Mladá Boleslav, Kudyznudy

Mladá Boleslav

Město známé automobilkou Škoda i filmovými scénami ze slavného Bonda nebo Mission Impossible. Mladá Boleslav je akční město, které by byla škoda nezažít.

Mladá Boleslav: škoda nezažít

Město ležící ve Středočeském kraji zhruba 50 km severovýchodně od Prahy je známé především díky automobilce Škoda, která tu má sídlo i největší výrobní závod. V roce 1995 zde bylo u příležitosti stého výročí založení firmy otevřeno ŠKODA Muzeum, které nabízí návštěvníkům prohlídku unikátní sbírky automobilů značek Laurin & Klement a Škoda. Seznámí vás nejen s historií firmy, ale umožní vám nahlédnout také do depozitáře prototypů a vezme vás na exkurzi do vzdělávacího centra i do současných výrobních provozů.
 
Pokud se nechcete držet příliš při zemi, ale máte raději hlavu v oblacích, doporučujeme navštívit Letecké muzeum Metoděje Vlacha u letiště Aeroklubu Mladá Boleslav. Muzeum mapuje letectví od počátku až po současnost. Z 28 historických letadel je 22 plně funkčních a stále létá. Expozice zahrnuje také uniformy, kombinézy a letecké přístroje. Pro milovníky adrenalinu jsou připravené simulátory dvouplošníku s otevřenou kabinou, seskoku padákem nebo dokonce simulátor přetížení.
 
Na historii města se zaměřuje Muzeum Mladoboleslavska, které nabízí také netradiční muzejní hernu s aktivitami pro návštěvníky. Obrazy, sochy a další díla slavných umělců potom můžete přijít obdivovat do Galerie Pod věží nebo Galerie V podloubí.
 

Mladá Boleslav je město plné kostelů

Pojďte s námi poznat sakrální památky a tajuplná místa ve městě. Načerpáte přímo nadpozemskou energii a dopřejete tak relaxaci nejen svému tělu, ale i duši.
 
Kostel Nanebevzetí Panny Marie je po nedávné rekonstrukci a může se pochlubit např. gotickou křtitelnicí z druhé poloviny 15. století.
 
Kostel sv. Havla zase obklopuje rozsáhlý park, který přímo vybízí k odpočinku.
 
Kostel sv. Jana Nepomuckého sloužil v minulosti dokonce jako vojenské skladiště, nyní se v něm slouží mše a pořádají koncerty.
 
Kostel sv. Bonaventury je odsvěcený a hostí nejrůznější společenské akce.
 
Kaplička Boží Voda je známé poutní místo, kde se můžete napít z Mariánského pramene, kterému jsou přisuzovány léčivé účinky.
 
Sbor českých bratří Mladá Boleslav patří k nejvýznamnějším památkám ve městě. Dnes je v budově umístěna výstavní a koncertní síň.
 

Filmová Mladá Boleslav

Obsluhoval jsem anglického krále, Zlatý podraz, Kajínek nebo Lidice. Mladá Boleslav si díky své lokalitě i vhodným interiérům a exteriérům získala pozornost českých i zahraničních filmařů. Ulice města se objevily třeba v bondovce Casino Royal s Danielem Craigem a Tom Cruise zde natáčel některé scény ke slavné Mission: Impossible – Ghost Protocol.
 
A kam vyrazit ve městě za (nejen) filmovou zábavou?
 
Multikino CineStar v obchodním středisku Bondy Centrum promítá až 14 filmů denně ve čtyřech sálech s prvotřídní kvalitou zvuku i obrazu.
 
Městské divadlo sídlí v secesní budově postavené v letech 1906–1909 a zdobí ji keramické masky znázorňující jednotlivé druhy dramatického umění.
 
⭐ Hlavním centrem všeho dění je Dům kultury Mladá Boleslav. Několik sálů o různých velikostech poskytuje prostor divadelním souborům, tanečním školám a plesům nebo koncertům.
 
⭐ Každý čtvrtek si s dětmi užijete Divadýlko na dlani pod otevřeným nebem a když vás přepadne déšť, schováte se ve Funparku Bambi, kde na vás čeká hromada atrakcí na 400 m2.
 
Hvězdárna, která je součástí budovy 9. ZŠ na severním okraji města mezi Mladou Boleslaví a Kosmonosy se zaměřuje na popularizaci astronomie a přírodních věd. Přijďte se podívat tam, kam běžné oko nedohlédne a nezapomeňte si něco přát, až bude padat hvězda.

