Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Cyklocamp pod Landštejnem v jižních Čechách
Ubytování

Cyklocamp pod Landštejnem v jižních Čechách

Cyklocamp pod Landštejnem nabízí levné ubytování nejen pro cyklisty v oblasti České Kanady – na „trojmezí“ Čech, Moravy a Rakouska. Pro ubytování v cyklokempu můžete zvolit jak chaty, tak stany či karavany.
Hlavním záměrem Cyklocampu pod Landštejnem je poskytovat levné ubytování cyklistům, turistům či příležitostným návštěvníkům České Kanady a nabídnout tak milovníkům cyklosportu, přírody a zdravého vzduchu možnost poznat krásný a přitom masovou turistikou nedotčený region – cyklistický ráj.

Pro ubytování v cyklokempu můžete zvolit jak chaty, tak stany či karavany. Chatky jsou čtyřlůžkové nebo dvoulůžkové a každá chata má vlastní elektrické osvětlení. Kromě ubytování poskytuje kemp plné sociální zázemí, možnost stravy či rychlého občerstvení a řadu možností pro aktivní odpočinek.

Pro vaše kolo je připravena úschovna, v případě potřeby u najdete servisní pomoc. Nemáte-li vlastní kolo, můžete si jej zapůjčit. Strava a nápoje se podávají v BikeBaru. Provozovatelé myslí i na děti – v BikeBaru najdete dětský koutek, k dispozici je i venkovní dětské hřiště s houpačkou a pískovištěm. Pro dospělé se nabízí dvě hřiště na volejbal, nohejbal a další míčové sporty. U ohniště máte možnost grilování na lávovém kameni či posezení s kytarou…

Blízké okolí Cyklocampu skýtá i další zábavu. Blízko kempu se nachází Lanový park Landštejn. Kemp protíná linie pohraničního opevnění, a tak můžete prozkoumat pravé a nefalšované předválečné malé bunkry, tzv. řopíky. Ubytování v Cyklocampu je možné jak na jednu noc, projíždíte-li, tak i po celou dobu Vaší dovolené. Okolí nabízí řadu atraktivních cílů pro výlety jak na kole, tak pěšky. Můžete si maximálně užít ideálních podmínek, které Česká Kanada skýtá cyklistům.

Můžete navštívit hrad Landštejn, milovníky historie mohou zaujmout také objekty předválečné obranné linie nebo Jindřichohradecká úzkokolejka s parní lokomotivou. K letní dovolené patří koupání – pravý plážový relax Vám nabídne přírodní koupaliště 200 m od kempu. Na své si u nás přijdou i vyznavači in-line bruslení či sportovní střelci.

Cyklocamp ve Starém Městě pod Landštejnem vznikl z bývalého ubytovacího zařízení ministerstva vnitra, které sloužilo dlouhé roky jako pionýrský tábor a turistická ubytovna. Adaptace Cyklokempu probíhá postupně, díky čemuž máte unikátní možnost vidět část zařízení tábora v podobě, v jaké sloužilo celým generacím pionýrů a svazáků. Pokud hledáte levné ubytování v oblasti České Kanady pro vyjížďky na kole, výlety či letní dovolenou, již nehledejte – Cyklocamp pod Landštejnem je správnou volbou.

Provozovatel

Cyklocamp pod Landštejnem

Staré Město pod Lanštějnem
378 81 Staré Město pod Landštejnem
Tel.:
+420 739 667 575
Tel.:
+420 384 397 763
Email:
info@cyklocamp.cz
WWW:
www.cyklocamp.cz
GPS:
49,013569 15,251554
 
 

Vstupné

Poznámka:50 Kč/stan

 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Mezinárodní den památek a historických sídel na Landštejně

Prohlídku zahájíme návštěvou dvou landštejnských sklepů.
Slavonice, Jihočeský kraj

Hrad Landštejn obsadí Páni z Hradce

SHŠ Páni z Hradce předvede umění středověkých mistrů řemeslníků.
Slavonice, Jihočeský kraj

Hradozámecká noc na hradě Landštejně

Akce se koná v hradním příkopu, hrad bude tento večer přístupný pouze s průvodcem v určené časy.
Slavonice, Jihočeský kraj

Dny evropského dědictví na Landštejně

Každou celou hodinu od 10:00 do 15 :00 budou s průvodcem přístupny landštejnské sklepy.
Slavonice, Jihočeský kraj

Lanový park Landštějn v přírodě České Kanady

V cyklokempu u Starého města pod Ladštejnem naleznete lanový park s nízkými i vysokými lanovými překážkami.
Staré Město pod Landštejnem, Jihočeský kraj

Zámek Dobrohoř v České Kanadě

Navštivte zámek Dobrohoř v srdci České Kanady. Zámek je otevřen veřejnosti a je možné jej v otevírací době navštívit. V areálu se nachází také zámecká kavárna, kde je možné se v návštěvních hodinách občerstvit.
Staré Město pod Landštejnem, Jihočeský kraj

Netopýři na hradě Landštejn

Královský strážní hrad ze 13. století nabízí ukázky rané hradní architektury a místních archeologických sbírek, vyhlídková věž skýtá romantické výhledy na lesy České Kanady. V místních sklepích pravidelně zimuje několik druhů netopýrů – nejčastěji netopýr velký, vodní, ušatý a černý.
Slavonice, Jihočeský kraj

Hrad Landštejn – unikátní hrad z doby románské

Při prohlídce areálu dnešní zříceniny hradu Landštejn můžete obdivovat ukázky rané hradní architektury, která patří v českých zemích k nejpozoruhodnějším. Vystoupat lze také na vyhlídkovou věž, odkud se vám naskytne nádherný výhled na široké okolí.
Slavonice, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Lesní chalupa Filipov v České Kanadě

Lesní chalupa Filipov nabízí rekreaci, ubytování a pobyt v rodinném domě penzionového typu, téměř na samotě uprostřed komplexu lesa. Ubytování je vhodné pro rodiny s dětmi, ale i pro skupiny přátel, milovníků přírody, sportu, turistiky, zejména cykloturistiky.
Staré Město pod Landštejnem, Jihočeský kraj

Penzion Matějovec u Českého Rudolce

Matějovec38 představuje unikátní koncept ubytování. V rodinném prostředí zrekonstruovaného statku vzniklo 10 pokojů ve vysokém standardu. Každý pokoj má svůj vlastní styl, všechny ale spojuje nejvyšší kvalita použitých přírodních materiálů.
Český Rudolec, Jihočeský kraj

Penzion Bejčkův mlýn

Nechte se hýčkat atmosférou místa a načerpejte energii v klidném a zdravém prostředí. Penzion Bejčkův mlýn, město Slavonice a jeho překrásné okolí, pro svou působivou krásu jsou pro vás zárukou příjemného strávení volného času.
Slavonice, Jihočeský kraj

Hotel a restaurace Landštejnský dvůr

V místě bývalého renesančního panského statku je dnes nově rekonstruovaný areál hotelu a restaurace, který poskytuje široké spektrum služeb. V místě bývalého ovčína bylo vybudováno pohodlné rychlé občerstvení, které se také využívá pro koncerty.
Slavonice, Jihočeský kraj