Úvod > Co chcete dělat? > Pohodová rodinná dovolená u písečného přesypu
Ubytování

Pohodová rodinná dovolená u písečného přesypu

Pokud patříte mezi příznivce kola, koupání v čisté vodě a rádi si užíváte klidu vesnice, pak můžeme Vlkov nad Lužnicí jen doporučit. Klasická venkovská chalupa z 19. století poskytne azyl o letní dovolené či jen na prodloužený víkend na jaře či na podzim.
Vlkov je jihočeská vesnička na severním okraji Třeboňské pánve. Ze severu je přímo obklopena 5 pískovnami, které nabízejí písečné pláže, výborné koupání v čisté vodě a jsou i rybářským revírem. Z jihu a východu narazíte zase na borovicové lesy a na rybníky. Díky nádherné přírodě a hojnosti rybníků je součástí CHKO Třeboňsko.

Okolní rovinatá krajina je oblíbena příznivci cyklovýletů, zejména rodinami s dětmi. V sezóně je ve vesnici v provozu hospoda a obchod. Rekreační možnosti: Výlety na kole, pěší procházky, koupání na pískovnách, rybaření, naturismus, sběr borůvek, houbaření, návštěvy okolních zámků (Hluboká nad Vltavou, Červená Lhota atd.), vodáctví, fotbal, volejbal, tenis, in-line bruslení, grilování, dělání táboráků, stanování. Ubytování za příjemnou cenu v původní chalupě z konce 19. století s nezaměnitelnou atmosférou.

Útulné pokoje
provedené ve dřevě v podkroví mají společnou koupelnu s WC a sprchovým koutem. Hostům je rovněž k dispozici plně vybavená kuchyňka a místnost s televizí. Je zde možnost připojení k internetu. Příjemné posezení venku na zápraží nabízí uzavřený dvůr s klasickou venkovskou stodolou, nebo mohou naši hosté posedět na útulné venkovské zahrádce s ovocnými stromy, kde je ohniště i možnost grilování. Na zahradě je rovněž od roku 2013 malé dětské hřiště. Parkování je pro hosty chalupy zdarma na uzavřeném dvoře, kde se nachází i kolárna. Je možné využít i naši půjčovnu sportovního vybavení. Vhodné pro větší skupiny.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Půjčovna  a penzion Vlkov

Půjčovna a penzion Vlkov

Vlkov, Jižní Čechy
Pension a restaurace Beseda ve Veselí nad Lužnicí

Pension a restaurace Beseda ve Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí, Jižní Čechy
Hotel Lucia ve Veselí nad Lužnicí

Hotel Lucia ve Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí, Jižní Čechy