!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Škoda Muzeum Mladá Boleslav
Škoda Muzeum Mladá Boleslav
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> Evoluce "> Evoluce "> ŠKODA Muzeum
+ Přidat foto
Zážitky

Škoda Muzeum Mladá Boleslav

Automobilka Škoda Auto se jako jedna z mála může pochlubit více než stodvacetiletou nepřerušenou výrobní tradicí. Muzeum vám představí její příběh, který se od roku 1895 odehrává v Mladé Boleslavi.

V roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi společný podnik. Škoda tak patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě. Muzeum oživilo tento příběh na autentickém místě – v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily. Hned vedle v největším a nejmodernějším závodě tento příběh pokračuje: den co den tam sjíždějí z výrobní linky nové škodovky.

Také v muzeu je historie stále v pohybu: výstavy, řady akcí, koncertů a v neposlední řadě výměna exponátů nabízejí celoročně inspiraci a rozmanitost. Individuální prohlídka je možná kdykoliv v rámci otevírací doby. Ostatní prohlídky a cizojazyčný výklad je nutné rezervovat několik dnů až týdnů předem online.

Muzeum je moderně koncipovanou výkladní skříní značky, která zve návštěvníky k pestré, poutavé, interaktivní a multimediální procházce historií firmy na více než 1 800 m² výstavní plochy v historických výrobních halách. Muzeum se chlubí také novým multifunkčním sálem „Laurin & Klement Forum“ a moderním Café/Restaurantem Václav.
 

Stálá expozice muzea

Souzvuk „Tradice“, „Evoluce“ a „Preciznosti“ tvoří hlavní obsahovou myšlenku muzea. Tři světy plné zážitků s mimořádným akcentem: napínavé, poučné a překvapivé. Jako červená nit se expozicí vine směs automobilů a příběhů, inscenována multimediálně a interaktivně. Návštěvník má široké možnosti volby od prostého prohlížení vozů a exponátů, přes prohlížení obrázků a filmů až po hlubší četbu – flexibilita je jednou z hlavních charakteristik muzea.

Každý vůz představuje nekonečně mnoho příběhů, některé známé, jiné zase soukromé. Anekdoty, události, některé i poněkud bizarní – tvůrci muzea na denní světlo vytáhli leccos. Jedno přitom mají všechny příběhy společné: vypráví o mimořádném vztahu mezi člověkem a automobilem značky Škoda.
 

Prohlídka výrobních provozů firmy Škoda Auto a. s.

Stejně fascinujícím zážitkem, jako je řízení vozu značky ŠKODA, je i sledování jeho vzniku v různých výrobních procesech. Návštěvníci nahlédnou do zákulisí tradičního a současně vysoce moderního výrobního závodu společnosti Škoda Auto. Pocítí, jak podlaha vibruje v rytmu transferových lisů, budou svědky toho, s jakou precizností se tu pracuje na detailech automobilů. Návštěvníci, kteří projeví zájem o exkurzi, mají v závodě Škoda Auto otevřené dveře. Automobiloví nadšenci tak mohou z bezprostřední blízkosti zažít, jak vznikají vozy značky Škoda.

Sídlo a hlavní výrobní závod společnosti Škoda Auto a.s. se nachází v Mladé Boleslavi, zhruba 50 km severovýchodně od Prahy. Kromě Mladé Boleslavi se vozy Škoda vyrábí v České republice ještě v závodech v Kvasinách a ve Vrchlabí. Prohlídky výrobních provozů v Mladé Boleslavi se pořádají v pracovních dnech od pondělí do pátku v době od 9.00 do 17.00 hod. V roce 2020 je možné navštívit i závody ve Vrchlabí  a Kvasinách.

S návštěvou Škoda Muzea lze spojit i prohlídku Rodného domu Ferdinanda Porscheho v Liberci – Vratislavicích nad Nisou. Na obě místa nabízíme zvýhodněné kombinované vstupné.

Zobrazit více
30.11.
Karosář Oldřich Uhlík v Rodném domě Ferdinanda Porscheho – zrušeno

Karosář Oldřich Uhlík v Rodném domě Ferdinanda Porscheho – zrušeno

Liberec-Vratislavice nad Nisou, Region Liberec: Českolipsko a Jizerské hory
2.12.
Aneta Langerová

Aneta Langerová

Mladá Boleslav, Český ráj
6.12.
Koncert Jaroslava Svěceného

Koncert Jaroslava Svěceného

Mladá Boleslav, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí

Café Svět

Café Svět

Mladá Boleslav, Český ráj
Restaurace Štěpánka v Mladé Boleslavi

Restaurace Štěpánka v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav, Český ráj