Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Zámecký hotel Berchtold v Kunicích u Prahy
Ubytování

Zámecký hotel Berchtold v Kunicích u Prahy

Zámecký hotel Berchtold a jeho přilehlé zahrady s řadou originálních miniatur a jedinečnou parkovou architekturou je vhodným výletním místem pro rodiny s dětmi.
Zámek Berchtold, jehož první zmínky pochází ze 14. století, byl ve 20. století fakticky zdevastován – za druhé světové války zde sídlilo gestapo, od 2. poloviny 20. století sekce protivzdušné obrany Prahy Československé armády. V 90. letech byl areál pod správou obce a později prodán soukromému majiteli, který se však velmi zadlužil. Roku 2005 Kunicko-Vidovický zámek změnil majitele a tím začala jeho nová éra. Probíhála zde celková rekonstrukce, rozšířena byla také část parku a bylo zde postaveno i sportovní centrum. Vznikl tak nový komplex Hotel zámek Berchtold, který je nyní přístupný široké veřejnosti. Hotel nabízí luxusní ubytování ve 30 pokojích, lůžková kapacita je 75 lůžek včetně přistýlek.  

V přízemí hotelu se nachází také expozice na téma "Historie Kunic a okolí", kde jsou k vidění chladné zbraně, trofeje (včetně žraloků), hudební nástroje, staré divadelní kulisy anebo kroje. rohlídka celého zámku je možná denně vždy  v celou hodinu od 10 –17 hod.  Několik trvalých výstav  najdete v zámeckém parku – Dětském ráji s miniaturami hradů-zámků, historických hospodářských strojů, potkáte tu i skřítky, strašidla a jiné pohádkové postavy).

Dále se v hotelu nachází welness centrum, kde hosté mohou vyzkoušet hydromasážní  a vířivé koupele, masáže, magnetoterapii, kosmetiku aj. Aktivní sportovci mohou využít sportovního centra, které zahrnuje tenisové kurty, golfový simulátor, indoorové odpaliště, fotbalový areál, možnost rybaření aj. Pro náruživé turisty je zde připravena řada okruhů, v blízkosti se nachází Ladův kraj či přírodní park Velkopopovicko. Zámeckým areálem vede také řada cyklotras, např. květinová trasa "Krajem Josefa Lady", která je součástí mezinárodní cyklostezky Greenways Praha – Vídeň. Na děti zde čeká vzduchovková trampolína v Dětském ráji, potěší je také nové přírůstky v minizoo, koloběžky a dopravní hřiště. V letní sezóně se na zámku Berchtold otevírá také letní divadelní scéna. Organizují se zde také příměstské tábory.

Součástí hotelu je restaurace Kouzelná zahrada. Během letních měsíců je restaurace rozšířena na nádvoří a do části přilehlého parku, kde si hosté mohou uspořádat soukromý piknik pod širým nebem. V nové kuchyni zámku Berchtold  se o hosty postarají kuchaři pod vedením Michala Jenčeka, známého kulinářského odborníka z pražských restaurací Magická zahrada či Déja vu. Vedle tradiční české kuchyně je gastronomie zaměřena na italskou kuchyni, neboť většina italských pokrmů má vztah k italskému městu Trento, odkud předkové rodu Berchtoldů pochází. Součástí restaurace je i dětský koutek. Po celý rok zde najdete vybrané gastro menu, v letní sezóně si zde můžete užít grilování.

Hotel zámek Berchtold se nachází cca 15 km od Prahy, po dálnici D1 směrem na Brno.

