jižní Čechy
Wellness hotel Orlík

Wellness hotel Orlík

Kozárovice, Střední Čechy
Rekreační středisko Husárna - RS Kovo

Rekreační středisko Husárna - RS Kovo

Kostelec nad Vltavou, Jižní Čechy