Úvod > Co chcete dělat? > Hotel Schwarzenberská myslivna pod Boubínem na Šumavě
Ubytování

Hotel Schwarzenberská myslivna pod Boubínem na Šumavě

Přijeďte do Schwarzenberské myslivny nadýchat se čerstvého šumavského vzduchu a odpočinout si uprostřed lesů. Penzion se nachází na úpatí Boubínského pralesa v obci Včelná pod Boubínem.
Rodinný hotel apartmánového typu se nachází na samotném úpatí nejznámějšího českého pralesa – Boubína. V dokonale zachované přírodě hostům mimořádné pohodlí v jedenácti apartmánech čtyř velikostí – od dvoulůžkových pokojů s vlastní kuchyňkou až po dvouložnicové apartmány s prostorným obývacím pokojem a oddělenou kuchyní s jídelním koutem určeným pro pěti a vícečlenné rodiny. Každá ložnice má nábytek z masivu, vlastní sociální zařízení, větší obýváky jsou vybaveny krby. Přistýlky a dětské postýlky na požádání.

Schwarzenberská myslivna byla na Včelné pod Boubínem postavena v roce 1721 – pouhé dva roky poté, co knížecí rod dědictvím po Eggenberzích nabyl tuto nejjižněji položenou českou vesnici na panství Vimperk společně s Českým Krumlovem. Schwarzenbergové zřídili místo dosavadních pěti sedm revírů a dobře na nich hospodařili – osévali rozlehlé mýtiny vzniklé kácením lesů na dřevěné uhlí a chovali vysokou zvěř. 

Brzy organizovali i velkolepé hony. 17. září 1732 uspořádala kněžna Eleonora Schwarzenbergová na Včelné plachtový lov, při němž sama skolila kulovnicí křesačkou 32 jelenů. O zvěř se však knížecí lesníci utkávali stále častěji s bavorskými pytláky. Když šarvátky přerostly v bitvy, v nichž docházelo k vysokým ztrátám na lidských životech, nechali Schwarzenbergové jelení zvěř vystřílet. Její chov obnovili až roku 1874. O půdu na panství Vimperk přišel slavný rod již během pozemkové reformy za první republiky. Po druhé světové válce myslivnu na Včelné spravovaly lesy a poté brněnský podnik STAST. V devadesátých letech byl chátrající objekt velkoryse zrekonstruován, dnes je z něj hotel apartmánového typu s historickým jménem, ale moderní zázemím a službami.


Provozovatel

Eva Potužníková

Včelná pod Boubínem č. 26
383 01 Buk
Tel.:
+420 724 084 646
Email:
potuznici@gmail.com
WWW:
www.hotelmyslivna...
GPS:
49,016544 13,847763
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Šumava
 

Vstupné

Cena: 450 Kč

Snížená cena: 360 Kč

Poznámka:Týdenní pobyt v apartmánu se dvěma či jednou ložnicí za cenu pětidenního pobytu (snížená cena platí při objednání 7denního pobytu). Cena za osobu a noc v dvoulůžkovém pokoji: 400 Kč.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí