Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Restaurace Mlýnec – gastronomické zážitky nedaleko Karlova mostu
Gurmánská turistika

Restaurace Mlýnec – gastronomické zážitky nedaleko Karlova mostu

Čeká na vás nejlepší místo v Praze a netušený kulinářský zážitek. Mlýnec je nejmladší restaurací společnosti Zátiší Catering Group s vyhlášenou mezinárodní kuchyní Marka Purkarta.
Marek Purkart je první český šéfkuchař, který získal již třikrát prestižní ocenění Michelin Bibendum (tedy vynikající kvalita za rozumnou cenu). Stejně jako má každý umělec svůj styl, pokrmy tohoto kuchařského virtuosa vynikají originalitou vzhledu a chutí. Díky elegantní atmosféře interiéru, vynikající kuchyni, servisu a především neobyčejnému výhledu na Karlův most a Pražský hrad si vás tato restaurace získá. Mlýnec je ideálním místem, nejen pro oběd či večeři v neformálním prostředí s nádherným výhledem, ale také pro konání různých akcí.
 
Celková kapacita je 220 míst u kulatých stolů, 230 u klasických stolů, 250 osob rautovým uspořádáním a 300 osob v případě koktejlu. Díky velké flexibilitě prostoru je možné v Mlýnci vytvořit uspořádání pro jakoukoli příležitost.

V sobotu a neděli se zde od 11:30 do 15 hodin koná tradiční Roast, jehož tradice pochází z Velké Británie, při které se schází rodina a přátelé ke společnému obědu. Postupně se rozšířila i do jiných zemí a pořádá se i v jiné dny než v neděli. Způsob přípravy pokrmů je založen na kombinacích pečeného masa, pečených brambor, sezónní zeleniny a dezertů.

Restaurace Mlýnec vám při Roastu nabídne tři druhy pečeného masa, ryby, saláty, roastbeefy a domácí dezerty. Mezi tradiční pokrmy víkendových roastů v Mlýnci patří telecí kýta, zvěřina či krůtí prsa v lahodných omáčkách, roastbeef a grilované nebo zauzené ryby. Přílohou jsou čerstvé saláty nebo pečené brambory. Nealko nápoje, jako například čerstvý pomerančový džus, mohou hosté konzumovat v neomezeném množství. Cena na osobu je 890 Kč a zahrnuje předkrm, hlavní chod, dezert a pití. Po příchodu jsou hosté uvítání sklenkou Sherry nebo sektu Chateau Radyně. Využít můžete i terasu, kde je gastronomický zážitek umocněn fenomenálním výhledem na historickou Prahu. Pro nejmenší je připraven dětský koutek. Děti do šesti let mají vstup zdarma, od šesti do 12 let mají slevu 50 procent.

Christmas Night Run 2022 Praha

Charitativní vánoční zážitkový běh. Nezapomeňte na červenou čepici "Santa", můžete zakopupit v den akce.
Praha 1, Praha

Mezinárodní festival jazzového piana – Tania Giannoul a Eyolf Dale

Po šest večerů v období od 15. listopadu do 12. prosince 2022 zahrají v různých pražských sálech největší talenty klavírního jazzu ze čtyř kontinentů. Publiku se v rámci 27. ročníku MFJP představí stylově pestrá sestava virtuózů.
Praha 1, Praha

Jakub Hrůša a Česká filharmonie

Čistě český program sestavený výhradně ze skladeb 20. století, tak by se dal charakterizovat výběr, který připravil Jakub Hrůša spolu s Leonidasem Kavakosem a Danielem Mikoláškem. Podle Hrůši „skladatelství Jaroslava Krčka, Bohuslava Martinů a Leoše Janáčka ledaco spojuje.“
Praha, Praha

Jakub Hrůša a Česká filharmonie

Čistě český program sestavený výhradně ze skladeb 20. století, tak by se dal charakterizovat výběr, který připravil Jakub Hrůša spolu s Leonidasem Kavakosem a Danielem Mikoláškem. Podle Hrůši „skladatelství Jaroslava Krčka, Bohuslava Martinů a Leoše Janáčka ledaco spojuje.“
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Jazzový klub The Loop na Občanské plovárně v Praze

Jazzový klub The Loop vznikl z iniciativy členů Českého národního symfonického orchestru (ČNSO). V rámci programu zde probíhají pravidelné živé hudební produkce českých i zahraničních interpretů.
Praha 1, Praha

Občanská plovárna v Praze – event galerie a letní scéna

Občanská plovárna je unikátním místem s jedinečnou atmosférou v centru Prahy na břehu Vltavy pod Letenskou plání. Dnes se zde nachází výborná restaurace a event galerie, kde lze uspořádat výjimečné společenské akce.
Praha 1, Praha

Divadlo Na Rejdišti – divadlo Pražské konzervatoře

Divadlo Pražské konzervatoře slouží jako inscenační prostor pro studenty pátých a šestých ročníků. Tvůrčí výsledky studentů nejsou izolovány ve školních zdech, ale naopak jsou určeny širokému publiku ve večerních představeních.
Praha 1, Praha

Čechův most – jedinečná mostní secese v Praze

Je desátým pražským mostem po proudu Vltavy. Jedná se o jedinou takto velkou secesní mostní konstrukci v České republice. Právě proto patří mezi státem chráněné technické památky.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Občanská plovárna

Občanská plovárna je rozhodně jedno z nejatraktivnějších míst v Praze, kde se můžete výborně najíst. Charakteristická architektura budovy na břehu Vltavy nabízí naprosto úžasný výhled přes řeku na Staré Město, velkou terasu nad hladinou, zahradu i hlídané parkování v objektu.
Praha 1, Praha

Café Rudolfinum

Kavárna s krásným interiérem nabízí snídaňové menu, studené a teplé pokrmy, dezerty, alkoholické a nealkoholické nápoje. Hosté mohou využít nabídky cateringových služeb v prostorách Rudolfina. Po rekonstrukci kavárna otevřela v únonu 2017.
Praha 1, Praha

Golden Prague Hotel s restaurací Zlatá Praha – bývalý Intercontinental

Golden Prague Hotel (bývalý Intercontinental Prague) je luxusní hotel v centru města, jen pár minut od turistických památek. Do konce roku 2023 prochází generální rekonstrukcí.
Praha 1, Praha

Restaurace Zlatá Praha

Restaurace Zlatá Praha s magickým výhledem na Staré Město se nachází v devátém patře hotelu InterContinental Prague. Restaurace Zlatá Praha je uzavřena z důvodu rekonstrukce. Přepokládaný termín otevření je začátkem roku 2023.
Praha 1, Praha