Úvod > Co chcete dělat? > Zmrzlinárna Tomivo gelato v Lipůvce
Gurmánská turistika

Zmrzlinárna Tomivo gelato v Lipůvce

Tomivo gelato v malé vesničce Lipůvka za Brnem si zamilujete. Jejich domácí řemeslná zmrzlina podle vlastních receptů bez chemie a barviv se snaží být maximálně z lokálních surovin.
Na začátku byl sen o vlastní cukrárně a té nejkvalitnější zmrzlině. Jenže vysvětlete to dodavatelům a technologům, kteří vás neustále tlačí do směsí a polotovarů. Místo toho si kamarádi – zmrzlináři Tom a Ivo sbalili kufry a odjeli se učit výrobu k mistrům do Itálie. Od té doby si držiteli nejvyšší možné atestace na výrobu zmrzliny a baví se vymýšlením nových a neobvyklých (pří)chutí.

Pro mléko jezdí do kravína, ovoce pochází z jejich sadů a bylinky si trhají na zahrádce. Čokoláda i vanilkové lusky k nim putují přes oceán a pistácie z italské Sicílie. Vyrábí zmrzlinu z čerstvých surovin. Pro všechny, kteří stejně jako oni nechtějí dělat kompromisy.

Mezi oblíbené druhy zmrzlinToma a Iva patří pistáciové a arašídové varianty, angreštová, maková, slaný karamel, limetková, malinová, višňová, jahodová anebo vyhlášený mangový sorbet, na který se sjíždí celá Morava. 
Zaniklý kostel sv. Klimenta u Lipůvky

Zaniklý kostel sv. Klimenta u Lipůvky

Lipůvka, Jihomoravský kraj
Přírodní areál Zlobice u obce Malhostovice

Přírodní areál Zlobice u obce Malhostovice

Malhostovice, Jihomoravský kraj
Zahradnictví u Kopřivů v Šebrově

Zahradnictví u Kopřivů v Šebrově

Šebrov-Kateřina, Jihomoravský kraj
Naučná stezka Babí lom

Naučná stezka Babí lom

Vranov, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí