Úvod > Co chcete dělat? > Bučický mlýn – penzion a restaurace na samotě u Rožďalovic
Bučický mlýn - penzion a restaurace na samotě u Rožďalovic
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Ubytování

Bučický mlýn – penzion a restaurace na samotě u Rožďalovic

Pouze 3,5 kilometru za obcí Rožďalovice najdete malebné místo, kterému dominuje stylový penzion Bučický mlýn. Penzion leží v unikátní oblasti Rožďalovické rybníky, která je součástí projektu Natura 2000 (soustavy biologicky chráněných území).
Stylová relaxace na samotě u Bučického rybníka s ekologickou farmou zaměřenou na chov koní a Skotského náhorního skotu (Highland) je přímo rájem (romantický a klidný areál mlýna z jedné strany těsně sousedí s farmou – život v penzionu není, krom příjemné atmosféry, farmou jakkoli ovlivněn).

Romantické pastviny obklopující unikátní přírodní lokalitu rožďalovických rybníků, významné hnízdiště, mimo jiné i motáka pochopa. Krásné místo pro nejen aktivní relaxaci. V přilehlém okolí jsou výborné podmínky pro pěší turistiku (hrad Kost, zámek v Dětenicích, Jabkenice...), cykloturistiku či houbaření.

V letních měsících při koupání na vás dohlédne vodník Fajka ve vlastním přírodním bazénu. Koupání je možné i v přilehlém rybníce či na 6 km vzdáleném koupališti.


Ubytování na mlýně

Bučický mlýn nabízí ubytování ve stylových pokojích, které i přes retro nádech nabízí plné pohodlí odpovídající dnešním standardům. Pokoje jsou vybaveny televizí, malou lednicí, rychlovarnou konvicí, pohodlnou koupelnou s vanou či sprchovým koutem a samozřejmostí je i bezdrátové připojení k internetu. K dispozici je také apartmán se dvěma ložnicemi a plně vybavenou kuchyní. Kapacita ubytování je 26 lůžek.
  • vlastní koupelna
  • připojení k internetu
  • televize, lednice, rychlovarná konvice
  • možné podkrovní ubytování
  • možnost ubytování se psem
  • snídaně
     

Z historie mlýna

Penzion sídlí v areálu „rožďalovického“ mlýna, který zdobí hráz Bučického rybníka již od roku 1639. Byl založen jako vrchnostenský mlýn při němž pracovala i pila. V původní podobě sloužil zdejším necelých 300 let. Ke větším změnám začalo docházet na začátku 20. století, kdy bylo mlýnské kolo, jakožto pohonná jednotka, nahrazeno turbínou a následně byl mlýn přestavěn.

Od roku 1963 mlýn až do poslední přestavby chátral. V roce 2000 byl nynějším majitelem přebudován na romantický penzion s kulisou větrného mlýna (dostavěno 2004-2006). Zásadní informací je i fakt, že poslední rekonstrukce byla plně financována bez dotací.

Provozovatel

Bučický mlýn

Podolí 18
289 34 Rožďalovice
Tel.:
+420 724 347 751
Tel.:
+420 735 023 903
Email:
provozni@bucicky-...
WWW:
bucicky-mlyn.cz/
GPS:
50,316612 15,189344
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 
Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích

Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích

Rožďalovice, Středočeský kraj
Zámek Rožďalovice

Zámek Rožďalovice

Rožďalovice, Středočeský kraj
Ptačí oblast Rožďalovické rybníky

Ptačí oblast Rožďalovické rybníky

Rožďalovice, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí