Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Homutův statek – ubytování v srdci Kokořínska
Ubytování

Homutův statek – ubytování v srdci Kokořínska

Kouzelné prostředí chráněnné krajinné oblasti Kokořínsko, jež si podle mnohých stále uchovává přitažlivou tajemnost, která láká k objevování, máte z našeho statku doslova na dosah ruky.
Místo, kam se budete rádi vracet — z výletu i za obyčejným odpočinkem
Každý z našich pokojů i oba apartmány jsme navhrli tak, abyste se v nich cítili naprosto přirozeně a příjemně. Horká sprcha, pohodlné postele, jen několik kroků do uklidňujícího šumění naší zahrady. Ať už ze statku budete vyrážet na pěší túry po okolí nebo se pouštět do delších cyklistických výprav, můžete vám slíbit, že cesta zpět vám bude utíkat rychleji.

Pohoštění
Oběd i večeři si můžete vybrat ze standardní nabídky našeho menu. Večeři dokážeme pro větší skupiny připravit ve formě rautu, grilování (dle počasí) či nabídkou speciálního menu (například zvěřinového). Pro dopolední a odpolední „coffee-break“ zajistíme malé občerstvení, v jehož standardu nechybí mimo jiné domací moravské koláčky či domácí chlebíčky, ovoce a nápoje (např. domácí limonády) dle vaší objednávky. Pokud se rozhodnete ozvláštnit svou firemní akci nějakou outdoorovou aktivitou, vybavíme vás vydatným svačinovým balíčkem, aby vám nedošla energie.

Kudy kam?
Najdete u nás zázemí ať rádi chodíte po svých nebo jezdíte na kole — na statku samozřejmě nechybí ani úschovna bicyklů. Při svých cestách můžete narazit na jedinečnou kokořínskou flóru, například v tůních a rybníčcích, které na svém toku vytváří potok Pšovka, dechberoucící kamenné útvary, na romantický hrad Kokořín nebo mytickou Housku.  Stačí otevřít branku v zadní části zahrady a vyrazit vstříc dobrodružství.

Provozovatel

Homutův statek

Mšeno – Sedlec 14
277 35 Mšeno
Tel.:
+420 326 203 107
Email:
recepce@homutuvst...
WWW:
https://homutuvst...
GPS:
50,437481 14,607351
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Czech O-Tour Kokořínsko

Závody v orientačním běhu ze seriálu Czech O-Tour na Kokořínsku a v České Lípě. Pro zkušené orientační běžce, začátečníky i celou rodinu.
Dubá, Liberecký kraj

Špinarka

Divadelní představení.
Mělník, Středočeský kraj

Velryba Lízinka aneb dobrodružství v českých řekách

Pohádka.
Mělník, Středočeský kraj

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté

Koncert.
Mělník, Středočeský kraj

Rokle Kočičina u Kokořína

Údolí v CHKO Kokořínsko, které se nachází 3 km jihozápadně od Mšena, je lemováno velkým množstvím skalních výchozů a stěn.
Mšeno, Středočeský kraj

Skalní útvary Obří hlava a Žába na Kokořínsku

Skalní útvary Obří hlava a Žába leží na rozcestí modré turistické značky vedoucí od Pokliček do Mšena a žlutě značené Cinibulkovy stezky.
Mšeno, Středočeský kraj

Průsečná skála u Mšena

Průsečná skála byla vytesána v době 30 ti leté války, aby se lépe vojáci dostali vozem k tábořišti.
Mšeno, Středočeský kraj

Cinibulkova stezka – to nejlepší z Kokořínska

Cinibulkova naučná stezka začíná u Městských lázní ve Mšeně a po 9 km cesty krásnou kokořínskou přírodou se do Mšena opět vrací. Na projití Cinibulkovy naučné stezky budete potřebovat přibližně 3 hodiny, jedná se o poměrně náročnou cestu.
Mšeno, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Pobuda

Navštívili jste hrad, ubytovali se v hotelu, kempu, na chatě, ve skalách nebo jen jedete kolem? Zavítejte do restaurace Pobuda přímo pod hradem Kokořín, kde je radost posedět.
Kokořín, Středočeský kraj

Hospoda U Grobiána na Kokořínsku

Hospůdka s tradicí a dobrým pivem. To je Hospoda u Grobiána v Kokoříně.
Kokořín, Středočeský kraj

Kemp SK Mšeno

Kemp a autokemp se nachází v areálu na konci městečka Mšeno, které je výchozí branou do CHKO Kokořínsko. Ubytování je možné ve vlastním zařízení nebo v ubytovně s kapacitou 34 lůžek, v převážně čtyřlůžkových pokojích. Kemp získává pravidelně ocenění v anketě Kemp roku.
Mšeno, Středočeský kraj

Pension v Ráji

V srdci Kokořínského údolí skrývá se malebná vesnice Ráj, ve které zdá se už odnepaměti stojí statek, ve kterém prožijete tu pravou venkovskou pohodu.
Mšeno, Středočeský kraj