ÚvodCo chcete dělat?UbytováníKemp U Kukačků v Horní Plané na Lipně
Ubytování

Kemp U Kukačků v Horní Plané na Lipně

Celoročně otevřený autokemp u Kukačků a penzion DaJa najdete přímo na břehu Lipna, 1,5 km od městečka Horní Planá. Nově celoročně otevřen stellplatz DaJa přímo u cyklostezky pro obytná auta s pohodlným parkováním a kompletním camper servisem.
Kemp a penzion U Kukačků je zasazen do překrásné krajiny šumavských lesů, asi 1,5 km od Horní Plané. Zdejší pobyt vám nabízí nejen možnosti odpočinku uprostřed civilizací nezasažené přírody, koupání v Lipenském jezeře, možnost rybaření, bohatou síť cyklostezek a krásnou procházku v nedotčené šumavské krajině, na kterou kemp přímo navazuje. Sběratelé hub, malin a borůvek by si neměli doma zapomenout své košíky!

Ubytovat se můžete v útulné 4 lůžkové chatce s výhledem na jezero, v mobilních domcích, karavanech k pronajmutí, v penzionu DaJa a samozřejmě nechybí místa pro stany, stání pro auta a karavany a stellplatz DaJa (stání pro karavany).
 

Služby v kempu a sportovní vyžití

 • možnost rozdělávání ohňů
 • k dispozici kuchyňka s lednicí, mikrovlnkou a sporákem
 • wifi zdarma
 • 2 dětská hřiště, stolní tenis
 • volejbalové hřiště
 • nabízíme úschovnu kol zdarma
 • prodej dřeva
 • automatické pračky a sušička
 • 2x dětské hřiště, pískoviště
 • půjčovna lodí (pramice, italská šlapadla, kánoe, paddleboardy, mořský kajak)
 • fotbalové hřiště
 • zázemí pro míčové hry (volejbal, nohejbal)
 • stolní tenis
 • 500 m vlastní pláž
 • o celodenní stravování se postará Bistro-Café DaJa. Ráno každý den čerstvé pečivo…
 

Vybavené chatky a karavany

Chatky mají vlastní kuchyňku s ledničkou, vařičem, rychlovarnou konvicí, základním nádobím, TV a nábytkem (židle, stůl, skříně). Velké karavany mají 2 lůžka pro 4-5 osob a stejně jako chatky vlastní kuchyňku s ledničkou, vařičem,  základním nádobím a s předsíňku se stolem a židlemi. Malé karavany mají jedno lůžko pro 2-3 osoby se stejným vybavením jako velké karavany, jen bez předsíňky. Do karavanů je nutné vzít si spacáky nebo deky – lůžkoviny nejsou v ceně.

V hlavní sezóně 15.6.-15.9. pobyt minimálně týden od soboty do soboty nebo od středy do středy nebo kombinace těchto dnů. Nástup do chatek i karavanů je od 15:00 – 20:00 hod.,  odchod do 10:00 hod.
 

Mobilní domky Lipno

Mobilní domek A – 2 ložnicový: Domek má 2 samostatné ložnice – jedna ložnice je s manželskou postelí a druhá je s dvěma samostatnými lůžky. Dále je zde obývací pokoj s rozkládacím gaučem, kuchyň s lednicí, rychlovarnou konvicí, vařičem, jídelní kout, koupelna s WC a sprchovým koutem a venkovní posezení.

Mobilní domek B – 3 ložnicový: Domek má 3 samostatné ložnice – jedna ložnice je s manželskou postelí, druhá je s dvěma samostatnými lůžky a třetí ložnice je s palandou. Dále je zde obývací pokoj s rozkládacím gaučem, kuchyň s lednicí, rychlovarnou konvicí a vařičem, jídelní kout, koupelna s WC a sprchovým koutem
venkovní posezení.

Nástup do mobilheimu je od 15 hod. – 20 hod, odchod do 10 hod. V ceně je povlečení, 1 auto a energie.
V hlavní sezóně 15.6.-15.9. pobyt minimálně týden od soboty do soboty nebo od středy do středy nebo kombinace těchto dnů.
 

Penzion Daja

Penzion DaJa v kempu u Kukačků nabízí ubytování ve dvou, třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích. Parkování u penzionu je zdarma – střeženo kamerovým systémem, nechybí ani úschovna kol (lyží) v uzamčené místnosti. Pokoj je vybaven: manželskou postelí, jednolůžkem, koupelnou, TV, lednicí, free WIFI, lůžkovinami, ručníky a toaletními potřebami na pokoji.
 

