Úvod > Co chcete dělat? > Brautfergerův dvůr – agroturistika na Šumavě
Ubytování

Brautfergerův dvůr – agroturistika na Šumavě

Brautfergerův dvůr v Klášterci na Šumavě je stvořen pro agroturistiku v srdci šumavské přírody. Nalézá se na samotě v rozlehlém prostoru ekologické farmy a přírodní rezervace "Radost" nedaleko Boubína.
Rekreační zařízení Brautfergerův dvůr se zaměřuje na rodiny s dětmi se zájmem o agroturistiku a přírodu. Pořádá akce jako je retrofarmaření či projížďky vojenskou techniku. Zařízení se nalézá v srdci šumavské přírody, nedaleko Boubínského pralesa, v rozlehlém prostoru ekologické farmy, na samotě vedle přírodní rezervace.
 
V rekreačním zařízení Věž, jsou k dispozici čtyři luxusní apartmány (každý 50m2) po čtyřech lůžkách + jeden apartmán (100m2) – osm lůžek. Součástí každé bytové jednotky je stylový nábytek, koupelna, minikuchyňka, byty jsou vyhřívané podlahovým topením, centrálně ovládaným, teplota je nastavená dle přání zákazníka (zdroj – tepelné čerpadlo v kombinaci se solárním zařízením). Součástí objektu je infrasauna. Jeden apartmán je bezbariérový, splňující všechny podmínky pro handicapované návštěvníky.

200 m od ubytovacího zařízení je zateplený altán, který slouží zvláště za nepříznivého počasí, k relaxaci, sdružování rodin, eventuelně provozování her.
 

Co Brautfergerův dvůr nabízí

  • Pony - projížďky na ponících nebo ve vozíčku, v zimě na sáních, vlastní okruhy a značení.
  • Projížďky veterány - traktory, vojenskou obrněnou technikou aj.
  • Včelařství - seznámení se způsobem chovu včel na farmě, včetně praktické ukázky a odborného výkladu, v případě sklizně (stáčení) medu možnost ochutnávky, včetně nákupu.
  • Exkurze do zdejší záchranné stanice divoké zvěře žijící v Šumavském Národním Parku. Stanice pro handicapovaná zvířata Klášterec – NP Šumava – je vzdálena pouhý 1 km od farmy a je možno navštívit rehabilitační sekci.

Provozovatel

Manželé Brautfergerovi

Klášterec 35
385 01 Vimperk
Tel.:
+420 733 359 074
Email:
evabrau@seznam.cz
WWW:
https://brautferg...
GPS:
49,034055 13,748372
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Šumava
Město:
Vimperk
 

Časová náročnost

12,0 hodin