!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace Bruxx
Gurmánská turistika

Restaurace Bruxx

Velkorysé prostory restaurace se nacházejí v novorenesančním Národním domě a jsou rozděleny do několika místností a dvou pater.
Šéfkuchař a spolumajitel Jan Pípal připravuje pokrmy podle originálních belgických receptur a z originálních surovin. V Bruxxu jsou základem mušle, které se čerstvé dovážejí několikrát do týdne a podávají spolu se smaženými hranolky a domácí majonézou. Jejich přípravu můžete sledovat v otevřené kuchyni. Málokdo si umí představit, kolik práce a úsilí se skrývá za křupavými a dozlatova smaženými hranolky.

Vše začíná náročným výběrem vhodné odrůdy a správného typu brambor a končí pro belgickou kuchyni typickým dvojitým smažením v hovězím loji. V Bruxxu si pochutnáte také na vynikajících čerstvých ústřicích. V nabídce brasserie je přes šedesát druhů belgických lahvových piv a na čepu dalších osm svrchně kvašených piv, k tomu každých čtrnáct dní i jedno pivo z tuzemského minipivovaru.

Světem belgických piv od witbieru, lambiku a geuze až po trapistická piva vás provedou pivní sommelieři.

Pro dámy se točí pivo Hoegardeen Rose. Pestrá nabídka zákusků vzniká pod dohledem cukráře Lukáše Skály.

Restaurace získala prestižní ocenění v podobě Zlatého lva pro sezónu 2020.

 
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Ossegg Praha

Ossegg Praha

Praha 2, Praha
Restaurant Blue Wagon

Restaurant Blue Wagon

Praha 2, Praha
Dish

Dish

Praha 2, Praha