Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Peklo i nebe na Dobříši či v Mníšku
Peklo i nebe na Dobříši či v Mníšku
">

Peklo i nebe na Dobříši či v Mníšku

Po celé adventní období, vždy o víkendu, se můžete na zámku v Dobříši bavit a zároveň se dozvědět celou řadu zajímavostí o Vánocích a tradičních zvyklostech. Každý rok zde bývá ve sklepeních otevřené peklo, které by si děti neměly nechat ujít, ovšem podívat se mohou i do "nebe" na zámku v Mníšku.

Honosné interiéry i pravé peklo na Dobříši

Zima na DobříšiHonosné interiéry zámku Dobříš rozhodně zájemce o historii a umění nezklamou. Stálá expozice nabízí k prohlédnutí 11 pokojů ve stylu rokoka a klasicismu, rozlehlý Zrcadlový sál nebo Spisovatelský pokoj.

Každý rok v prosinci (termín na rok 2019 není ještě znám) se ve sklepeních nádherného zámku zjevují čerti, kteří dětem odkrývají hrůzostrašné peklo se vším, co k němu patří. K vidění bude mnoho čertů a čertic, Lucifera, hříšné duše i kniha hříchů. Chybět nebudou ani ohnivé a zvukové efekty.

Během adventu vás zde čekají také prohlídky s povídáním o historii Vánoc ve vánočně vyzdobených interiérech. Dozvíte se například, jaké dárky dostávaly zámecké děti. Součástí prohlídek budou k vidění krásné jesličky spolku Příbramských betlémářů. Ve sbírce originálních výtvarných děl nebudou chybět betlémy pletené, vyřezávané, keramické či chlebové.
 

Mníšek zimaMikuláš na zámku v Mníšku

Klasicistní zámek Mníšek pod Brdy byl sídlem nižší šlechty, která tu setrvala až do období první republiky. A právě atmosféru této doby můžete na zámku zažít. Prohlídkové trasy vás provedou reprezentačními místnostmi a soukromými pokoji posledních majitelů z rodu Kastů. O prosincových víkendech je zde pro zájemce o historii otevřeno.

Na zámku v Mníšek pod Brdy se i letos můžete těšit na peklo i nebe, na čerty i anděly, na Mikuláše a nadílku ve sklepení zámku. Rodiče mohou pro své ratolesti připravit podepsaný balíček laskomin, vitamínů, uhlíků nebo brambor a nadílku donést, Mikuláš si pro ní pošle posly, kteří ji v pořádku doručí.
Celý popis