Provozovatel

HOTEL zámek BERCHTOLD

Hlavní 6
Kunice -Vidovice
251 63 Strančice
Tel.:
+420 313 039 741
Tel.:
+420 313 039 771
Email:
hotel@zamekbercht...
Email:
sportcentrum@zame...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.zamekberchtol...
GPS:
49,928865 14,667418
 
Region:
Středočeský kraj
Oblast:
Posázaví
Tipy na výlet:
Strančice a okolí
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

Snížená cena: 120 Kč

Rodinné vstupné: 340 Kč

Poznámka:Vstupné zahrnuje prohlídku zámku a dětský ráj. Tenis: 100 Kč/hod.; golfroom 150 Kč, simulátor 200 Kč/hod.; wellness dle procedur 550-1100 Kč.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Letní Street Food Velké Popovice 2023

O tom, že street food nejsou jen hamburgery a hot dogy se budete moci přesvědčit v sobotu 12. 8. ve Velkých Popovicích nedaleko Prahy. Ve vyhlášeném pivovaru se opět uskuteční oblíbená akce Letní Street Food, kde bude připraveno tolik dobrot, až vám budou oči přecházet.   
Velké Popovice, Středočeský kraj

Den Kozla 2023

Nenechte si ujít 28. ročník Dne Kozla, který se uskuteční 10. června v pivovaru ve Velkých Popovicích! Kromě ochutnávky výborného piva nabídne akce i prohlídku pivovaru, vynikající jídlo a koncerty známých kapel.
Velké Popovice, Středočeský kraj

Revival Fest Zaječice

Letos v Zaječicích na hřišti vystoupí Kabát Revival, Nirvana Revival Praha a Iron Maiden Revival Praha. Spousta muziky, kterou máš rád.
Pyšely, Středočeský kraj

Hedvábný šátek

Užijte si podvečer plný tvoření s hedvábím v krásném prostředí Říčanské hájovny!
Říčany, Středočeský kraj

Akce pro nezadané

Osudový večírek pro nezadané, co chtějí potkat zajímavé lidi. Pobavit se a třeba s někým i navázat přátelství nebo něco víc. Není to vyloženě seznamka, jde o to se dobře pobavit a užít si to.
Kamenice, Středočeský kraj

II. Zámecká slavnost

Druhý ročník Zámecké slavnosti v zahradě Domova pro seniory Chodov – pracoviště Pyšely, opět nabídne pestrý program pro celou rodinu. Hudební vystoupení oblíbených skupin, aktivity pro děti, stánky i prohlídky běžně veřejnosti nepřístupného zámku. Vstup zdarma!
Pyšely, Středočeský kraj

Hokejový kemp

Týdenní kemp je pro hráče, kteří chtějí strávit týden v kamarádském kolektivu, pod dohledem trenérů bývalých či aktivních profi hráčů.
Říčany, Středočeský kraj

Narozeninová oslava s dinosaury, drahokamy a výbuchem sopky

Také jste si všimli, že hostů na oslavy mají rostoucí děti čím dál víc, ale dům ani zahradu nenafouknete? Nebo hledáte originální oslavu pro partnera/partnerku? Zkuste letos něco nového a přijďte slavit do Geoparku Říčany s dinosaury, drahokamy, průzkumem jeskyně a výbuchem sopky pro oslavence!
Říčany, Středočeský kraj

Aktivity v okolí

Dětský Fotbal Park na zámku Berchtold

Fotbal park Berchtold se nachází na Zámku Berchtold v malebném kraji Josef Lady ve Středních Čechách nedaleko Prahy. Jedná se o první dětské fotbalgolfové hřiště, které je koncipované dle pravidel Světové fotbalgolfové asociace.
Kunice, Středočeský kraj

Dětský ráj na zámku Berchtold

Hledáte krásné místo pro firemní akci, dovolenou, sportování či zajímavý výlet? Zveme vás na prohlídku zámku, do nové restaurace a víceúčelového areálu Hotelu zámek Berchtold. V zámeckém parku objevíte „Dětský ráj“ s pohádkovou zemí a stálou expozicí miniatur českých hradů a zámků.
Kunice, Středočeský kraj

Kozlí výprava do pivovaru Velké Popovice – kompletní prohlídka s ochutnávkou a posezením

Vypravte se s kamarády na Kozlí výpravu do Velkých Popovic! Seznámíte se s historií pivovaru, poznáte, jak se vaří pivo, a ochutnáte nefiltrovaného Kozla přímo v ležáckých sklepech.
Velké Popovice, Středočeský kraj

