Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel
Chateau Mcely, Kudy z nudy
Ubytování

Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel

Zámecký eco-chic hotel leží necelou hodinu jízdy z Prahy. Je ideálním místem pro romantické pobyty, odpočinek v lázních, rodiny s dětmi, svatby i netradiční firemní setkání.

Interiér hotelu a 24 pokojů jsou vybaveny s maximální péčí a důrazem na každý detail. První patro je přehlídkou světadílů. Můžete zde nalézt pokoje, jako je tajuplný Orient, elegantní Evropa, rozmarné Jižní moře, ale také naše nejkrásnější apartmá Legenda s úchvatnou koupelnou a balkónkem. Druhé patro je ve znamení času. Zde převládají pokoje pojmenované podle měsíců v roce. Užít si můžete také unikátní Prezidentské apartmá Agape, které sídlí v samotné věži zámku, vysoko nad okolními lesy s krásnými průhledy do přírody. 

Restaurace Piano Nobile, která se pravidelně umisťuje mezi nejlepšími restauracemi v České republice, servíruje sezónní á la carte menu s použitím vybraných surovin převážně od místních dodavatelů. Interiér restaurace a hotelu tvoří také elegantní bar ve stylu zimní zahrady Pátio Bellavista s průhledy do okolního parku. Kromě nádherného výhledu si mohou hosté vychutnat opravdu netradiční Signature koktejly s ingrediencemi ze zámecké zahrady, esenciálními oleji, vlastními sirupy, obohacené o produkty z kolekce MCELY BOUQUET.

Blahodárný odpočinek si vychutnáte v lázních MCELY BOUQUET SPA. Jejich součástí je saunový domeček s venkovní vířivkou, přírodní koupací biotopické jezírko a přírodní fitness. Unikátní je také ručně míchaná, čistě přírodní kosmetická linie MCELY BOUQUET, jež vyvinula majitelka zámku, Inéz Cusumano. 

Anglický park s rozlohou 5 hektarů umožňuje malé turnaje v kroketu, pétanque, badmintonu či tenisové utkání na multifunkčním hřišti. Okolní Svatojiřský les vyzývá k procházkám, joggingu, projížďkám na kole anebo houbaření. 

Vítáni jsou i ti nejmenší, pro které je připraven originální příběh o Princezně Nely, princeznovské apartmá a dětské hřiště Pod kopretinou. Během roku se zde pořádá mnoho akcí pro individuály, páry, ale i celé rodiny.

Kompletně zrekonstruovaný zámek Chateau Mcely je původně venkovská usedlost šlechtického rodu Thurn-Taxisů, kteří žili na zámku Mcely do roku 1947. 

Zámecký hotel Chateau Mcely se chlubí oceněním pětihvězdičkového ekologického hotelu. V roce 2008 získal jako první v České republice prestižní ocenění World Travel Awards. Stal se tak druhým eco-chic hotelem v celé Evropě s nejvyšší zelenou certifikací Evropské unie. Od tohoto roku se pravidelně umisťuje na nejvyšších příčkách v různorodých soutěžích.
 

Svatba na Chateau Mcely

Zámek Mcely má kouzlo v každém ročním období a v jakémkoliv stylu. Prožijte jarní svatbu se stovkami narcisek a tulipánů, letní svatební romanci uprostřed rozkvetlých luk nebo se nechte okouzlit podzimními barvami stromů a kochejte se koberci listů či si vychutnejte zimní svatbu s horkým svařeným vínem, vánoční atmosférou a osvětleným zámkem a parkem 7 500 žárovkami.

Provozovatel

Chateau Mcely

Mcely 61
SPA HOTEL & FOREST RETREAT
289 36 Mcely
Tel.:
+420 325 600 000
Tel.:
+420 325 600 095
Email:
chateau@chateaumc...
Email:
reception@chateau...
Facebook:
https://www.m.fac...
WWW:
https://www.chate...
WWW:
https://eshop.cha...
GPS:
50,299483 15,077348
 
Region:
Středočeský kraj
Oblast:
Pojizeří a Polabí
Obec:
Mcely
Tipy na výlet:
Mcely a okolí
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Aktuality

Květ(n)omluva na zámku Loučeň 2024

Netradiční prohlídka loučeňského zámku, kdy vás zámkem kromě člena knížecí rodina provedou i květiny a se svými příběhy.
Loučeň, Středočeský kraj

Smetanovy Jabkenice 2024 – Slavnostní zahájení

103. ročník nejstaršího hudebního festivalu k uctění památky našeho národního skladatele. Smetanovy Jabkenice 2024 – hudební festival pro slyšící i neslyšící je umělecky tlumočen do znakové řeči.
Jabkenice, Středočeský kraj

Smetanovy Jabkenice 2024 – Kukal Quartet

Kukal Quartet a Doubravka Součková – koncert z cyklu ROK NA 4 DOBY v rámci festivalu Smetanovy Jabkenice 2024.
Jabkenice, Středočeský kraj

Smetanovy Jabkenice 2024 – Figarka

Lektoři a děti ZUŠ Nymburk a zkrácená verze Figarovy svatby W. A. Mozarta v italském originále.
Jabkenice, Středočeský kraj

Smetanovy Jabkenice 2024 – dopolední koncert

Program pro děti základních škol: dopolední koncert ZUŠ Nymburk a prohlídka Památníku Bedřicha Smetany.
Jabkenice, Středočeský kraj