Proč jet do kempu u Kukačků?

 • máme obrovské sportovní zázemí, včetně vlastní půjčovny lodí na Lipně
 • můžete si na našem ranči projet na koních
 • ať už máte raději stan nebo útulný pokoj, bydlet budete příjemně a za dobré ceny
 • starat se o vás bude přátelský, zkušený personál rodinného kempu
 

Ocenění kempu

V anketě Kemp roku 2023 byl Kemp U Kukačků zvolen jako Nejlepší kemp roku 2023 pro karavany a jako druhý nejlepší v Jihočeském kraji. V anketě Kemp roku 2020 se Kemp U Kukačků umístil v TOP 50 nejlepších kempech v České republice. A v roce 2019 získal ocenění "nejlepší kemp roku 2019 pro cyklisty", zároveň dosáhl na 2. příčku nejlepších kempů v Jihočeském kraji.

Provozovatel

Kemp u Kukačků – Penzion DaJa

Pihlov 99
382 26 Horní Planá
Tel.:
+420 727 926 923
Email:
dajalipno@gmail.com
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://kemp-lipn...
GPS:
48,774484 14,014172
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Lipensko
Město:
Horní Planá
Tipy na výlet:
Horní Planá a okolí
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Aktuality

Lubomír Pěknice – Obdivovatel Šumavy

Výstava obrazů Lubomír Pěknice – Obdivovatel Šumavy v Železné Rudě.
Železná Ruda, Plzeňský kraj

Hornoplánská Traktoriáda

8. ročník Hornoplánské Traktoriády.
Horní Planá, Jihočeský kraj

Markétská pouť v Horní Plané

32. ročník Markétské pouti v Horní Plané.
Horní Planá, Jihočeský kraj

Zažij vědu na Lipně

Vědci z Biologického centra Akademie věd ČR v Mobilní laboratoři představí svůj výzkum z Lipna a Šumavy. Uvidíte ukázky práce hydrobiologů, podíváte se do mikroskopů, dozvíte se o živých klenotech Šumavy – pstruzích i perlorodkách. Koná se ve středu 31. 7. v areálu hotelu Jestřábí, Černá v Pošumaví.
Černá v Pošumaví, Jihočeský kraj

Windsurfingový prodloužený víkend na Lipně

Vyzkoušejte pohodový sport windsurfing v překrásném prostřední Lipna. Zkušení instruktoři a nádherná příroda Pošumaví promění váš prodloužený víkend ve skutečný zážitek. Jedná se windsurfingový kurz pro začátečníky i pro pokročilé. Nejdůležitější na windsurfingu je pohoda a uvolněná atmosféra.
Černá v Pošumaví, Jihočeský kraj

Modrá stuha Lipna 2024

Tradiční jachtařský závod, který je určen pro všechny věkové kategorie a všechny druhy oplachtěných lodí i surfy. Start závodu je poblíž jachetního klubu, trasa představuje jedno kolo podle povětrnostních podmínek s časovými limitem 3-4 hodin. Po skončení závodu následuje společenský program.
Černá v Pošumaví, Jihočeský kraj

Mezinárodní závody v dálkovém plavání

Formou dvoudenního závodu přístupného pro širokou mezinárodní veřejnost bude zorganizován již 20. ročník soutěže v plavání volným způsobem na otevřené vodě ve věku od 7 do 100 let na vzdálenost 500 – 5 000 m v kategoriích dívky, chlapci, dorostenci, junioři, muži a ženy.
Černá v Pošumaví, Jihočeský kraj

Hiršperský den 2024 a plavení dříví na Schwarzenberském plavebním kanálu

Již třetí letošní ukázka plavení dříví na Schwarzenberském plavebním kanále. Přijďte se podívat na netradiční akci, kde uvidíte, jak se plavilo dříví před stovkami let.
Nová Ves, Jihočeský kraj

Poutní kaple Panny Marie Bolestné u Horní Plané

Na svahu kopce Dobrý voda (862 m) nad městem Horní Planá v blízkosti nádrže Lipno leží uprostřed lesů poutní kaple Panny Marie Bolestné.
Horní Planá, Jihočeský kraj

Rozhledna Dobrá voda v Horní Plané

Železná rozhledna je vysoká 36 m a byla postavena v rámci postupné obnovy Stifterova parku. Její tvar má symbolizovat sklářskou historii v okolí. Rozhledna má dvě podlaží, horní ve výšce 32 m a spodní ve výšce 26 m.
Horní Planá, Jihočeský kraj

