!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Zámecký hotel Berchtold v Kunicích u Prahy
Ubytování

Zámecký hotel Berchtold v Kunicích u Prahy

Zámecký hotel Berchtold a jeho přilehlé zahrady s řadou originálních miniatur a jedinečnou parkovou architekturou je vhodným výletním místem pro rodiny s dětmi.
Zámek Berchtold, jehož první zmínky pochází ze 14. století, byl ve 20. století fakticky zdevastován – za druhé světové války zde sídlilo gestapo, od 2. poloviny 20. století sekce protivzdušné obrany Prahy Československé armády. V 90. letech byl areál pod správou obce a později prodán soukromému majiteli, který se však velmi zadlužil. Roku 2005 Kunicko-Vidovický zámek změnil majitele a tím začala jeho nová éra. Probíhála zde celková rekonstrukce, rozšířena byla také část parku a bylo zde postaveno i sportovní centrum. Vznikl tak nový komplex Hotel zámek Berchtold, který je nyní přístupný široké veřejnosti. Hotel nabízí luxusní ubytování ve 30 pokojích, lůžková kapacita je 75 lůžek včetně přistýlek.  

V přízemí hotelu se nachází také expozice na téma "Historie Kunic a okolí", kde jsou k vidění chladné zbraně, trofeje (včetně žraloků), hudební nástroje, staré divadelní kulisy anebo kroje. rohlídka celého zámku je možná denně vždy  v celou hodinu od 10 –17 hod.  Několik trvalých výstav  najdete v zámeckém parku – Dětském ráji s miniaturami hradů-zámků, historických hospodářských strojů, potkáte tu i skřítky, strašidla a jiné pohádkové postavy).

Dále se v hotelu nachází welness centrum, kde hosté mohou vyzkoušet hydromasážní  a vířivé koupele, masáže, magnetoterapii, kosmetiku aj. Aktivní sportovci mohou využít sportovního centra, které zahrnuje tenisové kurty, golfový simulátor, indoorové odpaliště, fotbalový areál, možnost rybaření aj. Pro náruživé turisty je zde připravena řada okruhů, v blízkosti se nachází Ladův kraj či přírodní park Velkopopovicko. Zámeckým areálem vede také řada cyklotras, např. květinová trasa "Krajem Josefa Lady", která je součástí mezinárodní cyklostezky Greenways Praha – Vídeň. Na děti zde čeká vzduchovková trampolína v Dětském ráji, potěší je také nové přírůstky v minizoo, koloběžky a dopravní hřiště. V letní sezóně se na zámku Berchtold otevírá také letní divadelní scéna. Organizují se zde také příměstské tábory.

Součástí hotelu je restaurace Kouzelná zahrada. Během letních měsíců je restaurace rozšířena na nádvoří a do části přilehlého parku, kde si hosté mohou uspořádat soukromý piknik pod širým nebem. V nové kuchyni zámku Berchtold  se o hosty postarají kuchaři pod vedením Michala Jenčeka, známého kulinářského odborníka z pražských restaurací Magická zahrada či Déja vu. Vedle tradiční české kuchyně je gastronomie zaměřena na italskou kuchyni, neboť většina italských pokrmů má vztah k italskému městu Trento, odkud předkové rodu Berchtoldů pochází. Součástí restaurace je i dětský koutek. Po celý rok zde najdete vybrané gastro menu, v letní sezóně si zde můžete užít grilování.

Hotel zámek Berchtold se nachází cca 15 km od Prahy, po dálnici D1 směrem na Brno.

Zobrazit více

Provozovatel

HOTEL zámek BERCHTOLD

Hlavní 6
Kunice -Vidovice
251 63 Strančice
Tel.:
+420 313 039 741
Tel.:
+420 313 039 771
Email:
hotel@zamekbercht...
Email:
sportcentrum@zame...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.zamekberchtol...
GPS:
49,928865 14,667418
 
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

Snížená cena: 120 Kč

Rodinné vstupné: 340 Kč

Poznámka:Vstupné zahrnuje prohlídku zámku a dětský ráj. Tenis: 100 Kč/hod.; golfroom 150 Kč, simulátor 200 Kč/hod.; wellness dle procedur 550-1100 Kč.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Aktivity v okolí

Dětský ráj na zámku Berchtold

Dětský ráj na zámku Berchtold

Kunice, Střední Čechy
Kozlí výprava do pivovaru

Kozlí výprava do pivovaru

Velké Popovice, Střední Čechy
Kozlova škola čepování

Kozlova škola čepování

Velké Popovice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a penzion U Sapíků Klokočná

Restaurace a penzion U Sapíků Klokočná

Klokočná, Střední Čechy
Hotel Zámek Štiřín

Hotel Zámek Štiřín

Kamenice, Střední Čechy