!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Pohostinec Monarch
Gurmánská turistika

Pohostinec Monarch

Pohostinec Monarch sídlí v centru Prahy v ulici Na Perštýně. Místo má originální atmosféru a název nese již od svého založení. Nejprve to byl vinný bar, poté gastrobar; stávající restaurace jménem Pohostinec Monarch je v provozu od května roku 2017.
Za projektem stojí skupina Premier Group, stejně jako za restaurací Grand Cru Restaurant a karlínským Pohostincem Karlín. Členem skupiny je významný hráč na trhu s víny a destiláty, společnost Premier Wines & Spirits. Pro restauraci je výhradním dodavatelem lihovin, destilátů, vín a nealkoholických nápojů i vlastních značek jako Baron Hildprandt.

O autentickou a neopakovatelnou chuť jídel se stará šéfkuchař Jan Volšička. Zákazníci ho mohou spatřit v otevřené kuchyni uprostřed restaurace. Vedle tradičních českých pokrmů tu nabízí „pravé“ americké steaky ze stařeného masa. USDA certifikace garantuje nejvyšší kvalitu dostupného hovězího masa z USA, které na svůj okamžik čeká ve speciální lednici na suché zrání a je vystaveno pohledům hostů. Milovníci vín tu mají možnost ochutnat vynikající vína od vinařů z Česka, Slovenska, ale i vyhlášených vinařství ze zbytku Evropy.

Restaurace získala prestižní ocenění v podobě Zlatého lva pro sezónu 2020.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 3. 2020