Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace s pekárnou Eska Karlín
Gurmánská turistika

Restaurace s pekárnou Eska Karlín

Eska na Praze 8 v Karlíně je restaurace s pekárnou, která spojuje staré a nové. Zdánlivě obyčejné suroviny zde proměňují k nepoznání. V moderní podobě vám přesunou na talíř to, co je běžně kolem nás – zeleninu od kořene až po listy, divoké bylinky i ohněm vypečený chleba.
Eska, která patří do rodiny Ambiente, je restaurace a pekárna v Karlíně spojující staré a nové. Kuchaři zde znovuobjevují staré techniky – kvašení, sušení, topení dřevem a pečení na ohni. Věci se tu dělají tak, jak se na venkově dělaly odjakživa.

Přízemí Esky dominuje pekárna a bistro s celodenním provozem. Chleba je vyrobený pouze z chlebové mouky z ekologického zemědělství, žitného kvasu, vody, soli a kmínu. Peče se na dřevě v peci dovezené z Itálie. V přízemí si můžete tak dát namazané a obložené chleby. Kuchaři je stejně jako jídla v restauraci připravují ze surovin od farmářů, ručně stloukaného másla, kvašené zeleniny a uzenin z Našeho masa. Koupit si lze i sladké pečivo, objednat kávu Doubleshot včetně filtrované anebo si objednat denně vyráběnou kvašenou nealkoholickou limonádu.

Celý prostor přízemí je otevřený a hosté mají možnosti dívat se pekařům  i kuchařům přímo pod ruce. K dispozici je zde free WiFi a v restauraci se nekouří.

V roce 2021 získala restaurace michelinské ocenění Bib Gourmand (výjimečné jídlo za rozumnou cenu).
 
Zobrazit více