Úvod > Aktuality > Jezte, pijte, hodujte a přitom také cestujte
Gurmánská turistika

Jezte, pijte, hodujte a přitom také cestujte

  • Vydáno22. dubna 2009
Guru gurmánů je chuťový zážitek, který ovšem není o tom, pořádně se nacpat. Soustavnému, systematickému a celkovému napínání kůže se říká obžerství, a tím bychom gurmány jistě urazili. A co teprve milovníky gurmánské turistiky, kterým jde vedle ochutnávek nejrůznějších druhů pochutin, tekutin a jídel především o to, dozvědět se o pochutině samé.
Kupříkladu hodně dobrou alchymistickou kuchyni v Kutné Hoře nabízí restaurace Dačického, která je pojmenována po Mikuláši Dačickém z Heslova, nejslavnějším kutnohorském rodákovi, bouřlivákovi, pijákovi i milovníkovi žen. Stylový šenk nabízí posezení také na zahradě. Najdete tu šest druhů točeného piva, unikátní kutnohorská vína, ale také neobvyklý gastronomický zážitek. Můžete si objednat originální pochoutku z alchymistické kuchyně, jako jsou Maliny Aurum Foliatum, dezert zdobený pravým plátkovým zlatem. Dobu kamennou neboli pravěk se vším všudy v centru Prahy nabízí Jeskynní restauranty Pravěk. Kromě pravěké show se šamanem a jeho tlupou tu na vás čekají také vybraná jídla a nápoje. Vůbec vám nebude vadit, že baštit budete rukama a pít z kameninových misek jako zvířata. Neméně bizarní návštěvou i zážitkem se vám pak stane exkurze do středověku v Dětenicích. Pokud máte rádi středověk, připravte se na šokující prostředí s poněkud drsnou staročeskou mluvou současné obsluhy. Denně tu můžete ochutnat dětenické černé a světlé pivo nebo se posilnit středověkými specialitami připravenými na ohni. Navíc zdejší pivovar má svůj návštěvnický provoz a zámecký hotel disponuje půjčovnou kol a tenisovými kurty.

Oproti tomu La Bouchée Restaurant v centru Brna nabízí mezinárodní kuchyni se specializací na biopotraviny, kde si můžete v uvolněné atmosféře vychutnat mnohé. Například fair trade kávu z Mexika a Peru, biomošty, vzorky lokálních vinařství či něco ostřejšího. Široká nabídka pokrmů v biokvalitě, stejně jako obědové a vegetariánské menu jsou správnou odpovědí na váš apetit. Tradiční evropskou kuchyni pak nabízí restaurace Konšelský šenk v Domažlicích v historickém středověkém objektu. Pochutnat si tu můžete na dobrých těstovinách, pizze či salátu. Vám, kteří raději steak, zde vyhoví také. Připraví vám ho, z čeho budete chtít – od ryb až k vepřovému –, a na jakýkoli způsob.

Příjemné posezení u grilu na ranči Bělečko je zážitkem především pro milovníky koní. Na ranči se totiž provozuje jezdecká škola pro začátečníky i pokročilé. Unaveni po celodenním výcviku nebo jízdě na koni ještě rádi usednete ve vyhlášené restauraci s ještě vyhlášenějšími specialitami z venkovního grilu. Navíc tu chovají koně, lamy, ovce Jacob, Highland skot a kozy. Zdejší ranč je také dobře známý turistům a cykloturistům z okolí Hradce Králové a Pardubic. Nakonec se ještě zastavíme na Kolibě U Černého medvěda ve Zlíně. Zdejší šéfkuchař totiž nabízí nevšední kulinářské zážitky tradičních specialit, připravovaných na otevřeném ohništi. Pokud k tomu všemu připočteme ještě stylové prostředí a nezapomenutelnou atmosféru při živé hudbě, je o čem přemýšlet. Už nemusíte hledat to správné místo pro veselé posezení s přáteli. Romantická večeře u krbu je na světě.

 
Kontakt:
Restaurace Dačický – staročeská kuchyně a jiné dobroty v Kutné Hoře

Restaurace Dačický – staročeská kuchyně a jiné dobroty v Kutné Hoře

Staročeská stylová restaurace Dačický nabízí tradiční české a staročeské pokrmy, šest druhů piv, moravská vína. Své jméno restaurace zdědila po Mikuláši Dačickém z Heslova (1555 – 1626), nejslavnějším kutnohorském rodákovi, renesančním bouřlivákovi, pijákovi a milovníkovi žen.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek – přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Restaurace Konšelský šenk v Domažlicích

Restaurace Konšelský šenk v Domažlicích

V historickém domě v Domažlicích středověkého založení s pozdější barokní přestavbou je umístěna restaurace s tradičními evropskými pokrmy.

La Bouchée Restaurant – mezinárodní kuchyně se specializací na bio potraviny

La Bouchée Restaurant – mezinárodní kuchyně se specializací na bio potraviny

V nové restauraci v Brně si můžete v uvolněné atmosféře vychutnat trade fair kávy z Mexika a Peru, biomošty, vzorky lokálních vinařství či něco ostřejšího. Široká nabídka pokrmů v bio kvalitě, stejně jako obědové a vegetariánské menu jsou správnou odpovědí na váš apetit.

Koliba U černého medvěda ve Zlíně

Koliba U černého medvěda ve Zlíně

Restaurace nabízí nevšední kulinářské zážitky tradičních, ale i světových specialit připravovaných na otevřeném ohništi, klasickou českou kuchyni i stylové prostředí pro slavnostní příležitosti. Především si tu užijete nezapomenutelnou atmosféru při pravidelných večerech živé hudby.