Úvod > Aktuality > Červené a sladké jahody: kam se vypravit na samosběr?
jahody, samosběr, kudy z nudy
Gurmánská turistika

Červené a sladké jahody: kam se vypravit na samosběr?

  • Vydáno1. června 2023
K brzkému létu patří voňavé a sladké jahody! Někdo je rád čerstvě utržené přímo do pusy, jiní milují jahodové knedlíky, dorty a další se těší na jahodovou marmeládu… ať už patříte k jakékoliv skupině milovníků tohoto ovoce, budete potřebovat místo, kde si jahody opatřit. S tím vám pomůže Kudy z nudy, které pro vás má tipy na místa, kam můžete přijet na samosběr. A pro ty, kterým se sbírat nechce, jsou připravené již natrhané košíky čerstvých plodů!
Zelenina Kratochvílovi Kupařovice – samosběry

Zelenina Kratochvílovi Kupařovice – samosběry

Jsme Jiří a Kateřina Kratochvílovi a zajišťujeme pro vás prodej zeleniny v Kupařovicích, a to od poloviny května do října. Můžete sem přijet nakoupit anebo na samosběr ovoce a zeleniny podle aktuální zralosti.

Berry Servis Český Brod – samosběry jahod, malin a ostružin

Berry Servis Český Brod – samosběry jahod, malin a ostružin

Společnost Berry servis se zabývá prodejem frigo sadby, pěstováním a prodejem čerstvých jahod, malin a ostružin. Vyrábí domácí džemy, připravuje pravidelné samosběry a zpracovává ovoce v pálenici.

Jahodárna Brozany nad Ohří – celoroční stánek s ovocem a zeleninou

Jahodárna Brozany nad Ohří – celoroční stánek s ovocem a zeleninou

Kromě sezónního samosběru jahod a hrášku nabízí Jahodárna Brozany i prodej čerstvé zeleniny a ovoce ve stánku, který je otevřený po celý rok.

Berry servis Nová Ves II – jahody, maliny a ostružiny nejen jako samosběr

Berry servis Nová Ves II – jahody, maliny a ostružiny nejen jako samosběr

Zdejší jahody, maliny a ostružiny musíte ochutnat! Ovoce se pěstuje na polích na farmě v Břežanech II u Českého Brodu. Jahody, maliny či ostružiny si můžete koupit čerstvé nebo nasbírat při samosběru. Z ovoce se vyrábí i vynikající domácí džemy. Na jaře probíhá prodej frigosadby jahodníků.

Ovocné sady Bříství – zdravé ovoce z Polabí

Ovocné sady Bříství – zdravé ovoce z Polabí

Na Kolínsku, v úrodném Polabí, naleznete starobylé místo, kde se pěstuje ovoce a zelenina v souladu s přírodou. Rodina Žertů zde hospodaří již od 17. století a nabízí kvalitní produkty ze sortimentu ovoce, zelenina, mošty, med, marmelády, medovinu a v sezóně samosběr jahod.

Farma Vraňany – ovoce, zelenina a samosběr

Farma Vraňany – ovoce, zelenina a samosběr

Jahody, cibule, hrášek či okurky, kam se podíváte. Takové jsou již tradičně velice oblíbené samosběry ve Vraňanech, které se zde pořádají každý rok. Celoročně je ve Vraňanech otevřena největší farmářská prodejna v ČR s pestrým sortimentem zboží.

Další aktuality

Kam se letos ještě vydat za burčákem? Tipy, kde víno poteče proudem

Také milujete tu sladkou chuť burčáku? Chopte se tedy četných příležitostí a užijte si poslední dny babího léta na burčákových slavnostech nebo turistických akcí. Začátkem října se totiž burčák objeví na vyhlášených burčákových slavnostech v Hustopečích, na spoustě vinobraní a pohodových pochodech. Stačí si jen vybrat a vyrazit.
Gurmánská turistika

