Úvod > Co chcete dělat? > Super Panda Circus – nejlepší koktejlový bar v Brně
Gurmánská turistika

Super Panda Circus – nejlepší koktejlový bar v Brně

Neopakovatelná atmosféra v asijském stylu. Promyšlené architektonické řešení se spoustou nezvyklých prvků. Koktejly ze surovin, o nichž jste možná nikdy neslyšeli. Ručně nasekaný led. Veškeré vybavení na míru. Značná péče věnovaná zákazníkovi – to je brněnský skvost mezi bary, Super Panda Circus.
Bar Super Panda Circus se nachází na rohu Šilingrova náměstí a Husovy ulice v Brně. Údajně se jedná o nejdivnější bar v České republice. Vtip je v neopakovatelné atmosféře, kterou Super Panda Circus nabízí. Vychutnat si tak můžete koktejly v česko-asijském stylu, které tady ještě nebyly.

Originalita nápojového menu spočívá v tom, že barmani zde využívají suroviny netypické pro tuzemský trh. Drinky tak kromě alkoholu světově prověřených značek obsahují přísady, k nimž se běžně nedostanete. Třeba yuzu marmeládu – yuzu je citrus chutí se pohybující někde mezi posolenou mandarinkou a limetkou. Jinou pastu tady zase vyrábí z indického tamarindu. Jde o ovoce tvarem připomínající přerostlé buráky. Lusky však místo ořechu ukrývají sladké plody s peckami. Z širokého portfolia stojí určitě za zmínku i lístky japonské rostliny shiso dodávající koktejlu aroma máty a kopřivy.

A co vyneslo tomuto jedinečnému místu označení "nejdivnější bar"? Celý podnik je tvořen čtyřmi naprosto odlišnými prostory. Zatímco ve vstupním pokoji vás vítají zlato-fialové stěny, umělecké fotografie a piano, hlavní místnosti vévodí dlouhý bar a protější tribuna s místy k sezení. Dostanete se sem po schodišti, jehož zdi jsou dekorovány fiktivním komiksovým příběhem, ve kterém hrají hlavní roli slavní světoví barmani. Přechod mezi jednotlivými prostory návštěvníkům usnadňuje jejich předělení závěsy.

Strop barové místnosti tvoří ho pruhy červené textilie ve tvaru písmene V prostorově kroucené do vírů a sestupující dolů k hlavám sedících lidí. Tvaroslovím se dá přirovnat ke stropu katedrály. Kvůli komplikovanosti obrazců nebyl vyroben řemeslně, ale pomocí digitálních technologií, což je v Česku unikátní. Bar je jeden velký cirkus a jeho hosté v něm skutečně sedí jako na tribuně. Dalším unikátem je Cestovatelská místnost. Projdete jí při cestě na toaletu. Je celá černá a zhusta popsaná krátkými zprávami, které tweetovali různí cestovatelé po Asii v průběhu minulých let. Součástí je také videoprojekce jízdy na motocyklu z pohledu první osoby. Bar je včetně nabídky nápojů totiž laděn do moravsko-asijského stylu a jeho majitelé jsou velkými příznivci cestování.

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovarský dům Poupě v Brně

Pivovarský dům Poupě v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
Palazzo Restaurant v Brně

Palazzo Restaurant v Brně

Brno-střed, Jihomoravský kraj
Vittorio Restaurant v Brně

Vittorio Restaurant v Brně

Brno, Jihomoravský kraj