Úvod > Kam pojedete? > Pardubický kraj

Pardubický kraj

Pardubický kraj je region prosluněných luk a řek, rybníků, elegantních zámků, historických vodních kanálů a hřebčínů, kde se seznámíte s chovem ceremoniálních kočárových koní. Na fanoušky horské turistiky a zimních sportů čeká Králický Sněžník a Dolní Morava s řadou adrenalinových lákadel.
horském resortu Dolní Morava objevíte i pár nejnavštěvovanějších míst Pardubického kraje, od Stezky v oblacích přes mamutí bobovou dráhu až po Sky Bridge 721, nejdelší visutý most na světě. Projděte se pardubickým zámkem s unikátním protileteckým krytem, zastavte se na zámku Slatiňany, na hradech Kunětická Hora a Svojanov, anebo na renesančním zámkuLitomyšli. Prohlédněte si také Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem, zařazený společně s okolní krajinou mezi památky UNESCO. Za vidění stojí také největší tuzemské Muzeum řemeselLetohradě a skanzen na Veselém Kopci, fanoušci vojenských památek by měli navštívit Vojenské muzeumKrálíkách a dělostřelecké tvrze Bouda a Hůrka.

Kontakt

Destinační společnost Východní Čechy

Nám. Republiky 12
530 02 Pardubice
Tel.:
+420 725 702 650
Email:
a.horakova@vychod...
WWW:
www.vychodni-cech...
WWW:
www.vychodni-cech...
GPS:
50,037404 15,778109
 
 

Aktuality z kraje

23. květen 2022 12:00

Prohlídky soukromých hradů a zámků: navštěvujte a objevujte!

Pardubický kraj
Vedle stovek státních hradů a zámků v Česku existuje řada sídel, která mají soukromé majitele a rádi vás zvou na pravidelné prohlídky. Pozoruhodné interiéry nabízí například zámek Častolovice, Kostelec nad Orlicí, zámek Blatná, Karlova Koruna, Orlík nad Vltavou a mnohé další památky. Udělejte si výlet na místa, kde při troše štěstí potkáte i jejich šlechtické majitele...

Ubytování a restaurace

Treehouse Sněžník

Treehouse Sněžník

Dolní Morava, Pardubický kraj
Chata Slaměnka Dolní Morava

Chata Slaměnka Dolní Morava

Dolní Morava, Pardubický kraj
Glamping Nebespaní v Orlických horách

Glamping Nebespaní v Orlických horách

České Petrovice, Pardubický kraj