!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace Mlýnec – gastronomické zážitky nedaleko Karlova mostu
Gurmánská turistika

Restaurace Mlýnec – gastronomické zážitky nedaleko Karlova mostu

Čeká na vás nejlepší místo v Praze a netušený kulinářský zážitek. Mlýnec je nejmladší restaurací společnosti Zátiší Catering Group s vyhlášenou mezinárodní kuchyní Marka Purkarta.
Marek Purkart je první český šéfkuchař, který získal již třikrát prestižní ocenění Michelin Bibendum (tedy vynikající kvalita za rozumnou cenu). Stejně jako má každý umělec svůj styl, pokrmy tohoto kuchařského virtuosa vynikají originalitou vzhledu a chutí. Díky elegantní atmosféře interiéru, vynikající kuchyni, servisu a především neobyčejnému výhledu na Karlův most a Pražský hrad si vás tato restaurace získá. Mlýnec je ideálním místem, nejen pro oběd či večeři v neformálním prostředí s nádherným výhledem, ale také pro konání různých akcí.
 
Celková kapacita je 220 míst u kulatých stolů, 230 u klasických stolů, 250 osob rautovým uspořádáním a 300 osob v případě koktejlu. Díky velké flexibilitě prostoru je možné v Mlýnci vytvořit uspořádání pro jakoukoli příležitost.

V sobotu a neděli se zde od 11:30 do 15 hodin koná tradiční Roast, jehož tradice pochází z Velké Británie, při které se schází rodina a přátelé ke společnému obědu. Postupně se rozšířila i do jiných zemí a pořádá se i v jiné dny než v neděli. Způsob přípravy pokrmů je založen na kombinacích pečeného masa, pečených brambor, sezónní zeleniny a dezertů.

Restaurace Mlýnec vám při Roastu nabídne tři druhy pečeného masa, ryby, saláty, roastbeefy a domácí dezerty. Mezi tradiční pokrmy víkendových roastů v Mlýnci patří telecí kýta, zvěřina či krůtí prsa v lahodných omáčkách, roastbeef a grilované nebo zauzené ryby. Přílohou jsou čerstvé saláty nebo pečené brambory. Nealko nápoje, jako například čerstvý pomerančový džus, mohou hosté konzumovat v neomezeném množství. Cena na osobu je 890 Kč a zahrnuje předkrm, hlavní chod, dezert a pití. Po příchodu jsou hosté uvítání sklenkou Sherry nebo sektu Chateau Radyně. Využít můžete i terasu, kde je gastronomický zážitek umocněn fenomenálním výhledem na historickou Prahu. Pro nejmenší je připraven dětský koutek. Děti do šesti let mají vstup zdarma, od šesti do 12 let mají slevu 50 procent.
Zobrazit více