Úvod > Co chcete dělat? > Lázně Aurora – odpočinek na břehu rybníka Svět
Lázně Aurora – odpočinek na břehu rybníka Svět
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Lázně a wellness

Lázně Aurora – odpočinek na břehu rybníka Svět

Lázně Aurora se nacházejí v klidném prostředí parku na břehu rybníka Svět. Součástí je prosklený výtah s nejvyšší panoramatickou vyhlídkou v Třeboni, dále kongresové prostory, restaurace, bary, wellnesscentrum a nově také Třeboňský vodní svět. Lázně Třeboň pohladí tělo i duši.
Lázeňský komplex Aurora je vhodný pro léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, pooperačních stavů, celkovou rekondici těla a mysli. Nabízí slatinné koupele, zábaly, vodoléčebné procedury, masáže, rehabilitace, bazén, fitness, wellness a relaxaci. Komplex poskytuje svým hostům všechny služby "pod jednou střechou", kromě ubytování, stravování a lázeňských procedur je k dispozici také restaurace Harmonie, denní bar, Bowling Bar, lázeňská prodejna, kadeřnictví, kosmetika, pedikúra a manikúra. Chloubou lázní je vnitřní Wellnesscentrum Aqua viva a od roku 2021 také venkovní Třeboňský vodní svět.

Lázně nabízejí (mimo klasických léčebných) nejrůznější léčebně rehabilitační pobyty, díky kterým načerpáte novou energii. Čekají na vás dny plné relaxace, komfortního ubytování, výborné kuchyně a především řada příjemných lázeňských a wellness procedur.

Lázeňský komplex Aurora se nachází na západním okraji Třeboně v klidném prostředí rozsáhlého parku na břehu rybníka Svět. Přírodním léčivým zdrojem je zde slatina. V komplexu třeboňských blat uložených v Třeboňské pánvi se nalézají obrovské zdroje tohoto humolitu využívaného pro své léčivé účinky. Jde o druh, který má hlavně organický původ v rostlinách typu ostřice, orobinec, rákos, z anorganických složek obsahuje hlavně železo a síru. Aplikace slatiny (koupele, zábaly) u nemocných s pohybovými potížemi způsobuje snížení svalového napětí, snížení bolesti, lepší prokrvení tkání a rychlejší regeneraci. Léčba slatinou je většinou velmi dobře snášena. K dosažení dostatečného efektu je vhodné absolvovat sérii 6-9 slatinných procedur.
 

Novinky 2022

V letošním roce (během listopadu 2022) se otevře Třeboňský vodní svět – venkovní bazény a wellness centrum. Wellnesscentra Lázní Aurora. Jedná se o venkovní wellnesscentrum o rozloze cca 8 300 m², které je rozděleno do několika zón. Vodní plochy jsou projektovány na více než 800 m², zahrnují vířivku, relaxační bazén, kondiční bazén a bazén pro děti. Bazény jsou navrženy s různou teplotou a hloubkou vody. Dále jsou součástí areálu odpočinkové zóny s lázeňským charakterem, rodičovská klidová zóna, kolonáda, provozní objekt a vstupní objekt.

Chystaným projektem je stavba hotelu u lázní Aurora, kde bude přes 100 lůžek. V novém hotelu bude 53 pokojů, budova se bude nacházet v areálu lázní. Nové ubytovací zařízení by se mělo zařadit do kategorie čtyř hvězdiček. Práce by měly skončit v březnu 2023.
 

Léčivá slatina

Třeboňské slatinné lázně mají více než 130letou tradici, založenou na využití přírodního léčivého zdroje – slatiny. Vlastnosti slatiny získávané z rašelinišť třeboňských blat v blízkém okolí se velmi účinně projevují při léčbě nemocí pohybového aparátu. Lázně nabízejí kromě klasických léčebných pobytů i krátkodobé relaxační pobyty nebo možnost absolvovat jednotlivé koupele, masáže či wellness procedury.

Provozovatel

Slatinné lázně Třeboň s.r.o., Lázeňský dům Lázně Aurora

Lázeňská 1001
379 01 Třeboň
Tel.:
+420 800 611 009
Tel.:
+420 384 750 555
Email:
rezervace@aurora.cz
WWW:
https://www.lazne...
WWW:
https://www.lazne...
GPS:
49,002704 14,752418
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Třeboňsko
Město:
Třeboň
 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí