Zimní sporty celá ČR

Když se zima zeptá, co jsme dělali v létě, můžeme klidně odpovědět: poctivě jsme mapovali situaci na horách, abychom vám představili ty nejaktuálnější novinky. Zima přece nabízí tolik možností, jak si ji pohodově užít: při putování na sněžnicích, sáňkování, na bruslích nebo na saních tažených koňmi.

Čekání na první sníh

Kam vyrážejí na lyže ti, kteří se nemohou dočkat? Odpověď vás překvapí, Monínec totiž nepatří mezi klasická horská střediska. Leží uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř, ale díky moderním technologiím tu lyžařskou sezonu zahajují většinou už na přelomu října a listopadu. Mezi prvními bývá také sjezdovka Anděl na krkonošské Černé hoře – Peci pod Sněžkou i krušnohorské středisko Novako na Božím Daru, kde se zpravidla od samého začátku lyžuje na přírodním sněhu.
 

Czech Skipass

Komu chybí propojení více lyžařských středisek do jednoho celku, ten patrně nevyzkoušel CzechSkipass, lyžařskou celosezonní permanentku, která otevírá turnikety bezmála dvou set lanovek a vleků v několika desítkách velkých středisek. Platí jak pro nejznámější centra v Krkonoších, tak pro celou Ski Arénu JizerkyTanvaldský Špičák, Bedřichov a Severák, pro krušnohorské skiareály Klínovec a Plešivec, šumavský Špičák a Lipno. Do projektu se zapojily i Ski areál Dolní Morava, Ski areál Kouty, Skicentrum Deštné, Skiareál Monínec a Ski Areál Bílá v Beskydech a další.
 

Pohoda, adrenalin a apalucha

K zimě patří také sáňkování a bruslení; každý rok přinášíme aktuální informace z kluzišť uprostřed velkých měst i ze sportovních stadionů. Víme, kde se dá sáňkovat Praze a jiných velkých městech i kde objevíte speciální horské sáňkařské dráhy. Nezapomínáme ani na bláznivé zimní závody na rohačkách nebo historických lyžích a dokonce jsme vypátrali i místa, kde se točily známé zimní filmy Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Krakonoš a lyžníci, Sněženky a machři a další zasněžené komedie. Dokonce vám prozradíme, kde stojí slavná Apalucha z rodinné komedie S tebou mě baví svět. Nápověda: ydykseB to nejsou!
 
Celý popis
Skiareál Špindlerův Mlýn letos nabídne nový systém ceníku skipasů
18. listopad 2019 14:00

Skiareál Špindlerův Mlýn letos nabídne nový systém ceníku skipasů

Špindlerův Mlýn
Skiareál Špindlerův Mlýn je na zimní sezónu, která zde začne o víkendu 7. a 8. prosince, dobře připraven a pro lyžaře letos vymyslel nový systém ceníku skipasů. Ten bude fungovat podobně jako nákup letenek. Ceny denního skipasu se tak budou lišit prakticky každý den v závislosti na počasí, vytíženost střediska a dalších faktorech. Podobně jako u letenek také bude platit, že levnější cena bude při nákupu skipasu s co největším předstihem.

Akce

21.11.
24.11.
Global Champions Prague Playoffs 2019

Global Champions Prague Playoffs 2019

Praha 9, Praha
22.11.
24.11.
Festival historických bojovníků na Housově mlýně

Festival historických bojovníků na Housově mlýně

Tábor, Jižní Čechy
22.11.
Zdravá ruka

Zdravá ruka

Lety, Střední Čechy
17.11.
23.11.
WADF - World Dance Championship 2019

WADF - World Dance Championship 2019

Liberec, Českolipsko a Jizerské hory