Úvod > Co chcete dělat? > Červený Jelen – největší restaurace v Praze
Gurmánská turistika

Červený Jelen – největší restaurace v Praze

Býval to barokní palác s nádhernou zahradou, malá oáza v centru Prahy plná života. Pak se ovšem oáza zamkla do trezoru anglo-československé banky, v okolí vyrostly další banky, hotely, kanceláře, obchodní domy.
Pospolitost, pohodový způsob užívání života, vychutnání si skvělého poctivého jídla, dokonalého piva a pohostinnosti. To je najednou novodobý luxus. Proto okřídlený Červený Jelen jako symbol návratu klidného života do centra Prahy. Proto nadčasový interiér od týmu ing. arch. Stanislava Fialy s mnoha kubistickými detaily, které navazují na práci ing. arch. Josefa Gočára. Proto poctivá inovativní jídla od týmu Marka Fichtnera ze surovin, které tak dobře a dlouho znáte. Proto spojení s Plzeňským pivem coby odkaz na ikonickou Českou pivní kulturu. Proto hold síle a moci přírody malbami od Patrika Hábla a hraběti Františku Antonínu Šporkovi, zakladateli loveckého Řádu svatého Huberta a mecenáši Českého umění.

Nespěchejte. Užijte si svůj čas a vychutnejte si každodenní luxus pospolitosti, jídla, piva a pohostinnosti.
 

Menu

Tak jako se Češi prosazují ve světě, cestují a objevují, nechtěli jsme se ani my zamknout v ryze českém pojetí menu. Velká část jídelního lístku od předkrmů přes polévky a hlavní chody až po dezerty je tak postavena na inovativně zpracovaných základních ingrediencích a kombinacích, které v tuzemsku dobře známe, ale na jazyku překvapí.

Druhým pilířem menu je kvalitní maso a jeho úprava na unikátním, ručně sestaveném grilu od americké firmy Grillworks z amerického Michiganu, který je odbornou gastronomickou veřejností považován za nejlepší gril současnosti.

Dezerty jsou dílem cukrářky Kláry Řezníčkové. Menu je sestaveno Markem Fichtnerem, špičkovým českým šéfkuchařem, ve spolupráci s Patrikem Jarošem, špičkovým německým kuchařem a členem akademie Paula Bocuse.
 

Interiér

Červený Jelen je rozprostřen do tří pater unikátně propojených kubistickou „dírou“, která zajišťuje, že z každého místa je host zapojen do dění a současně není ochuzen o denní světlo. Obě restaurační kuchyně jsou otevřené, a návštěvník restaurace tak může být ve stálém kontaktu s kuchaři – a kuchaři s ním. Kromě pohledu na unikátní grill Grillworks může host obdivovat i nejvyšší pivní věž na světě, jež prostupuje všechny tři patra restaurace.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí