Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Rekreační zařízení Orion a kemp Trhovky
Ubytování

Rekreační zařízení Orion a kemp Trhovky

Největším ze čtveřice kempů, které provozuje Obec Milešov v okrese Příbram na březích Orlického jezera jsou Trhovky. V tomto kempu je k dispozici 350 míst pro stany a obytné přívěsy. Je zde 200 metrů dlouhá pláž s dobrým přístupem k vodě.
Kemp Trhovky, na březích vltavské přehrady Orlík, je vhodný pro karavanisty, stanaře, turisty i pro rodiny s dětmi. Jedná se o klasický kemp na přehradě, který provozuje obec Milešov. V kempu se lze ubytovat s vlastním stanem, karavanem nebo v chatce, či maringotce. K dispozici je až 80 lůžek v 17 chatách a chatkách a je vhodné jak pro rodinnou dovolenou, tak i pro školní a jiné skupiny. Chatky jsou 2, 3, a 4 lůžkové, vybavené vlastní kuchyňkou, vařičem, základním nádobím, lednicí a ložním prádlem. Nechybí ani kempovací místa pro karavany a obytná auta.

Chatky jsou situovány do klidného prostředí v přírodě, v borovicovém lese. Přímo v kempu není žádná hospoda, takže vás v noci asi nebude budit živá hudba. Na společném travnatém a pečlivě udržovaném pozemku je hostům k dispozici altán, ohniště s grilem a udírna. Nedaleko (v okolí kempu) jsou i dva obchody s potravinami a několik restaurací.

V těsné blízkosti areálu naleznete mnohá sportoviště, milovníci kolektivních her mohou využívat následující hřiště: volejbalové, nohejbalové, tenisové, ping-pongové a rodiny s dětmi pak jistě ocení i dětské hřiště. Je zde i ping-pongový stůl. Samozřejmostí je zapůjčení jízdních kol, šlapadel, loděk a dalšího příslušenství ke sportovním aktivitám. Pobyt u vody navíc zpestřuje tobogán.


Koupání (pro neubytované) a lodní doprava

Orlík je oblíbeným místem ke koupání. Pláž na Trhovkách je travnato-písčitá s písčitým pozvolným vstupem do vody. Místo je oblíbené ke koupání a vodním sportům, do arálu kempu se dostanou i neubytovaní hosté (poplatek za vjezd). Na pláži jsou umístěny sprchy se studenou vodou.

Jedinou vadou na kráse bývá častý výskyt sinic v tropických dnech, proto vždy zkontrolujte předem kvalitu vody na webu Krajské hygienické stanice Středočeského kraje.


Tipy na výlety do okolí

  • Zámek Orlík nad Vltavou (7,5 km) – původně gotický hrad, později rozšířen renesančně. Po roce 1802, kdy vyhořel, byl obnoven Schwarzenbergy. V polovině 19. století novogoticky přestavěn.
  • Rozhledna Milada (7 km) – Dřevěná konstrukce na vrcholu Krchov byla zpřístupněna v roce 2017 a má 9 pater hranolovitý tvar. Jméno získala po mamince Radomila Kessla, který je autorem a provozovatelem věže.
  • Kamýk nad Vltavou, zřícenina Vrškamýk (8,2 km) – zříceniny hradu Václava I. (cca 1240), dokončen za Přemysla Otakara II. Už za Václava II. začíná význam upadat, roku 1569 uváděn jako pustý. Zachovány nádvorní zdi a části příček paláců a brány jádra, zbytky brány předhradí, okružní val, příkopy.
  • Hrochův Hrádek (12,2 km) – zbytky tvrze pojmenované po údajném Vladykovi Hrochovi, který zde snad mohl sídlit ve 13. st. První jistá písemná zmínka až z roku 1543, kdy již byla tvrz pustá. Dochovaly se pouze zbytky obvodového zdiva paláce do výše prvního až druhého patra.
  • Větrný mlýn Příčovy(27,8 km) – na skalnatém návrší u Příčov se vypíná torzo větrného mlýnu holandského typu. Jde o zbytky jednoho z nejstarších, nejkrásnějších a největších větrných mlýnů holandského typu nejen u nás, ale dokonce i v celé Evropě.
  • Osada Zrůbek (20 km) – Zrůbek byl původně ostroh nad soutokem Vltavy a říčky Brziny poblíž Hříměždic. Stála zde srubová stavba k ochraně přívozu. Od sroubku převzala osada jméno Zrůbek. Ještě roku 1352 byl ve Zrůbku pouze přívoz přes Vltavu. Právě na ochranu tohoto důležitého místa postavili Rožmberkové někdy na konci 14. století na skalnatém ostrohu nad soutokem Vltavy a říčky Brsiny tvrz připomínanou poprvé roku 1400, kdy zde byl purkrabím Přibík z Mitrovic. Přívoz byl součástí silnice Sedlčany – Dobříš. Byl vybaven pramicí a prámem pro nákladní přepravu. Přívoz míval lano s gránikem a kladkou a sloužil po vybudování mostu u Vestce již jenom jako osobní. Zanikl se zatopením Slapským jezerem. Na Zrůbku vždy bývala oblíbená zájezdní hospoda – ta je zde dodnes a potěší vás dobrou domácí kuchyní.
  • Husova kazatelna (19 km) – Největší viklan v České republice je dlouhý 4 m, široký 2,5 m a vysoký 2,7 m. Nachází se nad Žemličkovou Lhotou na Petrovicku. Podle místní legendy z mohutného viklanu kázal mistr Jan Hus.

