Úvod > Co chcete dělat? > Café & Restaurant Slavia – symbol českého kavárenství
Café & Restaurant Slavia – symbol českého kavárenství
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Café & Restaurant Slavia – symbol českého kavárenství

Kavárna Slavia je už od první republiky symbolem českého kavárenství. V jedné z nejslavnějších pražských kaváren s nádherným výhledem na Hradčany, Národní divadlo a Karlův most se velmi často scházejí intelektuálové, básníci, herci a různí umělci. Najdete zde i restauraci a pivnici.

Součástí restauračního komplexu Café & Restaurant Slavia a. s. je Kavárna Slavia, Restaurant Parnas, Divadelní restaurace a Pivnice u Lažanských.

Kavárna Slavia

Kavárna se nachází v klasické budově přímo naproti Národnímu divadlu. Poprvé byla otevřena roku 1863 a stala se tradičním místem setkání umělců a intelektuálů, jako byl Franz Kafka, Rainer Maria Rilke, Jaroslav Seifert, nebo Bedřich Smetana a Antonín Dvořák. V dobách nedávno minulých sem pravidelně chodil i bývalý prezident Václav Havel. Interiér kavárny ve stylu Art Deco prosvětlují velká okna, která nabízí úchvatný výhled na Hradčany, Národní divadlo a Karlův most. Ve Slávii si, kromě kávy, pochutnáte na sladkých i slaných palačinkách, horké čokoládě nebo šálku lahodného grogu. Každý den od 17 do 23 hodin kavárnu rozezní romantický klavír, živá hudba v podání profesionálního klavíristy.

Restaurant Parnas
Zde můžete povečeřet při svíčkách a kochat se výhledem na pražské památky. Kuchyně je česká i mezinárodní, kde nechybí ani flambované speciality. Široká nabídka moravských i zahraničních vín. Příjemnou atmosféru podpoří romantický klavír v podání našich pianistů. Interiér restaurace z třicátých let minulého století vás zaujme nástěnnými intarziemi z teakového dřeva a lustry, opět ve stylu Art Deco. Maximální kapacita pro skupinové akce je 65 míst k sezení. Restaurant je plně klimatizován.

Divadelní restaurace
Příjemné prostředí plně klimatizované restaurace vám rádi zarezervujeme na soukromé či firemní akce, nebo si přijďte jen tak posedět a za rozumné ceny se dobře najíst i napít. Sportovní utkání a přímé přenosy si vychutnáte na plasmové televizi umístěné přímo nad barem. Maximální kapacita je 56 míst k sezení.


Pivnice u Lažanských
Pivnice se nachází v kamenném sklepení pod Restaurantem Parnas. Příjemné prostředí pivnice vám rádi zarezervujeme na soukromé či firemní akce, kde není problémem kompletní cateringový servis.

Zobrazit více