Turistická informační centra


Mladoboleslavsko ve stínu sovětské okupace 1968

Škoda Muzeum | sál L&K Fórum.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Metalové sympozium 2023

V Mladé Boleslavi se uskuteční další ročník unikátního setkání uměleckých kovářů a sochařů s mezinárodní účastí. Další ročník Metalového sympozia se bude konat 5.– 9. června 2023 v areálu Střední průmyslové školy v Mladé Boleslavi.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Laco Deczi & Celula New York

V rámci druhého ročníku hudebního cyklu Rok na 4 doby se, ve čtvrtek, 8. června, v 19:00 v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi, posluchačům představí americký jazzový trumpetista československého původu, hudební skladatel a malíř – Laco Deczi se svou kapelou Celula New York.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Mladoboleslavský filmový festival

Od pondělí 12. června, do pátku 16. června se bude konat již 11. ročník Mladoboleslavského filmového festivalu.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Paddle Fest Jizera

Víkendové paddleboardové závody v loděnici v Podlázkách v Mladé Boleslavi. 3 tratě. Závodů se může účastnit každý – i začátečníci/ mírně pokročilí a děti. Stačí se přihlásit a přinést si vlastní paddleboard nebo si ho půjčit.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

BolesLove

BolesLOVE! Seznam se na základě společných zlozvyků! Hledáte partnera, kamarádku nebo jen nějakou spřízněnou duši? Chcete potkat někoho, komu váš zlozvyk nebude vadit, naopak ho bude mít rád?
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Příměstský in-line víkend

Víkendový kemp je zkrácenou variantou našich prázdninových příměstských táborů. Pokud váháte, zda pro děti jsou týdenní in-line kempy to pravé, dejte jim šanci, ať o tom mohou samy rozhodnout.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Štístko a Poupěnka – Velká oslava

Škoda Muzeum, Sál L&K Fórum.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Městský bazén Mladá Boleslav Štěpánka

Městský bazén s restaurací, wellness zónou, tobogány a jinými atrakcemi se nachází v příjemném prostředí parku Štěpánka v Mladé Boleslavi.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Koupaliště v Mladé Boleslavi

Koupaliště v Mladé Boleslavi nabízí možnosti vyžití pro všechny věkové skupiny návštěvníků, a to jak vodě, tak i na souši. Najdete zde vodní svět, dětské hřiště a sportovní hřiště, písečnou pláž s nafukovací trampolínou a občerstvení.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Michalovická putna – Máchova romantika nad řekou Jizerou

Oblíbený hrad Karla Hynka Máchy nad romantickým údolím Jizery, s krásnou vyhlídkou z rozložité věže zvané Putna, která je dnes díky hledačům pokladů a stavbě železnice pod hradem viditelně nakloněná.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Škoda Muzeum Mladá Boleslav

Automobilka Škoda Auto se jako jedna z mála může pochlubit více než stodvacetiletou nepřerušenou výrobní tradicí. Muzeum vám představí její příběh, který se od roku 1895 odehrává v Mladé Boleslavi.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Národní přírodní památka Radouč v Mladé Boleslavi

Radouč je jednou z nejbohatších xerotermních lokalit v širším okolí a je zachovalou ukázkou bezlesých jizerských strání, jak byly známy v devatenáctém století. Ze zoologického hlediska je významná hlavně plošina, zejména výskytem sysla obecného.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Ekocentrum Zahrada s unikátní expozicí Vodní svět v Mladé Boleslavi

Ekocentrum Zahrada v Mladé Boleslavi je oázou botaniků a zoologů uprostřed průmyslového města. Dětským oblíbencem je kobylka šetlendského poníka, dalšími zvířaty, které zde můžete vidět jsou krkavci, želvy, morčata, králíci, hadi, plazi, veverky, koza, velké množství ptactva a dravců.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

In-line dráha v Mladé Boleslavi

V Mladé Boleslavi je na městském stadionu přístupná in-line dráha pro všechny věkové kategorie. Vstup na in-line dráhu je možný v letním období i v zimním období. K dispozici jsou i dvě nová petangová hřiště u sportovní haly.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Muzeum Mladoboleslavska se sídlem na hradě v Mladé Boleslavi

