ÚvodVýletyVýlety za vánoční atmosférouVánoční pohoda na zámku Mcely a Polabské vánoční trhy

Vánoční pohoda na zámku Mcely a Polabské vánoční trhy

Zámek Mcely nabízí po celý adventní čas pohodu a klid se zajímavým programem. Zanechte shon za mcelskou branou a vychutnejte si výjimečný čas konce roku. A pokud vás lenošení omrzí, projděte se Jabkenickou oborou nebo zamiřte na Polabské vánoční trhy do Lysé nad Labem.
chateau mcelyČtyři adventní víkendy od 1. do 21. prosince, čtyři adventní týdny plné předvánoční pohody, klidu, hudby, vůní, světel a odpočinku, to je advent na Chateau Mcely. Zanechte shon za mcelskou branou a vychutnejte si výjimečný čas konce roku. Užijte si ho tak, jak to má být a jak se kdysi slavil na bývalém aristokratickém sídle Thurn-Taxisů i v mcelských chaloupkách, uprostřed zimních lesů a anglického parku. Užijte si slavnostní adventní setkání a malý trh před zámkem. Těšit se můžete na koledy, prskavky, cukroví, opékání švestek, svařené víno a adventní zastavení před zimním zámkem se členy týmu Chateau Mcely

JabkeniceNedaleko zámku Mcely se nachází Jabkenická obora, ve které se můžete procházet i během zimních měsíců. Byla založena roku 1750 rodem Fürstenberků pro chov divoké a cizokrajné zvěře. Chovala se v ní vysoká i černá zvěř, později pak i přibyly i neobvyklé druhy – indický a americký jelen, japonské husy, klokani, pštrosi atd. Vznikly také rybníčky s líhní pro pstruhy. Dnes se využívá pro chov daňků a přístupná je jen po vyhrazených cestách, ovšem bez čtyřnohých kamarádů. Zajímavostí je, že místní příroda inspirovala Bedřicha Smetanu k napsání několika jeho děl.

Po procházce oborou můžete pokračovat do Lysé nad Labem, kde budou v období adventu, vždy od pátku do neděle, od 1. do 17. prosince probíhat Polabské vánoční trhy.