Úvod > Co chcete dělat? > Hotel Schwarzenberská myslivna pod Boubínem na Šumavě

Hotel Schwarzenberská myslivna pod Boubínem na Šumavě

Ubytování
Přijeďte do Schwarzenberské myslivny nadýchat se čerstvého šumavského vzduchu a odpočinout si uprostřed lesů. Penzion se nachází na úpatí Boubínského pralesa v obci Včelná pod Boubínem.
Rodinný hotel apartmánového typu se nachází na samotném úpatí nejznámějšího českého pralesa – Boubína. V dokonale zachované přírodě hostům mimořádné pohodlí v jedenácti apartmánech čtyř velikostí – od dvoulůžkových pokojů s vlastní kuchyňkou až po dvouložnicové apartmány s prostorným obývacím pokojem a oddělenou kuchyní s jídelním koutem určeným pro pěti a vícečlenné rodiny. Každá ložnice má nábytek z masivu, vlastní sociální zařízení, větší obýváky jsou vybaveny krby. Přistýlky a dětské postýlky na požádání.

Schwarzenberská myslivna byla na Včelné pod Boubínem postavena v roce 1721 - pouhé dva roky poté, co knížecí rod dědictvím po Eggenberzích nabyl tuto nejjižněji položenou českou vesnici na panství Vimperk společně s Českým Krumlovem. Schwarzenbergové zřídili místo dosavadních pěti sedm revírů a dobře na nich hospodařili - osévali rozlehlé mýtiny vzniklé kácením lesů na dřevěné uhlí a chovali vysokou zvěř. 

Brzy organizovali i velkolepé hony. 17. září 1732 uspořádala kněžna Eleonora Schwarzenbergová na Včelné plachtový lov, při němž sama skolila kulovnicí křesačkou 32 jelenů. O zvěř se však knížecí lesníci utkávali stále častěji s bavorskými pytláky. Když šarvátky přerostly v bitvy, v nichž docházelo k vysokým ztrátám na lidských životech, nechali Schwarzenbergové jelení zvěř vystřílet. Její chov obnovili až roku 1874. O půdu na panství Vimperk přišel slavný rod již během pozemkové reformy za první republiky. Po druhé světové válce myslivnu na Včelné spravovaly lesy a poté brněnský podnik STAST. V devadesátých letech byl chátrající objekt velkoryse zrekonstruován, dnes je z něj hotel apartmánového typu s historickým jménem, ale moderní zázemím a službami.


Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019
10.9.
29.12.
Svět kostiček

Svět kostiček

Prachatice, Šumava
8.12.
Pohádky na Vánoce

Pohádky na Vánoce

Prachatice, Šumava
6.12.
8.12.
Adventní trhy pod Rumpálem

Adventní trhy pod Rumpálem

Strakonice, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Bed & Bike Prachatice

Bed & Bike Prachatice

Prachatice, Šumava
Penzion Harmonie Rohanov

Penzion Harmonie Rohanov

Prachatice, Šumava
Statek paní Lucie v jižních Čechách

Statek paní Lucie v jižních Čechách

Litochovice, Jižní Čechy
Hotel České Žleby

Hotel České Žleby

Stožec, Šumava