Úvod > Co chcete dělat? > Hotel a restaurace Klika v Českých Budějovicích
Ubytování

Hotel a restaurace Klika v Českých Budějovicích

Rodinný hotel Klika se nachází v nejstarší historické zástavbě centra města v přímém sousedství Dominikánského kláštera, zároveň však v klidném prostředí u řeky. Hotel byl zde budován rodinou Klikových a za více než 20 let své existence se stal nedílnou součástí tohoto malebného místa.

Roku 1991 byla otevřena 1. kavárna v Českých Budějovicích s pravou italskou kávou. Tím se začala psát i historie hotelu Klika. Kavárna se začala rozrůstat o hotel a restauraci.

Tento rodinný hotel se nachází u slepého ramene řeky Malše v historické části města a jen pár kroků od hlavního náměstí Přemysla Otakara II. Historie budovy sahá až do 14. století, kde součástí restaurace je původní starobylá hradební zeď městského opevnění pocházející z roku 1254, kdy se České Budějovice zakládaly.

Hotel nabízí příjemný výhled na slepé rameno řeky Malše, na Černou Věž a na bývalý Dominikánský klášter, v jehož historických prostorách kaple se nacházejí i některé pokoje. Hned vedle budovy hotelu se nachází i původní Solnice.

Pokoje jsou však moderně a pohodlně laděné. Hotel disponuje 26 pokoji, restaurací, zimní zasklenou zahradou a letní zahrádkou přímo u řeky, kde je v létě nejpříjemnější posezení. Kuchyně nabízí pak tradiční českou a mezinárodní kvalitní kuchyni v létě doplněnou o venkovní grilování přímo na zahrádce u řeky.

Novinkou areálu je „Kitchen & Coffee“. Karta kuchyně reflektuje sezonu a zmiňuje perfektní dodavatele, například sýry pana Diviše z Chrášťovic, kuřecí z farmy Loužná a Kořénkovu farmu Vícemil. Skvěle připravený hovězí pupek naprosto efektně, chuťově i vizuálně, doplňují restované česnekové výhonky. K tomu bramborová kaše se smetanou a zlatou cibulkou. Zkuste ale určitě i tradiční jihočeskou kulajdu.

A protože se hotel nachází přímo na mezinárodní cyklostezce, která vede z Rakouska přes Hlubokou nad Vltavou až do Prahy, nabízí také možnost ubytování a osvěžení pro cyklisty. Nechybí vlastní garáž pro jízdní kola a základní nářadí a vybavení.

Zobrazit více

Provozovatel

Hotel Klika

Hroznová 25
370 01 České Budějovice
Tel.:
+420 387 318 171
Email:
hotel@hotelklika.cz
Skype:
hotelklika
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.hotelklika.cz
GPS:
48,976235 14,471581
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:

2 lůžkový pokoj 1600 Kč/noc

 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Budweis v centru Českých Budějovic

Hotel Budweis v centru Českých Budějovic

České Budějovice, Jižní Čechy
Café Hostel České Budějovice

Café Hostel České Budějovice

České Budějovice, Jižní Čechy