Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Rekreační areál Zbraslavice
Rekreační areál Zbraslavice
Ubytování

Rekreační areál Zbraslavice

Rekreační areál Zbraslavice se nachází v geografickém středu České republiky, 20 km jižně od Kutné Hory. Disponuje kapacitou 480 lůžek v různých kategoriích ubytování a je vhodný pro skupinové pobyty.
Budova Sport je středobodem areálu. V přízemí se nachází recepce, bar, 2 učebny a tělocvična. Ubytovací kapacita je tu celkem 124 lůžek včetně přistýlek. Toaleta a sprcha je vždy pro dva pokoje. Tato budova funguje celoročně.

Apartmány se skládají celkem ze tří budov s celkovou kapacitou 104lůžek včetně přistýlek. Jeden pokoj má bezbariérový přístup. Součástí jsou i nově zrekonstruované budovy Adam a Eva. Každý nabízí 2 dvoulůžkové a 1 čtyřlůžkový pokoj. Vždy s vlastním sociálním zařízením.

Zděné chatičky jsou čtyřlůžkové (2palandy), vybavené nábytkem a přívodem elektřiny. Dvacet chatiček je umístěno v klidné části areálu s možností parkování před chatou. V bezprostřední blízkosti jsou zajištěny jak sprchy, tak toalety. K dispozici je i venkovní umývárna.

Barevné chatičky jsou čtyřlůžkové (2 palandy) a jsou umístěné v zadní části areálu hned za těmi zděnými. Toto ubytování je určeno pro dětské kolektivy z důvodu velikosti (80x180) a nosnosti lůžek (horní palanda 50kg). Spaní je primárně ve vlastních spacích pytlích. V bezprostřední blízkosti jsou zajištěny jak sprchy, tak toalety. K dispozici je i venkovní umývárna.

Dřevěný srub je ubytování s nádechem historie určená pro velké skupiny. Nabízí ubytování ve 4 velkých 12ti lůžkových pokojích a dvou 2-lůžkových. WC a umývárny jsou přímo v objektu.

Stany a karavany nabízí nejekonomičtější ubytování v areálu. V docházkové vzdálenosti jsou k dispozici sprchy, toalety a venkovní umývárna. Přívod vody a výlevka pro karavany je samozřejmostí.

Zbraslavice se nachází v klidné lokalitě u Starého rybníka nedaleko řeky Sázavy obklopené lesy. Na cesty do přírody si lze od nás zapůjčit horská kola, koloběžky a hole Nordic Walking.

K dispozici je 6 tělocvičen, všechny se zrcadlovou stěnou a s možností rozložení tatami.
Venkovní hřiště nabízíme jak na basketball, nohejbal, plážový volejbal, tak i fotbal. Celkem jich v areálu najdete 7.

Mezi adrenalinové zážitky patří bezpochyby:
Lanové centrum, které má dvě patra ve výšce 6,5m a 10,5m se systémem samojištění. Z každého patra vede na zem lanovka v délce 180m a 120m. Úvazky a helmy půjčíme. Na lanovém centru je vždy zkušený instruktor.
Další adrenalin zažijete při Paintballu. Zapůjčíme zbraně, kuličky, helmy, pláště, rukavice. Hřiště máme v docházkové vzdálenosti v lese. Pod vedením instruktora si užijete spoustu zábavy, dobrodružství a napětí.
Hojně využívaná je horolezecká stěna. Ke zdolání vrcholu vede spoustu cest a několik obtížností. Zapůjčíme horolezecký úvazek a přilbu. Jištění instruktorem je samozřejmostí.

Pro zpestření pobytu můžete využít i lukostřelbu a střelbu ze vzduchovky. Je bezpečná i pro děti od 10ti let pod dohledem zkušeného instruktora. Střelba je z libovolné vzdálenosti na terče, které se nachází přímo v areálu.

Součástí areálu je Starý rybník, a tak vodní aktivity nemohou chybět:
Aquazorbing je jednou z nejoblíbenějších atrakcí. V průhledné nafukovací kouli plující po vodní hladině si užijete zábavy až se kamarádi na břehu budou za břicha popadat. K zapůjčení máme Padleboardy, kde si ověříte svoji rovnováhu při pádlování ve stoje. Prohlédnout areál si můžete tak trochu jinak ze šlapadla z vodní hladiny. A vodáci jistě ocení, že se mohou projet i v kajaku a kánoi. K zapůjčení jsou samozřejmě pádla a vesty.

