!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Hotel U Kata - zažijte středověkou hostinu v Kutné Hoře

Hotel U Kata - zažijte středověkou hostinu v Kutné Hoře

Gurmánská turistika
Nevšední gastronomický zážitek česko-francouzsko-italské kuchyně, spojený s příjemným posezením ve středověké krčmě, přímo vybízející k romantické večeři při svíčkách nabízí středověká krčma v hotelu U Kata.

Středověká krčma U Kata

Restaurační část hotelu nabízí široký výběr z české kuchyně i specialit šéfkuchaře. Příjemně můžete posedět ve stylové středověké krčmě s kapacitou 50 míst či komornější zimní zahradě. Po dobré večeři je možno popít lahodného moku z plzeňského či kutnohorského pivovaru, vybrat z nabídky českých a zahraničních vín či ochutnat chloubu naší restaurace dezert Tiramisu, který připravujeme podle vlastní receptury.

Na přání lze uspořádat privátní nebo firemní oslavy od menšího počtu účastníků až po rezervování celé krčmy. Naše prostory jsou vhodné pro pořádání oslav narozenin, třídní sešlosti, svatby, firemní prezentace, ochutnávky vín, promoce, večírky pro zákazníky a firemní rauty. Na požádání vám můžeme zajistit obsluhu v dobových kostýmech, vystoupení kata Mydláře, šermíře, břišní tanečnice, plivače ohně nebo kejklíře doprovázené živou středověkou muzikou a váš večer se promění v nezapomenutelný zážitek.
 

Hotel U Kata - ubytování u Katovy branky

Hotel se nachází na okraji historického centra Kutné Hory, v místech, kde ve středověku vedly městské hradby, jejichž část se dodnes zachovala i s tzv. Katovou brankou, jediným místem, kudy mohl mistr kat vcházet do města konat svou práci. Odtud také pramení název našeho zařízení – U Kata. Jen pár minut chůze vás dělí od míst, která byla pro svoji architektonickou krásu zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO (Vlašský dvůr, chrám sv. Barbory, Jezuitská kolej,…), pouhých 5 minut od sportovního areálu Klimeška (plavecký bazén, venkovní aquapark, tenisové kurty, beach volejbal, bobová dráha, fitness centrum, sauna, masáže, zimní stadion).

Pro hosty je připraveno komfortní ubytování ve 45 pokojích o celkové kapacitě 100 lůžek. Hotel disponuje jedno, dvou a třílůžkovými pokoji, dále pro rodiny s dětmi jsou připraveny tzv. rodinné pokoje, pro manažery manažerské apartmá a pro novomanželé svatební apartmán. Ubytovaní hosté mohou využít moderní wellness centrum zdarma, a to od neděle do čtvrtka (15:15-16:15).

Centrální umístění hotelu, jeho zázemí, dopravní dostupnost, možnost bezpečného parkování a příznivé ceny předurčují hotel pro široké využití, od rodinných pobytů až po firemní akce. Součástí hotelu je i půjčovna kol. Pro své klienty zajišťujeme také prohlídky historických památek v centru Kutné Hory i jejím okolí, návštěvy kutnohorských vinic s následnou degustací vína, vyhlídkové lety nad Kutnou Horou a jejím okolí, projížďky kočárem historickým jádrem Kutné Hory, zajištění tenisových kurtů, plaveckého bazénu, sauny, bowlingu, fitness.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí