Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Jurty v Sadu – glamping po mongolsku
Jurty v Sadu na jaře
Ubytování

Jurty v Sadu – glamping po mongolsku

Jen pár kilometrů od Prahy směrem na východ naleznete malebnou jurtovou vesničku schovanou ve starém jabloňovém sadu. Můžete zde zažít romantickou noc uvnitř originální mongolské jurty. V blízkosti krásné přírody při pozorování noční oblohy, večeru stráveném u ohně objevíte pravé kouzlo glampingu!
Jurtová vesnička ve Štolmíři u Českého Brodu nabízí v českém prostředí dosud téměř ojedinělý styl ubytování, které se řadí mezi tzv. glamping. Návštěvníkům je zde k dispozici 5 originálních mongolských jurt, které jsou vybavené vším, co potřebují pro svůj pohodlný pobyt. 

Naše jurty jsou jedinečné v tom, že jsou vyrobené výhradně z přírodních materiálů. Celá konstrukce, včetně izolace z ovčí vlny a plachet pochází z malé rodinné firmy v Ulánbátaru. Jednoduchost celé stavby, ruční zpracování a ozdobné malování jim vtiskávají jejich originální vzhled, který se více jak 2000 let nezměnil. Aby však jurty fungovaly dobře i v našich podmínkách, museli jsme je mírně upravit a vylepšit. Proto stojí na vyvýšené základně ze smrkového dřeva, která je zateplena lněnou izolací a jsou vybaveny na zakázku vyrobenými okny a dveřmi. Podlaha je navíc pokryta vlněnými koberci, aby v chladných zimních dnech jurta neztrácela teplo, které sálá z malých elektrických kamínek.

Kromě samotných jurt je součástí naší vesničky budova se sociálním zařízením, které je zařízeno tak, aby každý návštěvník měl své soukromí. K dispozici je i společná, nadstandardně vybavená kuchyňka s terasou, a venkovní ohniště s velkou grilovací plotnou. Do budoucna přibude i wellness a další prvky, které doplní již tak nádherné a komfortní ubytování,

Pro gurmány, kteří rádi ocení to nejlepší, se nabízí možnost ochutnat výrobky od místních farmářů a malovýrobců. V naší nabídce je tak lahodné víno z blízkých vinic, domácí vejce z rodinné farmy, nebo ovoce z nedalekých sadů. Když budete mít štěstí, můžete zavítat na pravidelné  pečení chleba ve Štolmíři, které nabízí ochutnávku výtečného kváskového chleba z veřejné pece. Milovníky historie zase potěší prohlídka štolmířského kostela sv. Havla, který je významnou barokní památkou na Kolínsku. 

To, co je ale opravdu tím nejlákavějším zážitkem, je noc strávená v jurtě. Pojďte si spolu s námi vyzkoušet a zažít jedinečnost pobytu v kruhovém prostoru, který působí hojivě na lidskou duši a vyniká velkou variabilitou a praktičností. Energie tady totiž proudí dokola!

Provozovatel

Yurts N´ Beer, s. r. o.

Havelská 3
Štolmíř
282 01 Český Brod
Tel.:
+420 774 650 198
Tel.:
+420 725 389 661
Email:
info@jurtyvsadu.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.jurty...
GPS:
50,084810 14,843133
 
 

Cena

Cena: 2 500 Kč

Poznámka:2 200 Kč / cena za pronájem 1 jurty na noc, kapacita jurty 2 - 6 osob.

 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Aktuality

Dálkový pochod a cykloturistická jízda Krajem bitvy u Lipan

Dálkový pochod a cykloturistická jízda je pořádaná na památku bratrovražedné bitvy u Lipan, která se odehrála lety 30. května 1434.
Český Brod, Středočeský kraj

Okruh Českobrodský 2024

Setkání a závod automobilových a motocyklových veteránů se koná již po 26. v Českém Brodě na prvního máje, letos s výročím 90 let od prvního okruhu uspořádaném v roce 1934.
Český Brod, Středočeský kraj

Street Food Festival Český Brod

Druhý ročník Street Food Festivalu v Českém Brodě. Přijďte ochutnat moderní i nemoderní gastronomii a zažít, co je to street food.
Český Brod, Středočeský kraj

Kutilka v pohybu

Kutilka v pohybu je sportovní akce pro širokou veřejnost. Na pořádání akce se podílí většina místních sportovních organizací, děti si mohou vyzkoušet zábavnou formou základy mnoha sportů.
Český Brod, Středočeský kraj

Odemykání vinohradu ve vinařství Klučov

20. 4. otevíráme vinohrady ve Vinařství Klucov.
Klučov, Středočeský kraj

Zarážání hory s hroznovou kozou

V sobotu 31. 8. se bude konat 2. ročník vinařského obyčeje „zarážání hory“ s hroznovou kozou v rodinném Vinařství Klučov. Kulturní a doprovodný program i bohaté občerstvení po celý den. Hrát bude cimbálová muzika.
Klučov, Středočeský kraj

Tesaque Antabus minifest

Návštěvou festivalu podpoříte kapely, mladé talenty a také zrakově postiženého Olivera.
Chrášťany, Středočeský kraj

