Úvod > Co chcete dělat? > Food Atelier Davida Valíčka v Ostravě
Zážitky

Food Atelier Davida Valíčka v Ostravě

Objevte svět gastronomie s Davidem Valíčkem! Food Atelier je místem, kde se snoubí láska k jídlu se zábavou a kulinárním uměním. V uvolněné atmosféře se naučíte moderní techniky přípravy pokrmů a principy servírování jídla pro co nejlepší vizuální výsledek.
Ve Food Atelieru se snoubí osobitý přístup špičkových regionálních šéfkuchařů k moderní gastronomii. Šéfkuchař David Valíček kombinuje tradiční českou kuchyni s moderními technikami vaření a asijskými vůněmi. Food Atelier je odrazem Davidova snu vařit pro malý počet hostů, plně se jim při tom věnovat, předat zkušenosti a ukázat chutě, které poznal na svých cestách. Zároveň doufá, že se ve Food Atelieru spojí špičkoví regionální kuchaři a budou inspirací pro kulinární nadšence a celou nastávající generaci mladých kuchařů.

Showman, ale především vynikající kuchař – to je David Valíček, který při cestě za svým snem otevřít restauraci a kurzy vaření ve svém rodném regionu podrobil svoje schopnosti zkoušce v řadě světově uznávaných restauracích. Inspiraci a kreativní vhled měl David to štěstí získat například v hotelu Burj al Arab v Dubaji, v restauraci Fig & Olive na Manhattanu, v KPMG u michelinského kuchaře Stacey Harrise nebo v londýnské Berners Tavern u šéfkuchaře Jasona Athertona.
 

Téma kurzů

Maso steaky
Společně se naučíme, jak připravit domácí paštiku. Jak na rib eye, flank steak, vepřovou panenku či kukuřičné kuřátko. Ke každému masu uvaříme rovněž netradiční přílohu nebo si upečeme chléb s cibulí.

Ryby a dary moře
Na tomto kurzu se seznámíte s nejrůznějšími druhy ryb a mořských plodů a naučíte se je správně zpracovat. Suroviny se pak naučíme dokonale připravit například v páře či velice populární metodou sous-vide.

Burgery a sandwiche
Příprava vynikajících burgerů a sandwichů skrývá mnoho kupodivu mnoho nástrah. David vám ukáže, na co si dát pozor a co naopak vaše jídlo povznese na umělecké dílo.

Asijská fúze
Kdo by nemiloval Asii!? Naučíme vás, jak dodat tradičním pokrmům asijský nádech. Můžete se těšit na vaření inspirované kantonskou či indickou kuchyní.

Moderní bezmasá kuchyně
Přesvědčíme vás, že „vege“ vůbec nemusí být nuda! Tento kurz překvapí i nejednoho masožravce.
Vhodné i pro vegetariány a vegany.

Italská kuchyně
Miluje ji celý svět pro svou jednoduchost, ale přesto se řídí propracovanými principy. Na tomto kurzu vám ukážeme, že italská kuchyně není pouze o těstovinách a pizze.

Kurzy pro rodiče s dětmi
Chcete udělat radost i těm nejmenším? Vyzkoušejte kurzy vaření pro děti, které určitě ocenítei vy, jejich rodiče. Kurz je zaměřen se na jednoduché recepty – připravíte například pizzu, mini burgery a další pochoutky.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021
Landek Park – hornické muzeum

Landek Park – hornické muzeum

Ostrava, Severní Morava a Slezsko
Akvárium Landek

Akvárium Landek

Ostrava, Severní Morava a Slezsko

Ubytování a restaurace v okolí

Camp Landek Park v Ostravě

Camp Landek Park v Ostravě

Ostrava, Severní Morava a Slezsko
Hotel city.city

Hotel city.city

Ostrava, Severní Morava a Slezsko
Loft v Ostravě

Loft v Ostravě

Ostrava, Severní Morava a Slezsko
Za poznáním čínské gastronomie do Ostravy

Za poznáním čínské gastronomie do Ostravy

Ostrava, Severní Morava a Slezsko