Úvod > Kam pojedete? > Středočeský kraj

Středočeský kraj

Malebná města, jeskyně Českého krasu, údolí Berounky, Sázavy, Vltavy, Labe a Jizery, a k tomu krásná příroda, hluboké lesy Křivoklátska, Polabí anebo tajemný kraj kolem Blaníku. To jsou hlavní lákadla Středočeského kraje, který se jako široký pás ovíjí kolem Prahy.
Mezi nejnavštěvovanější místa středních Čech patří aquapark Čestlice, zábavní parky Mirakulum a Majaland, a také Dinosauria Museum, největší krytý zábavní park v Česku. Milovníci přírody a krásných výhledů ocení vyhlídku Máj, Průhonický park nebo lom Velká Amerika, přezdívaný český Grand Canyon. Máte rádi památky? Pak musíte na vlastní oči vidět hrady Karlštejn, Křivoklát, Kokořín a Český Šternberk, zámky Konopiště a Veltrusy, kostniciKutné Hoře anebo zámek Loučeň, kde v zámeckém parku objevíte řadu bludišť a labyrintů. Vydejte se také do Českého krasu s Koněpruskými jeskyněmi, do tajemného Kraje blanických rytířů anebo do Škoda MuzeaMladé Boleslavi.

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova ulice 156/21
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 222 288 911
Email:
info@sccr.cz
WWW:
www.centralbohemi...
GPS:
50,086003 14,417979
 
 

Aktuality z kraje

26. květen 2022 13:00

Zámecké kavárny s vůní levandule, bylinek a růží

Průhonice, Středočeský kraj
Patříte mezi výletníky, kteří při čekání na zámeckou prohlídku anebo naopak po ní neodolají šálku kávy, zmrzlinovému poháru anebo nadýchanému dortíku? Na portálu Kudy z nudy jsme dali hlavy dohromady a vybrali pár našich srdečních míst. Možná některé z nich přidáte mezi vaše oblíbené zámecké kavárny a cukrárny.

Ubytování a restaurace

Houbové domečky v hotelu Jesenice

Houbové domečky v hotelu Jesenice

Jesenice, Středočeský kraj
Tree house Hrusice

Tree house Hrusice

Hrusice, Středočeský kraj
Glamping Brdy

Glamping Brdy

Rožmitál pod Třemšínem, Středočeský kraj