Highland games Úvaly 2024

Highland games Úvaly pořádají v sobotu 18. května hudební a sportovní festival pro celou rodinu.
Úvaly, Středočeský kraj

Chlebová pec v obci Štolmíř u Českého Brodu

V obci Štolmíř u Českého Brodu se nachází replika barokní pece z 18. století. Pec je plně funkční a každý měsíc se zde pořádá veřejné pečení chleba.
Český Brod, Středočeský kraj

Podlipanské muzeum v Českém Brodě

Podlipanské muzeum v Českém Brodě bylo založeno již v roce 1896 a sídlí v pozoruhodné secesní budově, postavené podle projektu architekta Antonína Balšánka, kterou obklopuje původní zahrada.
Český Brod, Středočeský kraj

Středočeská ovocná stezka

Tematicky zaměřenou značenou ovocnou cyklotrasu naleznete mezi Kolínem a Českým Brodem. Trasa je vedená po polních cestách a silnicích převážně III. třídy a označuje ji žluté dopravní značení pro cyklotrasy s logem stezky.
Český Brod, Středočeský kraj

Prohlídky podzemí v Českém Brodě

Podzemí je z důvodu rekonstrukce dočasně uzavřeno. Český Brod je staré historické gotické město a jako takové má své atributy. Jedním z nich jsou i podzemní prostory – chodby a sklepy ze 15. století.
Český Brod, Středočeský kraj

Komentované prohlídky města Český Brod

Město Český Brod má bohatou historii, bylo založeno ve 12. století pravděpodobně pražským biskupem Janem I. jako trhová osada na Trstenické stezce, která spojovala Prahu s jižní a východní Evropou.
Český Brod, Středočeský kraj

Stará radnice s městskou šatlavou v Českém Brodě

Původně gotická budova z doby před rokem 1402 byla postavena jako vůbec první radnice v Českých zemích. Od roku 1800 sídlila v části radniční budovy lékárna a při reorganizaci státního soudnictví (1849) předalo město radnici okresnímu soudu a později hejtmanství.
Český Brod, Středočeský kraj

Kostel sv. Gotharda v Českém Brodě

Kostel sv. Gotharda je původem románský Kostelík z doby kolem roku 1135, jenž byl v polovině 14. století přestavěn na gotický trojlodní kostel, v 17. století opraven renesančně a nakonec ve století 18. století i barokně.
Český Brod, Středočeský kraj

Městské hradby v Českém Brodě

Českobrodské hradby pocházejí z let 1445 až 1487. Byly vybudované z místního permského pískovce z lomu za místním pivovarem. Jde o jedno z nejlépe dochovaných opevnění pohusitské doby u nás a významný doklad vyspělosti fortifikační architektury té doby.
Český Brod, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna a pražírna Zrníčko

Pro ty, co hledají výjimečně kvalitní kávový zážitek v Českém Brodě a okolí.
Český Brod, Středočeský kraj

Vinařství Klučov

Za příznivého počasí se otevírá také vinný stánek v Klučově u Českého Brodu. Vinařskou tradici zde obnovili teprve před pár lety.
Český Brod, Středočeský kraj

Berry Servis Český Brod – samosběry jahod, malin a ostružin

Společnost Berry servis se zabývá prodejem frigo sadby, pěstováním a prodejem čerstvých jahod, malin a ostružin. Vyrábí domácí džemy, připravuje pravidelné samosběry a zpracovává ovoce v pálenici.
Český Brod, Středočeský kraj

Berry servis Nová Ves II – jahody, maliny a ostružiny nejen jako samosběr

Zdejší jahody, maliny a ostružiny musíte ochutnat! Ovoce se pěstuje na polích na farmě v Břežanech II u Českého Brodu. Jahody, maliny či ostružiny si můžete koupit čerstvé nebo nasbírat při samosběru. Z ovoce se vyrábí i vynikající domácí džemy. Na jaře probíhá prodej frigosadby jahodníků.
Břežany II, Středočeský kraj

Kounický pivovar

Kounický pivovar se nachází ve středočeské obci „Kounice“ nedaleko od Českého Brodu. Nachází se v objektu středověkého pivovaru, ve kterém nechybí klasické sladovny a konírny, a samozřejmě k němu patří i stylová restaurace.
Kounice, Středočeský kraj

Resort Cedrus Tuklaty

Resort Cedrus se nachází na návsi středočeské vesničky Tuklaty v okrese Praha-východ. Nabízí tři velké apartmány s terasou a posezením. K dispozici jsou také putting green a kryté parkovací stání ve dvoře.
Tuklaty, Středočeský kraj

Hotel Lony

Hotel Lony se nachází v malebné vesničce Kozovazy, jen 12 minut cesty po dálnici D11 z Prahy – Černý Most.
Mochov, Středočeský kraj

Pivovar Libertas

Na místě bývalé betonárky vyrostla v Úvalech nová montovaná ocelová hala, ve které od roku 2019 vaří svoje piva pivovar Libertas. Na místě je k dispozici pivovarský výčep bez obsluhy s moderně střiženým interiérem.
Úvaly, Středočeský kraj