!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Obžerstvení u kostela
Gurmánská turistika

Obžerstvení u kostela

Jsme malé rodinné bistro, které se rozhodlo změnit stravování na Berounce a nabídnout hostům poctivá, čerstvá a originální jídla. Najdete nás na krásné louce vedle kostela sv. Petra a Pavla v Dolanech u Hlinců – jednoho z nejstarších kostelů v Čechách.
Nejlepší věci často vznikají náhodou, a tak tomu bylo i v případě Obžerstvení u kostela. S radostí jej společně tvoří mladí manželé David a Anet Jiráskovi.

David je profesí kuchař, který hned po studiích nastoupil do michelinské restaurace La Degustation. Z práce odešel před 4 lety, aby se postaral o rodinu, když Anet vážně onemocněla. Během rodičovské se náhodou připletl známému ke stánku s občerstvením a tam to vše začalo. V roce 2019 jej zrekonstruoval, zařídil novou kuchyň a koncept přímo úměrný jeho názvu. Dnes je už šéfem a zároveň kuchařem Obžerstvení u kostela. Najdete ho tam takřka každý den od rána do večera, pokud si zrovna v roli provozního nejede nakoupit. 
 
Anet obsluhovala kiosek ve vodáckém kempu 4 sezony během studií, takže dobře ví, co to obnáší. Po škole pracovala v cestovní kanceláři a vždycky jí bavila komunikace se zákazníky. Teď má Anet krom dcery Elišky na starost také to, jak Obžerstvení u kostela působí na lidi. Spravuje sociální sítě, reklamu a odpovídá na veškeré emaily, dotazy, recenze a komentáře.  O letních víkendech ji můžete potkat ve stánku po boku Davida.

Společně  pro vodáky z Berounky, lidi z okolí a výletníky ze všech koutů ČR chystají poctivé polévky, zapečené chleby, vymazlený hot dog, nakládaný zrající sýr, tortillu s trhaným kuřecím masem či pepřenky z kapra od lokálního chovatele. Sladkým hitem je tu mrkvový dort. Děti zde nejraději mlsají skořicové lívance. Samozřejmostí jsou domácí limonády, dobrá káva a perfektně ošetřené čepované pivo.
 
„Protože i na vodě a uprostřed polí a luk se dá jíst kvalitně a zdravěji.“
 
Zobrazit více
8.1.
28.2.
Zimní prohlídky na Křivoklátě

Zimní prohlídky na Křivoklátě

Křivoklát, Střední Čechy
25.2.
Setkání přátel hradu Křivoklát

Setkání přátel hradu Křivoklát

Křivoklát, Střední Čechy
5.8.
13.3.
Příroda v pohybu

Příroda v pohybu

Rokycany, Plzeňsko a Český les
26.8.
28.8.
Templářský víkend

Templářský víkend

Plzeň, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Čechův Mlýn

Čechův Mlýn

Slabce, Střední Čechy
Restaurace Na Trucovně

Restaurace Na Trucovně

Radnice, Plzeňsko a Český les