!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Lázně Aurora – odpočinek na břehu rybníka Svět
Lázně a wellness

Lázně Aurora – odpočinek na břehu rybníka Svět

Pobytem v této oblasti jižních Čech rozhodně nemůžete nic zkazit, pokud vše chcete spojit s ozdravným lázeňským pobytem, zkuste třeba Lázně Aurora v Třeboni, určitě nebudete litovat.
Lázeňský komplex Aurora je vhodný pro léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, pooperačních stavů, celkovou rekondici těla a mysli. Nabízí slatinné koupele, zábaly, vodoléčebné procedury, masáže, rehabilitace, bazén, fitness, wellness a relaxace. Komplex poskytuje svým hostům všechny služby "pod jednou střechou", kromě ubytování, stravování a lázeňských procedur je k dispozici také restaurace Harmonie, kavárna, denní bar, bowling, lázeňská prodejna, kadeřnictví, kosmetika, pedikúra a manikúra. Chloubou lázní je wellness centrum Aqua viva.

Lázně nabízejí (mimo klasických léčebných) nejrůznější relaxační pobyty, díky kterým během prodlouženého víkendu či vašich volných pracovních dnů načerpáte novou energii. Čekají na vás dny plné relaxace, komfortního ubytování, výborné kuchyně a především řada příjemných lázeňských a wellness procedur.

Lázeňský komplex Aurora se nachází na západním okraji Třeboně v klidném prostředí rozsáhlého parku na břehu rybníka Svět. Přírodním léčivým zdrojem je zde slatina. V komplexu třeboňských blat uložených v Třeboňské pánvi se nalézají obrovské zdroje tohoto humolitu využívaného pro své léčivé účinky. Jde o druh, který má hlavně organický původ v rostlinách typu ostřice, orobinec, rákos, z anorganických složek obsahuje hlavně železo a síru. Aplikace slatiny (koupele, zábaly) u nemocných s pohybovými potížemi způsobuje snížení svalového napětí, snížení bolesti, lepší prokrvení tkání a rychlejší regeneraci. Léčba slatinou je většinou velmi dobře snášena. K dosažení dostatečného efektu je vhodné absolvovat sérii 6-9 slatinných procedur.

Novinky 2021
V letošním roce pokračuje společný projekt Slatinných lázní Třeboň s.ro. a města Třeboně, a to rozšíření wellnesscentra Lázní Aurora. Jedná se o venkovní wellnesscentrum o rozloze cca 8 300 m², které bude rozděleno do několika zón. Vodní plochy jsou projektovány na více než 800 m², zahrnují vířivku, relaxační bazén, kondiční bazén a bazén pro děti. Bazény jsou navrženy s různou teplotou a hloubkou vody. Dále budou součástí areálu odpočinkové zóny s lázeňským charakterem, rodičovská klidová zóna, kolonáda, provozní objekt a vstupní objekt. Otevření areálu je plánováno na září letošního roku.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 3. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion U Třeboňského kola

Penzion U Třeboňského kola

Třeboň, Jižní Čechy
Penzion Bon Tre Třeboň

Penzion Bon Tre Třeboň

Třeboň, Jižní Čechy
Penzion U Řehoře v Třeboni

Penzion U Řehoře v Třeboni

Třeboň, Jižní Čechy