Dětský den rybářských slavností s Jakubem Vágnerem

Dětský den rybářských slavností v tématu “Cesta kolem světa” je již tradiční akcí pro celou rodinu. Sedmý ročník se koná v sobotu 03. června na jezeře Katlov. Akce je pro veřejnost zdarma. Děti i dospělí mohou na Katlově i Pohanu rybařit zdarma za přítomnosti předních českých i zahraničních rybářů.
Červené Janovice, Středočeský kraj

Vstup zdarma pro děti do zámku Janovice u Rýmařova

prohlídka Státního zámku Janovice u Rýmařova.
Janovice, Moravskoslezský kraj

Husiti na tvrzi 2023

Ukázat návštěvníkům historický objekt trochu jinak, je jedním z hlavních cílů akce Husiti na tvrzi, která se po několika úspěšných ročnících pomalu stává stálicí v repertoáru sdružení SUB UTRAQUE, kde vám přiblížíme jak se asi žilo v 15. století.
Malešov, Středočeský kraj

Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou

První sobotu v srpnu se tradičně konají Historické slavnosti ve Zruči nad SázavouZámecký park se v tento den promění v čase a zavede vás do minulosti.
Zruč nad Sázavou, Středočeský kraj

Gospel Parade

Svět gospelů od autorů M. Warrena, R. Dillarda, J. McAllistera a dalších.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Necenzurováno – Polské nezávislé umění 80. let

Galerie Středočeského kraje představí jedinečnou průřezovou výstavu nezávislého polského umění 80. let 20. století. Jde o polský ekvivalent tehdejší české neoficiální výtvarné scény, reagující na realitu Solidarity a výjimečného stavu z roku 1981.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Prohlídka jižní věže jezuitské koleje v Kutné Hoře

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře zpřístupní každý víkend od 1. dubna do 30. září 2023 jižní věž bývalé jezuitské koleje. Do věže byly v říjnu loňského roku navráceny svatobarborské zvony Michal a Ludvík, které byly pro svá rozsáhlá poškození na obnově v holandském Astenu.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Prohlídka jižní věže jezuitské koleje v Kutné Hoře

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře zpřístupní každý víkend od 1. dubna do 30. září 2023 jižní věž bývalé jezuitské koleje. Do věže byly v říjnu loňského roku navráceny svatobarborské zvony Michal a Ludvík, které byly pro svá rozsáhlá poškození na obnově v holandském Astenu.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Centrum vysokých lan ve Zbraslavicích

Lanové centrum má 3 patra. V přízemí naleznete překážky pro nejmenší návštěvníky a trenažér pro všechny. Prostřední patro ve výšce 6,5 metrů nad zemí je určeno převážně školám a skupinám dětí. Třetí patro má překážky v 10,5 metrech nad zemí. Je určeno pro opravdové machry. Cesta dolů lanovkou!
Zbraslavice, Středočeský kraj

Zbraslavická stopa – lyžování na letišti Zbraslavice

Aeroklub Zbraslavice zprovoznil kolem letiště běžkařskou dráhu. Trasa vede po jeho okraji, upravovaná je denně a okruh měří zhruba 4 kilometry.
Zbraslavice, Středočeský kraj

Rybolov Panský rybník

Tento soukromý revír nabízí rybářům nadstandartní zarybnění se zaměřením na lov trofejních ryb a nadstadartními službami spojené s rybolovem.
Zruč nad Sázavou, Středočeský kraj

Farma Zelená Bohdaneč

Vydejte se do obce Bohdaneč, která se nachází na rozhraní překrásné krajiny Polabí a Českomoravské Vysočiny. Farma Bohdaneč nabízí vlastní přírodní produkty, gastro speciality, rybaření, sportovní vyžití ve sportparku nebo procházky po značených trasách, vhodných i pro kola.
Bohdaneč, Středočeský kraj

