!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Spojka Karlín
Gurmánská turistika

Spojka Karlín

Karlínská adresa je dobrá adresa. To potvrzuje další ze zážitkových restaurací, která otevřela své brány v létě 2019.
Restaurace Spojka Karlín je sesterským podnikem vege restaurace Etnosvět. Přesněji jde spíše o sestřenici. Moderní interiér restaurace s přiznanými technologiemi i betonovými konstrukcemi a stěrkami, ale také bohatá zeleň, prvky z dřevěného masivu a portálová okna do ulice i dvorany s klavírem – to vše působí na první pohled útulně.

„Samotný název restaurace prozrazuje naši hlavní myšlenku – jídlo spojuje. Spojujeme u jednoho stolu všechny, kteří chtějí jíst dobře. Bez předsudků a bez ohledu na to, jestli jde o vegana, vegetariána, nebo milovníka masa.“
Veškerá servírovaná jídla připravují kuchaři od základu a za použití čerstvých surovin. (Ne)cukrářka Anežka dělá dezerty bez přidaného cukru a generální manažerka Daria připravovala postup pro výrobu kombuchy a zázvorového piva. A kdo raději „pravé“ pivo, podávají zde nepasterizované rovnou z minipivovaru Záhora.

Restaurace získala prestižní ocenění v podobě Zlatého lva pro sezónu 2020.
Zobrazit více