Kozlova škola čepování

Skupinám od 10 osob nabízí pivovar tříhodinový zážitkový program Kozlova škola čepování piva nebo pětihodinový program Kozlí výprava do pivovaru.
Velké Popovice, Středočeský kraj

Turisticko naučná stezka Krásné Vyhlídky

Nová pěší stezka spojuje středočeské obce Mnichovice, Struhařov a Klokočnou a nabízí výhledy do středních Čech – krásné vyhlídky. Trasa stezky je dlouhá 9,2 km.
Mnichovice, Středočeský kraj

Cyklostezka z Mnichovic do Prahy

Cyklotrasa nazvaná Do Prahy na kole vede ze středočeských Mnichovic do Prahy. Celkem měří 14,3 kilometrů a dovede cyklisty na okraj Prahy do Kolovrat,
Mnichovice, Středočeský kraj

Kostel Narození Panny Marie v Mnichovicích

Zajímavostí kostela Narození Panny Marie je kazatelna ve tvaru velryby, kde je na spodní části její rozevřené tlamy vyobrazena podoba Jonáše. Můžete si ji prohlédnout v barokním kostele na Masarykově náměstí v centru města Mnichovice.
Mnichovice, Středočeský kraj

Zittův mlýn v Mnichovicích

Zittův mlýn na Struhařovském potoce je jednou z nejstarších roubených staveb ve Středočeském kraji. Od roku 1996 je veden jako kulturní památka České republiky.
Mnichovice, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Velké Popovice – prohlídky s ochutnávkou

Seznamte se na vlastní oči s Pivovarem Velké Popovice. Nahlédněte pod pokličku velkopopovických sládků při výrobě piva Velkopopovický Kozel. Zúčastněte se exkurze do pivovaru spojené s ochutnávkou piva na původní varně z roku 1928.
Velké Popovice, Středočeský kraj

La Bottega Oaks Deli Bistro

Přichází s konceptem prvotřídního bistra a obchodu s prémiovými italskými produkty a surovinami.
Popovičky, Středočeský kraj

Restaurace a penzion U Sapíků Klokočná

V restauraci se podává moderní česká a staročeská kuchyně. Každý měsíc je zpestřena gastronomickými akcemi. Všechny pokrmy jsou připravovány ve zcela moderní kuchyni, z čerstvých, kvalitních surovin a přírodních dochucovadel.
Klokočná, Středočeský kraj

Hotel Sen Senohraby – relaxace v zámeckém stylu

Hotel Sen je místem, kde prožijete pohodovou dovolenou, relaxační víkend, romantickou noc, nebo odpočinek po pracovním dni s využitím sportovního a relaxačního centra. Hotel v zámeckém stylu s výhledem do údolí byl vybudován v roce 1996, pouhých 28 km od centra Prahy.
Senohraby, Středočeský kraj

Hotel Zámek Štiřín

Zámek Štiřín se nachází v malebném prostředí anglického parku s golfovým hřištěm. V současné době slouží zámek jako luxusní ubytovací zařízení se širokou škálou sportovních aktivit. Zámek Štiřín uzavřen od 1.1.2023.
Kamenice, Středočeský kraj

Skleněný dům na stromě v Hrusicích

Už jste někdy spali ve skleněném domečku v korunách košatých stromů s 360° výhledem? Jeden takový se nachází v malebné přírodě na ovčí pastvě u Hrusic, nedaleko od Prahy.
Hrusice, Středočeský kraj

Tree house Hrusice

V obci Hrusice nedaleko Říčan stojí ukrytá v korunách stromů prosklená chatka. Její okolí tvoří les a pastviny, na které se pasou ovce. Jednoduché ubytování poskytuje dokonalý zážitek milovníkům přírody.
Hrusice, Středočeský kraj

Hospoda u Sejků v Hrusicích

Navštivte naší historicky známou hospodu u Sejků, kam chodil Hrusický rodák Josef Lada.
Hrusice, Středočeský kraj