!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Řecká restaurace Kavala
Gurmánská turistika

Řecká restaurace Kavala

Dejvická Kavala je restaurace s dlouholetou tradicí, její koncepce se zaměřuje na meze – menší pokrmy podávané na malých talířcích, které jsou charakteristické pro každou řeckou tavernu. Můžete díky tomu ochutnat spoustu typicky řeckých pokrmů a proniknout do tajů mnoha ingrediencí.
Veškeré pokrmy připravuje sám majitel a šéfkuchař v jedné osobě, rodilý Řek Ioannis Asarlidis, a díky tomu je na váš stůl servírováno jídlo s ryze řeckým duchem. Když jsme se ptali šéfkuchaře, jaké tipy by nám dal pro výběr meze, navrhl následující: tataráček z chobotnice, cuketové karbanátky a grilovaný kyperský sýr challoumi s rajčaty. Specialitou a tipem šéfkuchaře je řecké mléčné vykostěné kůzle s bylinkami, podávané na tenkých plátcích bramborových chipsů. Co se klasiky týče, domácí musaka je výbornou volbou stejně jako domácí gyros, připravovaný ručně a marinovaný v unikátní směsi dvanácti koření. Kavala je autentickou rodinnou restaurací pro příjemně strávené chvíle prostoupené pohodovou řeckou atmosférou. V létě je možné posedět na útulné zahrádce s barevnými stoly, což zážitek z návštěvy řecké taverny jen umocní.

Restaurace získala prestižní ocenění v podobě Zlatého lva pro sezónu 2020.
 
Zobrazit více

Provozovatel

Restaurace Kavala

Charlese de Gaulla 5
160 00 Praha 6
Tel.:
+420 604 412 206
Email:
kavala@kavala-pra...
WWW:
kavala-praha.cz
GPS:
50,102512 14,400289
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 6
 

Časová náročnost

1,5 hodiny