Provozovatel

Kemp Trhovky

Klenovice
Trhovky
262 56 Milešov
Email:
recepce@kemptrhov...
WWW:
www.kemptrhovky.cz
GPS:
49,580391 14,172793
 
Region:
Středočeský kraj
Oblast:
Toulava
Tipy na výlet:
Milešov a okolí
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Velikonoce ve Vysokém Chlumci

Velikonoční svátky na venkově ve středním Povltaví, ukázky tradičních zvyků a rukodělných činností v autentickém prostředí venkovských chalup, dvorků a zápraží.
Vysoký Chlumec, Středočeský kraj

Den řemesel ve Skanzenu Vysoký Chlumec

Představení tradičních řemesel spojených s venkovským hospodářstvím a lidovým stavitelstvím. Uvidíte práci tesaře, kováře, kamnáře, opracování kamene, přípravu hliněných omítek a ruční štípání šindelů. Ukázka řezání a hoblování na Gangloffově šindelce.
Vysoký Chlumec, Středočeský kraj

Vánoce ve Skanzenu Vysoký Chlumec

Prosincové prohlídky Skanzenu Vysoký Chlumec přiblíží dobová řemesla a atmosféru lidových Vánoc v 19. a na začátku 20. století.
Vysoký Chlumec, Středočeský kraj

Malé filmové exercicie

Srdečně zveme na malé filmové exercicie pořádané v sobotu 4. února 2023 od 15:00 hod. do farního sálu Svaté Hory. Vstup z ambit. Jedná se o volné moderované povídání, naslouchání, diskusi a sdílení zkušeností v přátelské atmosféře podpořené malým občerstvením.
Příbram, Středočeský kraj

Wakesurfing na Orlické přehradě

Nabízíme širokou škálu vodních sportů a zábavy. Provozujeme speciálně upravenou loď Tigé Z3 určenou na wakesurfing, wakeboarding a vodní lyžování. Najdete nás na Orlické přehradě v Kempu Trhovky.
Milešov, Středočeský kraj

Plachetnice k pronájmu na Orlíku

Plachtění, pronájem plachetnic na Orlíku a pobyt na kajutových plachetnicích tak, jak to můžete zažít na moři. Využijte příležitost spojit sportovní zážitek s nerušeným odpočinkem blízko vašeho domova. Přijeďte si vychutnat jachting v kouzelných místech Orlické přehrady.
Milešov, Středočeský kraj

Lodě na řece – půjčovna obytných lodí na Vltavě a Baťově kanálu

Společnost Lodě na řece nabízí pronájem kajutových lodí a hausótů na Vltavě či Baťově kanálu. Vyzkoušejte si neobvyklou roli kapitána, poznejte malebné zátoky, hrad Zvíkov, zámek Orlík a další jedinečná místa v povodí Vltavy. Při delším zapůjčení můžete doplout až do Prahy nebo i dále po Labi.
Milešov, Středočeský kraj

Orlická přehrada neboli Orlík

Součástí Vltavské kaskády je přehrada Orlík, která jejíž hráz přehradila tok řeky Vltavy u Solenice v okrese Příbram. Přehradní nádrž dostala své jméno podle zámku, který kdysi čněl nad hlubokým údolím Vltavy a dnes se nachází jen pár metrů nad hladinou přehradního jezera.
Milešov, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Sporthotel Trhovky

Sporthotel Trhovky je ideální místo pro aktivní dovolenou s rodinou i přáteli. Nachází se na břehu Orlické přehrady, cca 80 km od Prahy.
Milešov, Středočeský kraj

Kemp Popelíky na Orlíku

Kemp Popelíky leží na dohled z přehradní hráze Orlického jezera. Příjezdová cesta do kempu se nachází několik set metrů po přejezdu hráze ze solenické strany. Terén je zde členitý ozdobený malým poloostrovem, písečnou pláží s pozvolným přístupem do vody i krásnými skalami.
Milešov, Středočeský kraj

U Květů

Stylové místo v blízkosti Orlické přehrady nabízí prostor pro rodinná setkání, malou svatbu, nebo sportovní aktivity.
Milešov, Středočeský kraj

Rodinný rekreační areál Podskalí na pravém břehu Orlíka

Rekreační areál Podskalí u Klučenic nabízí 5 nově zrekonstruovaných a chat a 2 apartmány pro 8 až 10 osob. Každá chata a apartmán má vlastní koupelnu, WC, plně vybavenou kuchyň, pohodlné nové postele a matrace, TV s DVD. V areálu je dále zastřešený bazén, gril a pískoviště.
Klučenice, Středočeský kraj