Rozhledna Bohdanka u Bohdanče

Dřevěná ozhledna se nachází v blízkosti obce Bohdaneč u Zruče nad Sázavou, necelou hodinu jízdy z Prahy. Kromě samotného výstupu nahoru a nádherného pohledu do okolí si pod rozhlednou můžete zapůjčit kolo, se kterým se můžete vydat na okolní cyklotrasy.
Bohdaneč, Středočeský kraj

Pstruhový ráj – chov ryb, sport. rybolov

Nabízíme možnost rybolovu dvou krásných pstruhových i kaprovém rybníku. Provozujeme rybolov nonstop i zimní lov na dírkách. Tržní ryby produkujeme na vlastní pstruhové farmě i na chovných rybnících. Jsme členem Rybářského sdružení ČR.
Bohdaneč, Středočeský kraj

Kostel Zvěstování Páně v Bohdanči

Uprostřed Bohdanče na malém náměstíčku stojí gotický kostel Zvěstování Panny Marie. Kořeny jeho vzniku lze datovat snad až do druhé poloviny 13. století.
Bohdaneč, Středočeský kraj

Muzeum Ostrov lidových krojů v Posázaví

Muzeum Ostrov lidových krojů disponuje největší soukromou sbírkou historických venkovských oděvů v České republice. Unikátní expozice je úplně první veřejnou prezentací všech krojových oblastí České republiky.
Bohdaneč, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Sborovna

Kultovní ubytování pro 25 lidí s kuchyní a jídelnou, kde nechybí vinný sklípek, humidor, vybavený bar, udírna a plátno na půdě, protože koncert může začít kdykoliv...
Zbraslavice, Středočeský kraj

Zámecký pivovar Zbraslavice

Zámecký pivovar Zbraslavice navazuje na tradici pivovarnictví ve Zbraslavicích, jehož kořeny se datují až do 16. století. Ve stálém sortimentu pivovaru je světlé výčepní pivo Markold 10°, světlý ležák Hubert 12° a tmavý ležák Permoník 12°, ochutnat můžete také sezónní speciál dle aktuální nabídky.
Zbraslavice, Středočeský kraj

Agnes Bohdaněč – moštárna a lihovar; farma; restaurace s ubytováním

Areál hotelu nabízí denně vynikající domácí kuchyni, krásné ubytování na břehu Pilského rybníku a aktivní prožití volného času. Vyzkoušet můžete sportoviště, lanové centrum, jízdy na koních, rybolov, návštěvu farmy, prohlídku palírny, cykloturistiku, procházky po krásném a klidném okolí.
Bohdaneč, Středočeský kraj

Luxusní středověký kemp v Malešově

V Malešově u Kutné Hory najdete středověký kemp, který poskytuje netradiční ubytování. Hosté si ve speciálně vybavených stanech mohou vyzkoušet spojení romantického středověku s pohodlím 21. století.
Malešov, Středočeský kraj

Ubytování u Fraňků v budově Přátelského pivovaru Malešov u Kutné Hory

Ubytování v budově Přátelského pivovaru Malešov je příjemným zážitkem, kdy je kromě všudypřítomné čistoty a velkého smyslu pro detail přidánou hodnotou vstřícnost majitelů. Ubytování je uzpůsobeno jak pro jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi či partičky batůžkářů.
Malešov, Středočeský kraj

Přátelský pivovar Malešov

Mladý podnik, který ctí dávnou tradici pivovarnictví v Čechách, to je pivovar Malešov nedaleko Kutné Hory. Pivo se tu vaří původní metodou bez filtrace a pasterizace, používají se jen původní pivovarské ingredience a zdejší pivo představuje jak tradiční, tak i originální pivní styly.
Malešov, Středočeský kraj

Mlýn Dänemark u Kutné Hory

Dnes už se do Kutné Hory nejezdí pouze za poznáním, ale také za odpočinkem uprostřed krásné přírody. Může za to stylový hotel Dänemark, který vás přenese do světa klidu a relaxace bez zbytečných vymožeností moderní doby. Každý lichý víkend si mohou užít i rodiny s dětmi.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Hotel a sportovní středisko Kácov

Hotel přímo na náměstí městysu Kácov, kde se výborně najíte, naberete síly na zahrádce či wellnessu a děti unavíte ve sportovním středisku.
Kácov, Středočeský kraj