Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace Jana Punčocháře U Matěje
Gurmánská turistika

Restaurace Jana Punčocháře U Matěje

Šéfkuchař Jan Punčochář, který působil mimo jiné i ve vyhlášených restauracích Le Terroir nebo Grand Cru, otevřel novou restauraci U Matěje v Praze 6, na Hanspaulce. V příjemném prostředí si vychutnáte vynikající speciality moderní i tradiční české kuchyně.
Restaurace U Matěje je otevřena od jara 2019. Zaměřuje se na moderní i tradiční českou kuchyni. Ochutnejte maso ze zdejší udírny, lahodné omáčky i sezónní speciality. Přijďte si dát orosené tankové plzeňské pivo i domácí pálenku od mistra destilatéra Václava Šitnera.

Restaurace v rekonstruované budově má kapacitu 120 míst a na zahrádku pod mohutnými kaštany se vejde dalších 140 lidí. V druhé půlce roku bude ve stejné budově otevřena finediningová část restaurace založená na konceptu Chef‘s Table.
 

Jan Punčochář

Jeden z předních tuzemských šéfkuchařů se narodil 6. srpna 1979 v Praze. Vyučil se v pražském hotelu Ambassador a po škole sbíral zkušenosti v restauracích jako Rybí trh a International Zlatá Praha, dále v michelinských restauracích Tim Raue v Berlíně a Hangar 7 v Salzburgu. Po návratu do České republiky se stal šéfkuchařem restaurace Le Terroir, kde získal michelinské ocenění Bib Gourmand. Podílel se i na konceptu restaurace známého Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. Téměř pět let působil jako šéfkuchař pražského Grand Cru Restaurantu, během kterých se stal trojnásobným vítězem ankety Zlatý kuchař. Otevřením vlastní restaurace U Matěje si splnil svůj dlouholetý sen.

Provozovatel

Restaurace U Matěje

U Matěje 152/1
160 00 Praha 6
Tel.:
+420 602 154 868
Email:
rezervace@umateje...
WWW:
www.umateje1.cz
GPS:
50,113163 14,379783
 
Region:
Praha
Město:
Praha 6
 

Časová náročnost

1,5 hodiny