Úvod > Co chcete dělat? > Bučický mlýn - aktivní relax pro všechny

Bučický mlýn - aktivní relax pro všechny

Zážitky
Pouze 3,5 kilometru za obcí Rožďalovice najdete malebné místo, kterému dominuje stylový penzion Bučický mlýn. Kromě restaurace a ubytování nabízí projížďky na koních, příležitost rybolovu, lov ve vlastní honitbě a ekologickou farmu.
Penzion leží v unikátní oblasti Rožďalovické rybníky, která je součástí projektu Natura 2000 (soustavy biologicky chráněných území, sloužících k zachování nejen ohrožených druhů, ale i ohrožených typů prostředí).

Stylová relaxace na samotě u Bučického rybníka s ekologickou farmou zaměřenou na chov koní a Skotského náhorního skotu (Highland) je přímo rájem. Romantické pastviny obklopující unikátní přírodní lokalitu rožďalovických rybníků, významné hnízdiště, mimo jiné i motáka pochopa. Krásné místo pro nejen aktivní relaxaci. V přilehlém okolí jsou výborné podmínky pro pěší turistiku (hrad Kost, zámek v Dětenicích, Jabkenice...), cykloturistiku či houbaření.

V letních měsících při koupání na vás dohlédne vodník Fajka ve vlastním přírodním bazénu. Koupání je možné i v přilehlém rybníce či na 6 km vzdáleném koupališti.

 

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 11. 2019