Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace a Wine bar Aromi – italská kuchyně se zde cítí jako doma
Restaurace a Wine bar Aromi - italská kuchyně se zde cítí jako doma
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Restaurace a Wine bar Aromi – italská kuchyně se zde cítí jako doma

Jestli se italská kuchyně někde v Česku cítí doma, tak je to právě tady. Pokrmy připravují nekomplikovaně a při zachování čerstvosti surovin, které dováží z Itálie od menších dodavatelů i v bio kvalitě.
Italská restaurace Aromi nabízí širokou škálu čerstvých ryb a mořských plodů a reprezentuje pravou italskou kuchyni s důrazem na původní kvalitní a čerstvé italské suroviny, ze kterých jsou jídla připravována.

Majitelem restaurace Aromi je šéfkuchař Riccardo Lucque, který se zaměřuje především na přírodní suroviny a dále na dovoz typických italských produktů, které ještě nebyly zavedeny na tuzemský trh a v neposlední řadě také na bio produkty od menších italských dodavatelů. Díky osobním vztahům Riccarda Lucqueho s dodavateli je zaručena nejvyšší kvalita vybraných produktů. Aromi se proto stala domovem pravé italské kuchyně.

Uprostřed restaurace se nachází velký stůl se sýry. V letní sezóně mohou hosté posedět na otevřené zahrádce až pro 40 osob. Místní vinotéka čítá 300 etiket italských vín a přes sto druhů grappy. Kvalitou poskytovaných služeb dosáhla restaurace Aromi řady prestižních mezinárodních ocenění - například BIB Gourman Michelin, Condé Nast Traveler,  Grand Restaurant Award Top Ten a cenu Grand Restaurant Top Ten od komise expertů.
 

Aromi Wine bar

Restaurace Aromi přichází s novým konceptem Wine bar, který má za cíl představit české veřejnosti přírodní italská vína. Sommeliéři skupiny La Collezione zde při pravidelné pondělní degustaci uvádí svůj výběr vín, který je následně ve Wine baru vinohradské restaurace Aromi k dispozici po celý týden.
 
Témata a regiony původu se mění každý týden
, s cílem nabídnout návštěvníkům co nejvíce odrůd a chutí italských vín. V rámci konceptu Wine bar se
v restauraci Aromi představí sommeliéři skupiny La Collezione – Otakar Žoudlík, Ondřej Pokštefl, Lubor Pelikán, Flemming Laugesen, Hana Horáková nebo Jana Slabá.
 
Díky Wine baru mohou návštěvníci vyzkoušet i degustaci vína pomocí techniky Coravin, která umožňuje ochutnat i menší množství vína bez potřeby otevření celé láhve. Wine bar je skvělou příležitosti, jak poznat špičkové italské producenty vína, jenž Via Del Vino dováží do České republiky.

Ubytování a restaurace v okolí