Úvod > Co chcete dělat? > Hotel Lotrinský – barokní klenot jižní Moravy
Hotel Lotrinský - barokní klenot jižní Moravy
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Ubytování

Hotel Lotrinský – barokní klenot jižní Moravy

Už jste někdy zažili noc, vychutnali si lahodné pokrmy a degustovali víno v barokní sýpce a sklepě z 18. století? Pokud ne, navštivte nejluxusnější hotel na jižní Moravě – Hotel Lotrinský.
Hotel Lotrinský je kombinací luxusu, zážitkové gastronomie snoubené s degustací vyšlechtěných vín Modrých hor ve sklepích vévody lotrinského, který nechal postavit sklep a sýpku ve stejném letopočtu 1770.

Pro svůj odpočinek a relaxaci máte k dispozici několik typů pokojů: jednolůžkový pokoj KOMFORT, dvoulůžkový pokoj KOMFORT, dvoulůžkový pokoj DELUX, dvoulůžkový pokoj HÄSTENS, studio HÄSTENS. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně formou teplého a studeného bufetu. Parkování pro hotelové hosty zdarma.
 

Restaurace

V barokní restauraci vám nabídneme tradiční, ale i netradiční pokrmy, budete moci ochutnat cukrářské umění vyhlášeného cukráře z Tuniska. Dále pro vás pečlivě vybíráme víno od místních, ale i zahraničních vinařů, které můžete ochutnat při pravidelných degustacích ve sklepích Františka Lotrinského.
 

Degustace v Lotrinských sklepech

Součástí hotelu jsou Lotrinské sklepy, kde probíhají pravidelné degustace v úterý a v pátek po předchozí rezervaci.
 

Sýpka

Sýpka nese jméno císaře Františka Štěpána Lotrinského (1708 – 1765), manžela české a uherské královny Marie Terezie (1717 – 1780). Ještě jako mladý vévoda lotrinský projevil František Štěpán mimořádné vlohy v oblasti obchodu a podnikání. Díky dědictví po své sestřenici Anně Marii Luise Medicejské mohl investovat a zakládat četné manufaktury (keramika, bavlněné tkaniny). Záhy převzal veškeré zásobování habsburské armády, založil několik bank a svými soukromými financemi půjčoval rakouské státní pokladně. Marie Terezie mu od roku 1763 přenechala finanční správu habsburského soustátí. Sýpka, v níž se nachází hotel Lotrinský, byla dostavěna v roce 1780 jako tzv. kontribuční sýpka, do níž byly odváděny naturální dávky z velkopavlovického panství. Do sýpky se dalo uskladnit 12 000 – 14 000 měřic obilí. Z novodobé historie připomeneme rok 1993, kdy 28. července kolem 20. hodiny na střeše sýpky vypukl požár. Na místě zasahovalo 18 hasičských jednotek, škoda dosáhla 1,5 mil. Kč a střecha o rozloze 1 400 m2 kompletně shořela.
 

A co dalšího hotel nabízí?

V hotelu můžete uspořádat konferenci - k dispozici jsou dva sály s kapacitou 15 a 60 lidí -, dále teambuldingovou akci anebo svatbu. S organizací celého dne vám pomůže vyškolený personál hotelu.

Provozovatel

Hotel Lotrinský****

Dlouhá 1177/69
691 06 Velké Pavlovice
Email:
recepce@hotel-lot...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.hotel...
GPS:
48,898460 16,817011
 
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 
Ekocentrum Trkmanka

Ekocentrum Trkmanka

Velké Pavlovice, Jihomoravský kraj
Bowling Centrum ve Velkých Pavlovicích

Bowling Centrum ve Velkých Pavlovicích

Velké Pavlovice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pavlovín – vinařství Velké Pavlovice

Pavlovín – vinařství Velké Pavlovice

Velké Pavlovice, Jihomoravský kraj
Turistický produkt Modré Hory

Turistický produkt Modré Hory

Velké Pavlovice, Jihomoravský kraj
Vinařství Mikulica Velké Pavlovice

Vinařství Mikulica Velké Pavlovice

Velké Pavlovice, Jihomoravský kraj