!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Art Deco Imperial Hotel Praha
Art Deco Imperial Hotel Praha
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Lázně a wellness

Art Deco Imperial Hotel Praha

Nenechte si ujít pobyt v pražské perle stylu Art Deco s kubistickými prvky, které byly doplněny pozdně secesní mozaikou. Zažijte atmosféru počátku 20. století ve slavném hotelu a kavárně Imperial.
Pražský hotel Imperial nacházející se v centru města je pozoruhodným příkladem architektonického stylu art deco. Původní slavný Hotel Imperial byl postaven v letech 1913 – 1914 stavitelem Jaroslavem Benediktem na zakázku významného pražského hoteliéra Jana Koláře.  Exteriéry ve stylu Art Deco s kubistickými prvky byly doplněny  pozdně secesní mozaikovou výzdobou interiérů podle návrhů prof. Jana Beneše. Po několikaleté nákladné rekonstrukci a rozsáhlých restaurátorských pracích se tento architektonický klenot představil veřejnosti, pro kterou byl po dlouhá desetiletí uzavřen.

Sám věhlasný Imperial se vidí jako Místo setkání pro každého a pro všechny. A nelže! Jestli se říká, že každý jednou musí do Národního divadla, pak také platí, že každý musí ochutnat kulajdu v Imperialu. Celý hotel Art Deco Imperial je rekonstrukci, ale právě dobový art deco duch tu stále září. Stejně jako kuchyně, kterou dozoruje jeden ze spolumajitelů Zdeněk Pohlreich a kde je šéfkuchařem Michal Pšenička. Jestli dnes vidíte na mnoha kartách telecí líčka na červeném víně,  tak vězte, že se ta vlna zvedla odsud. A ještě to jehněčí kolínko!

Café Imperial navazuje na svou prvorepublikovou slávu díky pohostinnosti, výtečné kuchyni a skvostné historické výzdobě.
 
Art Deco Imperial Hotel nabízí 126 prostorných pokojů s vysokými stropy, které dopřejí hostům zažít atmosféru počátku 20. století. Použité materiály jako mramor, masivní dřevo a drahé textilie umocňují unikátní atmosféru historické budovy, ve které se snoubí komfort s nejmodernějšími technologiemi. Prostorné pokoje jsou luxusně zařízeny stylovým kubistickým nábytkem, LCD televizemi, vysokorychlostním internetem, mramorovými koupelnami s vyhřívanými podlahami a zrcadly. Ve všech pokojích naleznete originálními výtvarná díla, která ve spojení s decentním barevným laděním v příjemných odstínech červené, žluté a béžové harmonicky kombinují kouzlo architektury konce 19. století s nadčasovou technologií a vysoce kvalitním bezpečnostním systémem.
 
Načerpat nové síly můžete ve fitness centru, sauně, páře či při masáži rovněž obklopeni historickou mozaikovou výzdobou. Původní vinárna s mozaikovým obložením je dnes vybavena nejmodernějšími posilovacími a aerobními stroji. Po aktivním odpočinku zregenerujte své tělo pomocí široké nabídky masáží a procedur, které na objednání provádí zdejší terapeuti.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 8. 2020