Úvod > Co chcete dělat? > Exerciční dům, Domeček a apartmány na Svaté Hoře v Příbrami
Exerciční dům, Domeček a apartmány na Svaté Hoře v Příbrami
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Ubytování

Exerciční dům, Domeček a apartmány na Svaté Hoře v Příbrami

Poutníci, skupiny i jednotlivci se mohou ubytovat v exercičním domě. Svatá Hora je odtud doslova na dohled. Návštěvníkům nabízí i stravování, to navíc probíhá v jedinečném prostředí refektáře svatohorského kláštera. Ubytovat se lze také ve dvou apartmánech.

Exerciční dům na Svaté Hoře

Jednolůžkové, třílůžkové a dvoulůžkové pokoje s kapacitou 75 osob, jsou v exercičním domě na Svaté Hoře vybaveny umyvadlem, sociální zařízení je společné na každém patře. V přednáškové místnosti je možnost malého občerstvení v kuchyňce s rychlovarnou konvicí a mikrovlnou troubou, samozřejmostí je WiFi připojení. Dům se využívá převážně na pravidelné exercicie – duchovní cvičení. Rezervaci ubytování proto doporučujeme provést vždy po dohodě předem.

Exerciční dům na Svaté Hoře byl postaven redemptoristy pro Matici svatohorskou v letech 1936 až 1938. Roku 1939 byl zabrán Němci pro potřeby Tuberkulózní léčebny. Po 1950 byl dům zabaven opět pro potřeby zdravotnictví. Na podzim 1990 byl dům navrácen církvi a nyní je zapsán v majetku Římskokatolické farnosti Svatá Hora. V prvních letech byla péče o dům zajišťována dobrovolníky, většinou důchodci a řeholními sestrami.
 

Ubytování v Domečku

Další ubytování je možné v tzv. Domečku, který je v blízkosti exercičního domu, v těsném sousedství Svatohorské kavárny. Je zvláště vhodný pro rodinné rekreace a pro menší uzavřené skupiny. Kapacita je 10 míst (4 dvoulůžkové pokoje a 2 propojené jednolůžkové pokoje). Sociální zařízení je společné na patře, možnost vlastního vaření zaručuje plně vybavená kuchyňka.
 

Apartmány na Svaté Hoře

Apartmány jsou určeny pro 2 až 4 osoby. V případě potřeby je množné oba apartmány propojit v jeden celek. K dispozici je vyhrazené parkovací místo přímo před apartmánem. Apartmány jsou koncipovány jako mezonetové. V přízemí se nachází předsíňka, chodba, WC, obývací pokoj, kuchyňská linka s velkým jídelním stolem a rozkládací pohovka s konferenčním stolkem. V patře se nachází velká ložnice s manželskou postelí, křesly a posezením, LCD TV, WC se sprchovým koutem a balkón s výhledem na barokní perlu – Svatou Horu a vedle stojící kalvárií.
Zobrazit více

Provozovatel

Římskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí Panny Marie

Svatá Hora 591
Exerciční dům
261 01 Příbram
Tel.:
+420 731 619 800
Tel.:
+420 318 429 930
Email:
ex.dum@svata-hora.cz
WWW:
https://svata-hor...
GPS:
49,685540 14,017755
 
 

Vstupné

Cena: 450 Kč

Snížená cena: 400 Kč

Poznámka:Cena ubytování v Exercičním domě na jednu noc, více nocí se slevou. Domeček: 490 Kč. Apartmán jedna noc (cena za celý apartmán za noc) 2 500 Kč.

 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Šatlava Příbram

Restaurace Šatlava Příbram

Příbram, Středočeský kraj
Cukrárna Upekla

Cukrárna Upekla

Příbram, Středočeský kraj
Hotel Belvedere Příbram

Hotel Belvedere Příbram

Příbram, Středočeský kraj
Pivovar Podlesí

Pivovar Podlesí

Příbram, Středočeský kraj