Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Obžerstvení u kostela
Pohled shora
Gurmánská turistika

Obžerstvení u kostela

Jsme malé rodinné bistro, které se rozhodlo změnit stravování na Berounce a nabídnout hostům poctivá, čerstvá a originální jídla. Najdete nás na louce vedle kostela sv. Petra a Pavla v Dolanech u Hlinců – jednoho z nejstarších a nejkrásnějších kostelů v Čechách.
Nejlepší věci často vznikají náhodou, a tak tomu bylo i v případě Obžerstvení u kostela. S radostí jej společně tvoří mladí manželé David a Anet Jiráskovi.

David je profesí kuchař, který hned po studiích nastoupil do michelinské restaurace La Degustation. Z práce odešel před 5 lety, aby se postaral o rodinu, když Anet vážně onemocněla. Během rodičovské se náhodou připletl známému ke stánku s občerstvením a tam to vše začalo. V roce 2019 jej zrekonstruoval, zařídil novou kuchyň a koncept přímo úměrný jeho názvu. Dnes je už šéfem a zároveň kuchařem Obžerstvení u kostela. Najdete ho tam takřka každý den od rána do večera, pokud si zrovna v roli provozního nejede nakoupit.

Anet obsluhovala kiosek ve vodáckém kempu 4 sezony během studií, takže dobře ví, co to obnáší. Po škole pracovala v cestovní kanceláři a vždycky jí bavila komunikace se zákazníky. Teď má Anet krom dcery Elišky na starost také to, jak Obžerstvení u kostela působí na lidi. Spravuje sociální sítě, reklamu a odpovídá na veškeré emaily, dotazy, recenze a komentáře.  Nejen o letních víkendech ji můžete potkat ve stánku po boku Davida.

Společně  pro vodáky z Berounky, lidi z okolí a výletníky ze všech koutů ČR chystají poctivé polévky, zapečené chleby, vymazlený hot dog, nakládaný zrající sýr, tortillu s trhaným kuřecím masem či pepřenky z kapra od lokálního chovatele. Sladkým hitem je tu mrkvový dort. Děti zde nejraději mlsají skořicové lívance. Letošní novinkou obžerstvení je pak Míša dezert. Samozřejmostí jsou domácí i pivní limonády různých chutí (od bezové, přes rybízovou až například po smrkovou), osvěžující míchané drinky,  výborná káva a perfektně ošetřené čepované pivo.
 

Masopustní veselí v Radnicích u Rokycan

Tradiční masopustní trhy v Radnicích u Rokycan.
Radnice, Plzeňský kraj

Sto let Lidového domu v Kralovicích 1922–2022

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici zve na prohlídku výstavy Sto let Lidového domu v Kralovicích 1922–2022, která je veřejnosti přístupná od 30. 1.–24. 3. 2023 v refektáři.
Kralovice, Plzeňský kraj

Roztocké pivní slavnosti

Po třech úspěšných ročnících Roztockých pivních slavností proběhne 4.ročník 29.července 2022 opět v areálu fotbalového hřiště v Roztokách u Křivoklátu.
Roztoky, Středočeský kraj

Letní kulturní festival Hrady CZ – Točník

Putovní letní kulturní festival Hrady CZ v magickém prostředí osmi hradů po celé České republice představí špičku současné české a slovenské hudební scény.
Točník, Středočeský kraj

Kostel sv. Petra a Pavla v Dolanech u Hlinců

V obnoveném kostele sv. Petra a Pavla v Dolanech u Hlinců se opět konají poutě na sv. Petra a Pavla, koncerty, výstavy, svatební obřady a další akce. Kostel stojí v krásném údolí řeky Mže (Berounky), zcela o samotě, uprostřed polí, v malebné poloze pod svahem, na němž se nachází několik domků.
Hlince, Plzeňský kraj

Kaple svaté Ludmily v Chlumu nad Berounkou

Malá kaplička postavena roku 1869 v pseudobarokním slohu.
Chlum, Plzeňský kraj

Lipová alej republiky v Hlincích na Plzeňsku

Obce a města oslavují 100 let od vzniku ČSR nejen výsadbou stromů republiky, ale i alejemi republiky. Jedna taková vznikla v obci Hlince na Plzeňsku.
Hlince, Plzeňský kraj

Muzeum každodennosti Chříč

V prvním patře sladovny bývalého pivovaru v Chříči se nachází neobvyklé Muzeum každodennosti. V interaktivní expozici jsou k vidění věci, se kterými zcela běžně pracovali naši předkové, ale my už jen nejasně tušíme, k čemu sloužily.
Chříč, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Chříč

Od středověku až do druhé světové války se v chříčském pivovaru vařilo pivo. K obnovení došlo v roce 2015.
Chříč, Plzeňský kraj

Čechův Mlýn

Čechův mlýn je ukrytý v panenské přírodě Křivoklátska. Kromě zvířat a rostlin tu najdete i technický skvost – unikátní elektroskanzen. Vypravte se do počátků doby elektrické v Čechách. Čechova elektrárna, jedna z prvních svého druhu u nás vyrábí proud dokonce i dnes.
Slabce, Středočeský kraj

Statek Břežany – ubytování pro skupiny v soukromí

Nově zrekonstruovaný statek s uzavřeným a zatravněným dvorem na návsi tiché a udržované vesnice nabízí ubytování pro přátele a rodiny s dětmi, je zde možné domluvit také pořádání oslav, svatby a firemní akce.
Břežany, Plzeňský kraj

Restaurace Na Trucovně

Tradiční česká restaurace v malebném městečku jménem Radnice, které najdete severně od Rokycan.
Radnice, Plzeňský kraj