Hornoplánská holubička – tradiční řezbářský výrobek ze Šumavy

Šumavská holubička od pana Pavla Sarauera je tradiční výrobek z jednoho či dvou kusů měkkého dřeva, proplétaný nití. Holubička, jako "obraz Ducha svatého", visela ve světnici nad stolem nebo nad kamny, také nad kolébkou. V čase vánočním ji lze zavěsit i na stromek.
Horní Planá, Jihočeský kraj

Únikovka venku

Venkovní únikové hry v přírodě, ve městě nebo po hospodách. Objevte některou ze 18 tras. S rodinou, přáteli nebo kolegy.
Horní Planá, Jihočeský kraj

Památník a rodný domek Adalberta Stiftera v Horní Plané

Expozici, která připomíná osobnost i dílo německy píšícího spisovatele Adalberta Stiftera, si můžete prohlédnout v rodném domě spisovatele v Horní Plané u Lipna.
Horní Planá, Jihočeský kraj

Kostel sv. Markéty v Horní Plané

Dominantou města je původně gotický kostel sv. Markéty. Kostel byl později přestavěn v pseudogotickém stylu. Na kůru jsou ranně renesanční malby z doby kolem roku 1520 a unikátní varhany krnovské firmy J. Klosse. Zajímavá je kostelní věž, která měla v minulosti zřejmě obranný charakter.
Horní Planá, Jihočeský kraj

Lesní koupel – procházkové okruhy lesy u Horní Plané

Přestože název evokuje koupání v lese, do vody se turisté nenamočí. Lesní koupel je myšlena obrazně, jako duševní zážitek z návštěvy lesa. Jedná se o procházkové cesty v okolí Horní Plané na Šumavě.
Horní Planá, Jihočeský kraj

Šumavský Everest

Zdolejte nejvyšší horu světa Mount Everest (8848 m n.m.) návštěvou osmi Šumavských vrcholů. Poznáte krásy pěší turistiky v okolí Horní Plané na Lipně a na Šumavě. V hornoplánském infocentru (KIC) obdržíte vrcholový pas se seznamem povinně zdolávaných vrcholů, jejichž součet je výškou 8848 m. n. m.
Horní Planá, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp u Kukačků

Celoročně otevřený autokemp u Kukačků a penzion DaJa najdete přímo na břehu Lipna, 1,5 km od městečka Horní Planá.
Horní Planá, Jihočeský kraj

Café bistro Kynutá buchta Horní Plané

Nové rodinné bistro, které nabízí domácí dorty, pečivo, výběrovou kávu, ale také regionální produkty a produkty vlastní výroby. To vše v Horní Plané.
Horní Planá, Jihočeský kraj

Natali Bistrárna v Horní Plané

Pravé geláto v srdci Jižních Čech? Najdete ho v Horní Plané.
Horní Planá, Jihočeský kraj

Aparthotel&Wellness Knížecí cesta Lipno

V Bližší Lhotě u klidného břehu Lipna se v historických budovách schwarzenberské lesní správy nachází Aparthotel&Wellness Knížecí cesta. Areál a okolí nabízí ideální možnosti k odpočinku, mnoha sportovním aktivitám včetně zimního lyžování či toulkám do všudypřítomné mystické šumavské přírody.
Horní Planá, Jihočeský kraj

Hotel Jenišov

Dovolená v hotelu Jenišov nabízí všechny krásy jižních Čech! Hotel leží u Horní Plané v chráněné krajinné oblasti Národního parku Šumava a nabízí mnoho možností pro aktivní vyžití. Lipenské jezero a jeho okolí je rájem pro cyklisty.
Horní Planá, Jihočeský kraj

Autocamp Jenišov

Je-li Vaší snem klidná rodinná dovolená a Vaším cílem přehrada Lipno, je pro Vás kemp Jenišov ta správná volba. Náš camp najdete 1,5 km od Horní Plané směrem Černá v Pošumaví, přímo u břehu Lipenského jezera.
Horní Planá, Jihočeský kraj

Autokemp Karlovy Dvory II

Autokemp se nachází asi 2 km od Horní Plané, v těsné blízkosti Lipenského jezera.
Horní Planá, Jihočeský kraj

Lipno Mobile Home –⁠ Chata Hůrka

Chata Hůrka leží přímo na břehu Lipenského jezera! Po celé léto sem jezdí na dovolenou a výlety milovníci koupání, vodních sportů a rybaření. Vedou tudy nové cyklostezky, které jsou vhodné i pro in-line bruslení.
Horní Planá, Jihočeský kraj