Úvod > Kam pojedete? > Liberecký kraj

Liberecký kraj

Symbolem Libereckého kraje je Ještěd, zdaleka viditelný moderní televizní vysílač nad Libercem. Prozkoumejte také Jizerské a Lužické hory se spoustou krásných rozhleden a skalních vyhlídek, projděte si Máchův kraj a Český ráj a nakonec i naše nejvyšší hory, Krkonoše.
Kraj zážitků, kde jeden den nestačí: to je český sever a krajské město Liberec. Navštivte Ještěd, zoologickou zahradu, moderní science centra iQpark a iQlandia s planetáriem a stovkami interaktivních exponátů či DinoPark. K výletům za tradicemi českého skla zve Křišťálové údolí s řadou sklářských hutí a bižuterních dílen i Muzeum skla a bižuterieJablonci nad Nisou. Oblíbené jsou i hrady Trosky, Bezděz a Valdštejn, zámek Sychrov, skalní hrad Sloup anebo Bozkovské dolomitové jeskyně s největším podzemním jezerem v Čechách. Anebo se necháte pozvat na výlet k Máchovu jezeru a vyjížďku ozubnicovou železnicí z Tanvaldu až do Krkonoš?

Kontakt

Krajský úřad Libereckého kraje

U Jezu 642/2
461 80 Liberec
Tel.:
+420 702 096 457
Email:
jakub.seps@kraj-l...
WWW:
www.liberecky-kra...
WWW:
www.kraj-lbc.cz
GPS:
50,763180 15,053540
 
 

Aktuality z kraje

17. srpen 2022 10:00

Skotské hry obléknou zámek Sychrov do kostky

Sychrov, Liberecký kraj
Stejně jako tartany, kilty, skotské dudy a whisky patří ke kulturnímu dědictví Skotska, tak také skotské hry, plné soutěží, hudby a tance jsou součástí starobylé skotské tradice. Již dvaadvacáté ovládnou Skoti státní zámek Sychrov, a to již v sobotu 20. srpna 2022. Nebude chybět ani již tradiční možnost stanování přímo před areálem zámku.