Úvod > Co chcete dělat? > Lesní bar v Rychlebských horách
Gurmánská turistika

Lesní bar v Rychlebských horách

Představte si bar uprostřed lesa, kde je možné občerstvit se vychlazeným pitím, sušenky jsou volně k mání a občas tu zavoní i teplé nápoje. Nikdo tu nehlídá ani neinkasuje, platí se do pokladničky. Ne, nejsou to halucinace, ale realita v Rychlebských horách.
V horském prostředí Jeseníků, konkrétně v Rychlebských horách, se nachází tzv. lesní bar, který je umístěn nad obcí Horní Lipová. Na nápad přišel a o bar se stará revírník Ing. Václav Pavlíček, který se rozhodl zpříjemnit cyklistům a turistům namáhavé výlety do kopců pomocí vkusných odpočívadel a přístřešků.

Po celý rok si tu každý může dát cokoli, ale zaplatit nemusí vůbec nic. Přesto podnik dosud nezkrachoval. Turisté zde mají k dispozici širokou škálu nápojů, které chladí studená pramenitá voda, mohou si uvařit i kávu nebo čaj. Cedule s nápisem "výlov" ukazuje k dřevěnému žlabu, ve kterém se chladí nejméně třicet plechovek s energetickým nápojem, sladkým pitím pro děti a pár plastových sáčků s džusem. Hned vedle proud vody sprchuje také plechovky Pepsi Coly. Lesní bar funguje 24 hodin denně. K placení slouží nenápadná pokladnička.

Asi devět set metrů nad hlavním barem vybudoval Václav Pavlíček další, Horní bar. Ten nabízí dokonce přírodní sprchu i s froté ručníkem a pohled na panorama Jeseníků volně přístupným dalekohledem. Občerstvení je občas připraveno také u posezení pod Fořtovým smrkem, nejvyšším smrkem Rychlebských hor. Jen zásobování občerstvovacích stanic Václavu Pavlíčkovi denně zabere hodinu, v létě i třikrát tolik. Kolik proviantu už tam nanosil, ale netuší. Nevede si žádné statistiky. A to i přesto, že všechno občerstvení dotuje ze svého.

Soustava barů je situována podél cesty z Horní Lipové na Smrk (hraniční hora, 1125 m.n.m), a to v údolí říčky Vápenné.

Provozovatel

Zuzana Pavlíčková

Horní Lipová
790 01 Lipová-lázně
Tel.:
+420 739 473 457
Email:
barlesni@seznam.cz
WWW:
lesnibar.cz/
GPS:
50,222774 17,061682
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Kovárna v Jeseníkách

Penzion Kovárna v Jeseníkách

Lipová-lázně, Olomoucký kraj
Hotel Andromeda v Ostružné

Hotel Andromeda v Ostružné

Ostružná, Olomoucký kraj
Hotel Slatina

Hotel Slatina

Lipová-lázně, Olomoucký kraj
Restaurace U Orla Petříkov

Restaurace U Orla Petříkov

Ostružná, Olomoucký kraj