V historickém centru Mladé Boleslavi se nachází hrad, který stojí na místě rozsáhlého hradiště, které bylo v 11. až 12. století správním i obchodním centrem celého Pojizeří. Gotický hrad tu nechal po roce 1320 postavit významný český šlechtický rod, páni z Michalovic, jako své rodové sídlo.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace

Restaurace Graal ve Skále – unikátní prostředí v srdci jeskyně v Mladé Boleslavi

Graal ve Skále je velice oblíbená restaurace nejen proto, že je celá ve skále pod městským templem. Velmi originálně řešený interiér je skutečným zážitkem.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Restaurace Štěpánka v Mladé Boleslavi

Nově otevřená moderní restaurace v netradičních prostorech. Nachází se ve 3. patře nové budovy Kliniky Dr. Pírka, přináší nádherný výhled na lesopark Štěpánka a potok Klenice.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

MG restaurace Mladá Boleslav

MG restaurace nabízí pokrmy z čerstvých ryb, mořských plodů, výběrových mas, domácích těstovin, sýrů, salámů a vynikající šunky.Restaurace reprezentuje italskou a českou kuchyni s důrazem na kvalitní, čerstvé a lokální suroviny.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Kavárna V břiše velryby – na kávu i na film

Navštivte kavárnu, kde se budete chtít scházet se svými blízkými a vychutnat si kávu z vlastní pražírny, pivo z minipivovaru Slepý krtek a k tomu domácí čerstvé sladkosti či zapečené bagety.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Hotel U Hradu

Hotel U Hradu kategorie superior se nachází na okraji Staroměstského náměstí v Mladé Boleslavi. Strategická poloha vám umožní navštívit nejen turistické památky jako je mladoboleslavský hrad a městský palác Templ, ale především užívat atmosféru této historické části Mladé Boleslavi.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Restaurace U Bičíků

Restaurace U Bičíků se nachází v Mladé Boleslavi v historickém prvorepublikovém domě u Bičíků z roku 1927.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Hotel La Romantica

Luxusní Boutique hotel na pomezí Českého ráje s osobitou architekturou a jedinečnou atmosférou. Na své si zde přijdou nejen páry na romantické dovolené, ale i ti, kteří do Mladé Boleslavi přijeli za prací.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Penzion Viva Residence

Viva Residence nabízí pobyt v krásném a klidném prostředí na okraji parku Štěpánka. Moderní interiéry, prvky z pohledového betonu, fasády z patinovaného modřínového dřeva, to je design, který vás bude provázet po dobu vašeho pobytu a který vznikl právě z inspirace okolní krajinou.
Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Pojeďte na výlet


S osobností na procházku: do Příbrami a po Příbramsku s Janem Drdou

Městečko na dlani, Vyšší princip, Němá barikáda, Hrátky s čertem a spousta krásných a originálních českých pohádek: to jsou nejznámější díla Jana Drdy (1915–1970). Pojďte se v jeho stopách vypravit pěšky po Příbrami a nechte se portálem Kudy z nudy inspirovat k dalším výletům do okolí – a do pohádek.
s J. Drdou Příbramskem, Cesty krajinou

S osobností na procházku: na Křivoklátsko a podél Berounky s Otou Pavlem

Dukla mezi mrakodrapy, Plná bedna šampaňského, Smrt krásných srnců anebo Jak jsem potkal ryby: to jsou nejznámější knížky spisovatele a novináře Oty Pavla (1930–1973). Povídky z Křivoklátska, kraje jeho dětství, se líbily tolika čtenářům, že se o údolí Berounky v okolí Luhu u Branova dodnes mluví jako o kraji Oty Pavla. Pojďte se s ním seznámit!
Křivoklátsko a Berounka s Otou Pavlem, Výlety s příběhem

Baťův malý Zlín ve Zruči nad Sázavou

Když se řekne Baťa, vybaví se většině lidí boty a Zlín. Nebo také Zruč nad Sázavou, takový malý Zlín asi 70 kilometrů od Prahy. Městečko, které s příchodem obuvnického gigantu v roce 1939 dostalo úplně jinou tvář, zapříčiněnou nebývalým rozvojem.
po Baťově Zruči, Cesty poznání

Běžecká trasa Konopiště

Tato běžecká trasa je ideální pro sportovní turisty, kteří přijeli na zámek Konopiště a chtějí se přitom trochu proběhnout.
běžecká trasa Benešov, Cesty pro zdraví