!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Obžerstvení u kostela
Gurmánská turistika

Obžerstvení u kostela

Již z dálky nápadný stánek hned vedle kostela sv. Petra a Pavla v Dolanech u Hlinců (odtud i název - Obžerstvení u kostela), v němž vás přivítají mladí lidé, kteří s láskou a péčí připravují všem návštěvníkům tohoto krásného místa originální, kvalitní a čerstvá jídla.
David Jirásek, dříve pracoval v michelinské restauraci La Degustation. Když se vrátil do svého rodného kraje, rozhodl se přijít s nabídkou jídel, na kterou vodáci a místní lidé jen tak nezapomenou, a rádi se tak budou do stánku vracet. Vsadil na originalitu a čerstvost, aby ukázal, že i na Berounce a uprostřed polí a luk se dá jíst chutněji. Společně se svou ženou Anet dali přes zimu dohromady stánek. David pak vytvořil koncept přímo úměrný jeho názvu. Dnes pro vodáky z Berounky, lidi z okolí a výletníky ze všech koutů ČR, chystá tým Obžerstvení již druhým rokem poctivé polévky, zapečené chleby, vymazlený hot dog, nakládaného Pepu XXL, tortillu s trhaným kuřecím masem či pepřenky z kapra od lokálního chovatele. Sladkým hitem je tu mrkvový dort. Děti zde nejraději mlsají lívance se skořicovým cukrem. Samozřejmostí jsou domácí limonády, dobrá káva a perfektně ošetřené čepované pivo.
 
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 25. 8. 2020
9.7.
10.7.
Letní kulturní festival Hrady CZ - Točník

Letní kulturní festival Hrady CZ - Točník

Točník, Střední Čechy
4.2.
14.3.
Výstava Přátelé vystavují

Výstava Přátelé vystavují

Rakovník, Střední Čechy
21.1.
28.3.
Výstava Krásy Kuby

Výstava Krásy Kuby

Rakovník, Střední Čechy