Smetanovy Jabkenice 2024 – Den dětí

Podvečerní piknik pro děti s rodinami.
Jabkenice, Středočeský kraj

Smetanovy Jabkenice 2024 – Smetana dětem

Program pro děti základních škol: dopolední koncert Čachovického ženského komorního sboru a prohlídka Památníku Bedřicha Smetany.
Jabkenice, Středočeský kraj

Slavnostní zahájení festivalu Smetanovy Jabkenice 2024

Slavnostní zahájení 103. ročníku nejstaršího hudebního festivalu k uctění památky našeho národního skladatele. Smetanovy Jabkenice 2024 – hudební festival pro slyšící i neslyšící je umělecky tlumočen do znakové řeči.
Jabkenice, Středočeský kraj

Mcely Bouquet Spa – lázně Chateau Mcely

Lázně Mcely Bouquet Spa jsou zasvěcené přírodní, místně inspirované bylinné aromaterapii.
Mcely, Středočeský kraj

Přírodní koupací jezírko v areálu Chateau Mcely

V pětihektarovém anglickém parku, který zámek obklopuje, si můžete vychutnat odpočinek na lehátkách, ve venkovní vířivce a saunovém domečku nebo se osvěžit v koupacím přírodním jezírku.
Mcely, Středočeský kraj

Národní přírodní rezervace Čtvrtě u Mcel

NPR Čtvrtě na Loučeňsku nedaleko městečka Mcely je chráněna z důvodu pestré mozaiky lesních typů a růstem vzácné květeny. Patří sem například bledule jarní či kruštík drobnolistý. Ze živočichů zde můžete pozorovat skokana štíhlého či ještěrku obecnou.
Mcely, Středočeský kraj

Prameniště Boží voda v Loučeni

Studánku Boží Voda dala vybudovat Marie Alžběta, vdova po generálu Karlu Boromeovi, knížeti z Furstenberku současně s pomníkem knížete padlého v napoleonských válkách.
Loučeň, Středočeský kraj

Labyrintárium Loučeň – první v České republice, jediné v Evropě

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, ba ani v Evropě, pak jste se ocitli na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte, ať už vědomě, či podvědomě, je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.
Loučeň, Středočeský kraj

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.
Loučeň, Středočeský kraj

Jabkenická obora

Jabkenická obora leží 1 km východně od Jabkenic. Byla založena roku 1750 rodem Fürstenberků pro chov divoké a cizokrajné zvěře. Roku 1943 byla zrušena a po roce 1964 opět obnovena. Dnes se využívá pro chov daňků a přístupná je jen po vyhrazených cestách.
Jabkenice, Středočeský kraj

Na svědecký vrch Chotuc a do Křince za poznáním

Opukový vrch Chotuc, na jehož úpatí leží městečko Křinec je důležitým spirituálním místem již od dob keltů. Keltské osídlení připomíná řada archeologických nálezů. Nejznámější je hrob bojovníka, který byl vyzvednut a stal se součástí expozice Národního muzea v Praze. Ideální je spojit výlet třeba na kole ještě s návštěvou nedaleké vesnické památkové rezervace v Bošíně a vesnické památkové zóny v Sovenicích se zachovalou polabskou venkovskou architekturou.
Křinec, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile sídlí v Chateau Mcely, necelou hodinu jízdy z Prahy uprostřed přírody. Pravidelně se řadí mezi nejlépe hodnocené restaurace v České republice dle Maurerova výběru, průvodce nejlepších restaurací oceněných Zlatými lvi i Gastromapy Lukáše Hejlíka.
Mcely, Středočeský kraj

Piknik v zámeckém parku na Loučeni

Máte smysl pro romantiku? Pak pocit prázdného žaludku nezaháněje jen tak obyčejným způsobem. Objednejte si piknikový koš v zámeckém parku na Loučeni!
Loučeň, Středočeský kraj

Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.
Loučeň, Středočeský kraj

Lovecký hotel zámek Jívák

Hotel stojí na hrázi rybníka Jívák, uprostřed lesa. Původní stavba byla zbudována v roce 1935 jako pivnice s tančírnou. Později byla přestavěna na zájezdní hostinec. Zdejší kuchyně je známá nejen svými zvěřinovými specialitami, ale také přípravou na lávovém venkovním grilu a v domácí udírně.
Loučeň, Středočeský kraj

Bučický mlýn – penzion a restaurace na samotě u Rožďalovic

Pouze 3,5 kilometru za obcí Rožďalovice najdete malebné místo, kterému dominuje stylový penzion Bučický mlýn. Penzion leží v unikátní oblasti Rožďalovické rybníky, která je součástí projektu Natura 2000 (soustavy biologicky chráněných území).
Rožďalovice, Středočeský kraj

Pivovar Tahoun

Ležák s názvem Tahoun je základem a vlajkovou lodí pivovaru Všejany. Vaří tu také lehká a moderní piva svrchně kvašená, ochutnáte i kyseláče co vás zvednou a zase usadí a na čepu májí i černý ležák. Pro dobrý mix, děti a řidiče vaří i přírodní limonádu.
Všejany, Středočeský kraj

Cukrová homole z Polabí

Dnes se s homolemi cukru běžně nesetkáváme, a tak působí trochu exoticky. V současnosti se vyrábí snadněji než za dob našich prababiček a slouží především jako suvenýr. Stále se však jedná o ruční výrobu a její tvar připomíná počátky řepného cukrovarnictví.
Dobrovice, Středočeský kraj

Kavárna Art Deco Nymburk

Na rohu ulic Palackého a Na Rejdišti naleznete příjemnou kavárnu Ar Deco. Objednat si zde můžete kávu i další nápoje.
Nymburk, Středočeský kraj