Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace Bohém v Hotelu Aplaus
Gurmánská turistika

Restaurace Bohém v Hotelu Aplaus

Restaurace Bohém sídlí ve skvěle situovaném Hotelu Aplaus v centru nádherné historické Litomyšle.
Smetana, Němcová, Jirásek, Rettigová, Zoubek, Váchal – ano, asi si je umíte přiřadit k jednomu z nejhezčích českých měst, Litomyšli. Je tu krásný zámek, zahrady, náměstí, muzeum, ale i současná architektura nebo úžasné lavičky, které jsou rozeseté po celém městě. A taky restaurace Bohém! Hotel Aplaus spojil tři staré domy, ale dodnes tu najdete stůl, kde sedávali dva Josefové, Váchal a Portman. U něj si můžete dát něco z fešného menu šéfkuchaře Libora Halouska. Třeba grilované filety ze pstruha z místních sádek ale třeba i svíčkovou.

Součástí hotelu je i café-bar Muuza s venkovním posezením na terase u Klášterních zahrad, s nimiž sousedí. Restaurace i café-bar poskytují návštěvníkům stylovou a neformální atmosféru. Café-bar je místo jako stvořené pro přátelská setkání u vína, kávy se zákuskem či koktejlů po celý den. Vinotéka Hotelu Aplaus umístěná ve sklepení hotelu nabízí pestrý výběr vín.

Jídelní lístek je z velké části postaven na tradiční české kuchyni. Velký důraz se klade na kvalitní, čerstvé a krajové suroviny. Můžete si vybírat z polední nabídky nebo stálého menu, které doplňují různé středomořské speciality. Bohém pravidelně připravuje speciální menu, jako je např. carpaccio menu, speciality M. D. Rettigové, dny francouzské nebo japonské kuchyně či Steak House Aplaus. 

Restaurace získala prestižní ocenění v podobě Zlatého lva pro sezónu 2020.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Kafemysl

Kafemysl

Litomyšl, Pardubický kraj
Kavárna Chocco Caffé Litomyšl

Kavárna Chocco Caffé Litomyšl

Litomyšl, Pardubický kraj
Havran Café Steak Bar

Havran Café Steak Bar

Litomyšl, Pardubický kraj