100 tipů, kam jít na víno do vinařství nebo přímo k vinařům

Naše vinice nabízí vína neobyčejně rozmanitá, která vynikají originálními ovocnými tóny a kořenitostí, bohatým spektrem aromatických látek a harmonickou plnou chutí. Právě proto jsou moravská a česká vína vyhledávána milovníky kvalitních a optimálně vyzrálých vín. Poznejte a ochutnejte jedinečná vína z malých a středních vinařství!
Gurmánská turistika

Tipy na podzimní výlety za dýněmi

Také s přicházejícím podzimem ujíždíte na dýních? Milujete dýňovou polévku, koláče nebo jiné zaručené recepty z dýní či do nich vyřezáváte zubaté úsměvy a zdobíte jimi zahrádku a okolí svých domů? Na portálu Kudy z nudy najdete inspiraci k návštěvě několika míst i zajímavých akcí na podzim 2023, kde dýně hrají hlavní roli!
Gurmánská turistika

50 tipů na výlety za pivem: Oslavte Dny českého piva

Víte jak se vaří tradiční české pivo? Zjistit to můžete v některém z velkých pivovarů a jejich návštěvních centrech, nebo se můžete vydat přímo ke zdroji do menších pivovarů. Zlatavý mok tak poznáte z různých úhlů pohledu. Oslava nejoblíbenějšího nápoje Čechů s sebou přináší řadu doprovodných akcí, jejichž ústředním tématem je, jak jinak, pivo. Čekají na vás ochutnávky pivních speciálů, pivní slavnosti či festivaly. Dny českého piva pořádá Český svaz pivovarů a sladoven. V letošním roce oslavy probíhají v osvědčeném termínu od 20. do 30. září 2023.
Gurmánská turistika

Kilometry chutí a vůní: nejlepší gastronomické slavnosti začátku října

Na podzimních gastronomických slavnostech skutečně můžete nachodit pěkných pár kilometrů, třeba při gastrofestivalu v Malé Úpě anebo na Jablečném dni na zámku Krásný Dvůr. Na Břevnovském posvícení zase lákají vedle stánků s dobrotami k procházkám klášterní zahrady a při dalších food festivalech se podíváte třeba do Slaného nebo k rybníku Rožmberk.
Gurmánská turistika

Tradice: české pivo jako fenomén a symbol národní hrdosti míří do UNESCO

České pivo patří mezi naše národní poklady. I když město Žatec a okolní chmelařská krajina byly v září 2023 zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO, samotná pivní kultura na seznamu UNESCO zatím není. Český svaz pivovarů a sladoven se to rozhodl změnit a podnikl první kroky na dlouhé cestě. Jejím výsledkem by měl být zápis české pivní kultury na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Nebude to ale hned, úspěch se dá čekat až za několik let.
Gurmánská turistika

Kam letos vyrazit na poslední vinobraní? Aneb zajímavé akce pokračují i v druhé polovině září a v říjnu

Podzim za dveřmi, víno dozrává a s ním jsou spojeny oslavy vína a každoroční vinobraní. Dvě největší vinobraní u nás, tedy Znojemské historické vinobraní a Pálavské vinobraní v Mikulově, letos navštívilo přes 120 000 lidí. Máme pro vás tipy na další vinařské akce nejen na jihu Moravy. Přinášíme vám přehled akcí, kam můžete na konci září a na začátku října 2023 vyrazit za ochutnávkou letošních vín po celém Česku. Na zdraví!
Gurmánská turistika

Česká města zvou na vinobraní... Které si vyberete?

Nejen Morava žije časem vinobraní... Vinařská oblast Čechy patří k nejsevernějším výspám evropského vinohradnictví. Iniciátorem rozvoje českého vinařství se stal císař Karel IV., který mu dal základ svými nařízeními z roku 1358. Největšího rozvoje dosáhlo české vinařství za vlády Rudolfa II., kdy bylo v Čechách kolem 3500 ha vinic. Tehdy bylo nejvíce vinic v Praze a okolí, v Mělníku, Litoměřicích, Mostě a v Lounech... I dnes jsou některá z těchto měst centry největších vinobraní v Čechách. Stranou však nezůstává například ani Plzeň nebo Kutnohorsko. Vyberte si z našich tipů a objevte chutě Vinařské oblasti Čechy!
Gurmánská turistika