Úvod > Kam pojedete? > Pardubický kraj

Pardubický kraj

Pardubický kraj je region prosluněných luk a řek, rybníků, elegantních zámků, historických vodních kanálů a hřebčínů, kde se seznámíte s chovem ceremoniálních kočárových koní. Na fanoušky horské turistiky a zimních sportů čeká Králický Sněžník a Dolní Morava s řadou adrenalinových lákadel.
horském resortu Dolní Morava objevíte i pár nejnavštěvovanějších míst Pardubického kraje, od Stezky v oblacích přes mamutí bobovou dráhu až po Sky Bridge 721, nejdelší visutý most na světě. Projděte se pardubickým zámkem s unikátním protileteckým krytem, zastavte se na zámku Slatiňany, na hradech Kunětická Hora a Svojanov, anebo na renesančním zámkuLitomyšli. Prohlédněte si také Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem, zařazený společně s okolní krajinou mezi památky UNESCO. Za vidění stojí také největší tuzemské Muzeum řemeselLetohradě a skanzen na Veselém Kopci, fanoušci vojenských památek by měli navštívit Vojenské muzeumKrálíkách a dělostřelecké tvrze Bouda a Hůrka.

Kontakt

Destinační společnost Východní Čechy

Nám. Republiky 12
530 02 Pardubice
Tel.:
+420 725 702 650
Email:
a.horakova@vychod...
WWW:
www.vychodni-cech...
WWW:
www.vychodni-cech...
GPS:
50,037404 15,778109
 
 

Aktuality z kraje

27. květen 2022 7:00

V Kladrubech nad Labem se chystá Den starokladrubského koně

Kladruby nad Labem, Pardubický kraj
Na sobotu 28. 5. 2022 připravili v Kladrubech nad Labem slavnostní program pod názvem Den starokladrubského koně, který je oslavou unikátního českého plemene. Letos navíc uplyne celých 20 let od doby, kdy se stal Národní hřebčín a jeho bělouši národní kulturní památkou! V rámci oslav vás čeká předvedení předvedení plemenných koní, slavnostní císařské šestispřeží, předvedení koní v zápřeži a pod sedlem nebo uherská pošta či voltiž. Den pak zakončí Muzejní noc, která bude probíhat až do 23 hodin.

Ubytování a restaurace

Treehouse Sněžník

Treehouse Sněžník

Dolní Morava, Pardubický kraj
Chata Slaměnka Dolní Morava

Chata Slaměnka Dolní Morava

Dolní Morava, Pardubický kraj
Glamping Nebespaní v Orlických horách

Glamping Nebespaní v Orlických horách

České Petrovice, Pardubický kraj
Wellness Hotel Vista

Wellness Hotel Vista

Dolní Morava, Pardubický kraj